Jak posunout noční spánek u sedmiměsíčního miminka?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sandra.ch
Povídálka 29 příspěvků 04.12.18 00:18
Jak posunout noční spánek - sedmiměsíční miminko

Zdravím,
mám sedmiměsíční holčičku a máme problém s večerním uspáváním. Ráno vstává okolo osmé až deváté, okolo jedenácté chodíme na hodinku ven, to spí v kočárku. Po obědě usne okolo druhé až třetí tak na půl hodiny, další půl hodinu dá okolo půl šesté, pak koupeme. V osm uspim starší (2roky) a mladší usne okolo deváté. Zase si dá jen dvacet minut a pak usne až okolo půlnoci. Ja tady pak kmitám a doháním resty. V noci se probudí jen jednou maximálně dvakrát na jídlo.
Potřebovala bych radu, jak jí posunout spánek, aby šla spinkat alespoň v deset. Děkuju za reakce :)

Přečtěte si článek: Spánek a nespavost kojenců - jak na klidné spaní?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
renatka051
Nováček 3 příspěvky 04.12.18 00:21

Taky by mě to zajímalo.. :nevim:

KittyKatty
Kecalka 111 příspěvků 04.12.18 00:52

Zkušenost s tím nemám,moje problém se spaním neměla.Ale napadlo mě jestli na to něni třeba prostě nějak zvyklá :nevim: Jako že když se probudí tak jí hned vytáhneš s postýlky a třeba si sní povídáš,hraješ nebo tak :nevim: :think:

sandra.ch
Povídálka 29 příspěvků 04.12.18 01:12

@KittyKatty
Z postýlky jí vyndavám,když pláče. Pokud se probudí a povídá si,nechám jí. Když se probudí po té deváté večer, jsme v ložnici, máme jen tlumené světlo, mluvím na ní minimálně a ona má oči jak baterky,otáčí se na břicho a zpátky, zkoumá si ruce,pak zjistí,že si jí nevšímám a spustí sirénu. Když je to už moc,beru ji do obýváku,aby nevzbudila dvouletou. Tam opět máme světlo jen od akvárka,mluvím minimálně,ale ona dřív jak o půlnoci stejně nezabere a dožaduje se pozornosti. :nevim:

MartinKa36
Závislačka 3443 příspěvků 04.12.18 01:16

nijak spi když spí dítě … pokud se dítě probudí ve 3:00 ráno tak je tvůj nejlepší kamarád televize a miska piškotů a láhev s čajem.

KittyKatty
Kecalka 111 příspěvků 04.12.18 01:24

Co zkusit třeba jí dát nějakou hračku na usínání a nebýt sní v tý ložnici když se probudí :think: :nevim:

Andra073
Povídálka 41 příspěvků 04.12.18 01:31

Ted resime to stejne, holcicka 7,5 mesice, ale me neusne drive nez ve 3 rano a spi do obeda 8o

beruska9
Extra třída :D 10754 příspěvků 04.12.18 05:55

@sandra.ch : podle me potrebujes preklenout to, aby se ti vecer po tech 20 minutach uplne neprobudila, takze ja bych necekala, jak se zacne probouzet, nasadila bych uspavaci techniku (nevim, jak usina, proste ji zkusit zase uspat, nez se uplne probere) :think: Ale nekd je to tezke, nektere deti maji „mensi nez normalni“ potrebu spanku a nic moc s tim neudelas :think:

lucielorenc
Kecalka 368 příspěvků 8 inzerátů 04.12.18 06:11

Zkuste překlenout ten čas kolem té půl 6, kdy si dává tu svou půlhodinku a běžte ji o tu půl hodinu dříve koupat. Ve vodě se jí snad bude líbit a na únavu zapomene. Pak ji dejte spinkat třeba už v 19 hodin…

BlaZenkaB
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 04.12.18 07:37

My řešíme podobný problém, malá už má 8,5 měsíců, máme jen dva spánky teda a i z toho druhého ji občas kolem půl šesté musím budit, protože pokud překlene 6, tak je zle. Mezi 18-21 máme „deadzone“ už vím, že když v tu dobu zabere třeba jen na pár minut tak pak usne až po půlnoci, takže ji mezi šestou a devátou držím vší silou vzhůru. Když je sebevc unavená a šla bych ji uspávat před devátou, tak nebude spát déle jak deset minut a pak řádit do noci.
Když se to povede tak mezi půl desátou a půl jedenáctou usne (teda většinou)

Veru1987
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 04.12.18 07:53
@lucielorenc píše:
Zkuste překlenout ten čas kolem té půl 6, kdy si dává tu svou půlhodinku a běžte ji o tu půl hodinu dříve koupat. Ve vodě se jí snad bude líbit a na únavu zapomene. Pak ji dejte spinkat třeba už v 19 hodin…

To mě taky napadlo. Už bych nedávala spinkat o půl šesté, to už je dost pozdě dle mě.

Svetluska.Lulu
Kecalka 318 příspěvků 04.12.18 07:55

No jo, já to samé řešila pár měsíců zpátky, to bylo keců že ji musím nastolit režim :lol:

Dnes má malá rok a skáču radostí když usne před desátou :roll:

Ale opravdu pomohlo posunout koupání, koupeme když hrozí, že by si dala odpoledních 20, i kdyby to mělo znamenat koupání v 5 a spaní v 9-10.

sandra.ch
Povídálka 29 příspěvků 04.12.18 07:56

@KittyKatty
Usínáčka má a chvíli s ním vydrží,ale pak zjistí,že tam nejsem a spustí a já přijdu. Známá mi říkala,že bych jí měla nechat vyplakat,že se unaví a usne. Ona to tak praktikovala,děti žádnou újmu nemají,ale já zase nemám to srdce nechat ji plakat. Vždyť pláčem říká, že se jí něco nelíbí a potřebuje maminku.

sandra.ch
Povídálka 29 příspěvků 04.12.18 07:58

@Andra073
Ve tri?Po jedné se teprve dostávám do postele. To by mě už kleplo..

sandra.ch
Povídálka 29 příspěvků 04.12.18 08:04

@beruska9
To jsem zkoušela a její reakce byl akorát smích. Jakmile se probudí, má oči jako baterky a se spaním je konec.
Zase si říkám,že na tom nejsem tak špatně,některá miminka chodí spát ještě později,ale s první tohle neznám. Ta chodila spát od 4 měsíců v deset a vstávala v půl osmé.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Divoká jízda po StarDance: Mišík na koloběžce, Onder nese zapomenuté střevíce

A je to za námi. Devátá řada taneční show StarDance má nového krále tanečního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >