jak postupovat vuci zamestnavateli, kdyz cekame druhe

287
23.7.07 10:07

jak postupovat vuci zamestnavateli, kdyz cekame druhe

Ahoj holčiny, čekáme druhé děťátko, ale neporodím do třetího roku věku prvního prcka. Tedy Terezce budou v listopadu 3 a druhé se nám narodí v březnu.
Měla jsem v listopadu nastoupit do práce, ale to už nejspíš nemá smysl. Jak mám vůči zaměstnavateli postupovat? A jak to udělat co nejlépe, abych z toho měla nějaký ten peníz?

Teď na konci červece se mám navíc ozvat, abych potvrdila v listopadu nástup, takže potřebuju rychle nějaké info :D :oops: , abych o situaci měla přehled.

Moc děkuju
pa Nenicka + Terezka + junior 4+0tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
23.7.07 10:16

a proc nechces jit na tech par mesicu do prace, podle me je to lepsi nez drepet doma. Penize budes mit snad lepsi nez materskou. Protoze pokud nenastoupis podle me dostanes rovnou vypoved, protoze malokdo drzi misto az do 4 let veku ditete.

• Nahlásit
  • Citovat
17219
23.7.07 10:43

Neničko,
všechno je to na dohodě mezi tebou a zaměstnavatelem. Já bych to řekla na rovinu, že budeš někdy v lednu? nastupovat na další mateřskou. Může ti poskytnout na tu dobu mezi náhradní volno. Kdyby vyhrožoval výpovědí, řekni, že tedy v tom listopadu nastoupíš. Pak jdi na pár dní do práce a pokud bys tam být nechtěla, nějakou nemocenskou vymyslíš vždycky. Myslím, že budou rozumný a to volno až do nástupu na další MD ti poskytnou.

Jiřina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.7.07 11:27

Jak psala prede mnou Jirina - zalezi na dohode se zamestnavatelem. Pokud je vstricny tak se dohodnout na neplacenem volnu (beztak budes pobirat na prvni dite RP a pak prejde na MD a RP prestenes na prvni dite dostavat). Pokud ne - tak bych regulerne k datu nastoupila zpet do zamestnani a ihned nastoupila na nemocenskou. Zalezi na dohode. Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
287
23.7.07 13:00

anonymni,
klidně bych nastoupila, ale budou muset propustit mou náhradu a v lednu zas hledat novou, takže se mi to i vůči zaměstnavateli zdá pěkně blbý. jinak holčiny moc díky za info,
zkusím si zavolat na personální a uvidím.
nenicka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
23.7.07 13:10

No, obvyklý, i když trochu nefér, je postup ten, že nastoupíš do zaměstnání a hned druhý den nastoupíš na nemocenskou - rizikové těhu - a pak z rizika zase rovnou na MD…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.7.07 14:27

Ahojky,
z mého pohledu jako bývalého personalisty bych postupovala tak, že bych jednala na férovku se zaměstnavatelem a podle reakce bych se zachovala, takže bych oznámila, že jsem opět těhotná, přibližný nástup na další MD. V Tvém případě cca leden.
Viděla bych 2 možnosti - buď má zaměstnavatel rozum a dohodnete se na omluveném neplaceném volnu do 4 let věku dítětě (ale ukončení ve skutečnosti dnem nástupu na MD). On by nemusel propouštět stávajícího zaměstnance, opětovně Tebe zaučovat + proškolovat + platit vstupní prohlídku + platit případné ochranné pracovní pomůcky - v tom všem má peníze. A pak by logicky nemusel v lednu hledat náhradu a s ní projít to samé co s Tebou (i když by zpátky mohl vzít toho člověka, kterého by v listopadu propustil).
Pokud by na to zaměstnavatel nepřistoupil, tak bych nastoupila do zaměstnání a podle toho, jak by mi to vyhovovalo (pracovní doba, náročnost práce, zdravotní stav) bych se rozhodla, zda pracovat do nástupu na MD či jít na nemocenskou. Pokud bys v zaměstnání nechtěla být do toho ledna, tak půjdeš na tu nemocenskou a zaměstnavatel si opět bude muset někoho za Tebe najít.

Co se týká peněz, tak přesně nevím, mzdovku jsem nedělala.

Kdybych byla v této situaci, tak bych za žádnou cenu neukončovala pracovní poměr, i když bych se už třeba tam nikdy nechtěla vrátit - a to proto, že nevím, co bude za ty další 3 roky, dobu RD bych měla pokrytou pracovním poměrem (i když bez příjmů) a co my víme, jednou se nám to při sepisování žádosti o důchod (byť almužnu) může hodit.

Držím palce, ať to dopadne podle Tvých představ.

Míša

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.7.07 14:28

Já jsem se se zaměstnavatelem dohodla, že mi podrží místo do 4 let věku dítěte.. podepsal mi žádost písemně.. do té doby tedy beru rodičák i mám jistotu, že mám kam nastoupit. Druhé dítě bych ráda stihla, ale asi to nestihnu… lhůta mi bude končit asi dříve než budu nastupovat na MD.. v tom případě to beru tak, že bych o místo asi přišla.. už tak mi vyšli vstříc… stejně tam za mne mají dva lidi ( 8) ) a já bych za pár týdnů šla zas na MD.. takže bych na těch pár týdnů asi platila sociálku a zdravotní a po MD a dalším rodičáku hledala jinou práci… Uvidím…

Zkus říci na rovinu, jak se věci mají, podle jejich reakce případně holt nastoupíš a zas pak půjdeš na MD.. jejich problém s tím propouštěním a tak… protože to bude jejich reakce a jejich řešení, ne tvůj problém… i když chápu, že se budeš cítit hloupě, ale ty máš nárok v listopadu nastoupit… a holt, když ti nevyjdou vstříc, tak zas v lednu půjdeš na MD…

E.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
23.7.07 14:29

Míša mne o minutu předběhla… :D

nepřihlášená Efina

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
23.7.07 14:32

Vidíš Míšo, to s tím důchodem mi nedocvaklo… kdybych to pak kolem toho 4. roku věku dítěte „nezvládla“ s druhým, tak fakt nastoupit… dokud se nebude to druhé rodit, aby to místo zůstalo… a dál přes další mateřskou bylo drženo… fakt kvůli tomu zápočtu do důchodu jako odpracované roky…
Díky, žes na to upozornila, hned mám jasněji, že holt stihnu druhé dítko či nastoupím, byť to bude spojené s problémy, jaké se tu řeší…

E.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama