Jak používat antikoncepci

Anonymní
14.3.21 21:48

jak používat antikoncepci

Ahojky,
mám dotaz, mám předepsanou svou první HA značky calleto a mám ji začít brát v první den menstruace, každopádně má přijít ve středu, tudiž si mám vzít pilulku “st”? nebo můžu si vzít od začátku balíčku : pondělí “po”
děkuji :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7422
14.3.21 21:53

Máš tam 21 prášků a 7 dní potom pauzu? Pak je to úplně jedno, kterým dnem začneš. Jen by bylo přehlednější brát příslušný den, až budeš přemýšlet, jestli sis ten den už vzala prášek nebo ne. A takové dny jednou za čas mohou nastat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.3.21 21:54

Pokud ti má perioda začít ve středu, tak si vem tu pilulku,,st,,. Pak v tom nebudeš mít zmatek, když si ji zapomeneš vzít, aspoň budeš vědět, jaký den si vynechala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
770
14.3.21 21:56

Vždy se má začít brát první den MS, jiný neber, jinak ti rozhodí cyklus. Platicko začíná Pondělkem, ale jestliže ms dostaneš ve středu tak začni práškem Středa, k tomu to taky slouží, aby si věděla, že sis ten den už pilulku vzala :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7422
14.3.21 21:58

Teď jsem si našla, že se jedná o kombinovanou HA. Myslím, že by mělo být jedno, jaký den má napsané to políčko, ale měla bys brát 21 stejných prášků v kuse a potom těch 7 jiných. V každém případě máš v krabičce příbalový leták a je užitečné si ho aspoň jednou přečíst, ať víš co dělat, když nastanou různé situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 22:01

A jeste takovy hloupy dotaz, pokud zacnu ve stredu, a pak dokoncim platicko, co pak s temi dvemi pilulkami co zustaly? “po, “ut” :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
770
14.3.21 22:04
@Anonymní píše:
A jeste takovy hloupy dotaz, pokud zacnu ve stredu, a pak dokoncim platicko, co pak s temi dvemi pilulkami co zustaly? “po, “ut” :lol:

Dobrat, pauza začíná až dobereš cele plato. Jakoby od spoda se vratis nahoru.
Ale moment ty v tom platicku mas 21 pilulek nebo 28 včetně placeba?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 22:08

@Markéta188 mám v něm 21 pilulek a pak mam 7 dni mit pauzu. apak zacit dalsi platicko

• Citovat
  • Nahlásit
770
14.3.21 22:10
@Anonymní píše:
@Markéta188 mám v něm 21 pilulek a pak mam 7 dni mit pauzu. apak zacit dalsi platicko

Takže, začneš v den ms, dejme tomu že je to teda ST, platíčko by ti mělo končit neděli, v pondělí se vratis nahoru a doberes PO a ÚT, potom následuje 7denni pauza a začneš opět nové plato středou. Takhle to už budeš brát každý měsíc. Snad jsem to napsala srozumitelně :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14214
14.3.21 22:10

Vždycky to je 1.den menstruace poprvé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7538
14.3.21 22:13

Vybereš je všechny. Začnes první den menstruace (asi ta streda) a poslední si vezmeš út pak 7 dní pauza a zase začneš středa. Je jedno jestli začneš na zacatku plata, uprostřed, na konci. Ale musíš objet celý kolo (obdélník, čtverec nebo jakej má tvar plato)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7422
14.3.21 22:22
@Anonymní píše:
A jeste takovy hloupy dotaz, pokud zacnu ve stredu, a pak dokoncim platicko, co pak s temi dvemi pilulkami co zustaly? “po, “ut” :lol:

Jak holky píšou, potom vezmeš ještě pondělí a úterý. A prosím tě, přečti si ten příbalový leták!!! Potom by ses na takovou otázku nemusela ptát. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 22:27

@Petule030 ja ten pribalovy letak cetla, jen bohuzel jsem nevedela jestli to dobre chapu, proto se radeji ptam

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.3.21 22:30

@Markéta188 mockrat dekuji!❤️
vsem moc dekuji😊

• Citovat
  • Nahlásit
770
14.3.21 22:33

@Petule030 je to mladá holčina, ne všechno je pro holky v jejím věku srozumitelné. Já když HA začala brát v 16, tak jsem si taky nebyla vším jistá a ptala se. Něco jiného je, kdyby to řešila 30letá buchta. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat