Jak používat kapsové plínky

2153
17.7.12 13:37

Jak používat kapsové plínky

Ráda bych poprosila o radu ohledně použití kapsových plínek. Dává se u nich plínka jen do vnitřní kapsy - a tedy se po výměně perou jak plínka, tak kalhotky, nebo se dává další plínka ještě navrch a pak se vymění jenom ta?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8651
17.7.12 13:42

Cpe se do kapsy, ale dá se tam i jen položit a pak vlastně plenka funguje jako svrchní kalhotky. Jestli bude stačit měnit jen tu položenou plenku, to záleží na materiálu těch kalhotek, jestli je to polyesterový flís, tak to jde, ale pokud je to něco savého (bambusové froté atd.), tak nasákne i tato vrstva a tudíž budeš muset vyměnit vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2153
17.7.12 13:47

Plínky mám bambusové, kalhotky z něčeho nepromokavého…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8651
17.7.12 13:53
@Elke píše:
Plínky mám bambusové, kalhotky z něčeho nepromokavého…

Záleží, z čeho je ta samotmá kapsa, to směrem k zadečku. Jaká značka plen to je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2153
17.7.12 13:57

Značku nevím, ale neprodává se v ČR. Ale froté to nebude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2153
17.7.12 14:29

Tak k materiálu píší: Material: 1 vrstva mikrovlákna( 100 % polyester ) + 1 vrstva „absorbent soaker“ (překlad říká absorbční ožrala, tak nevím, co to bude za materiál :-D ) Polyester.+ 1 vrstva nepropustného & prodyšného Pul

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24076
17.7.12 14:29

Já mám kapsovky Tots bots a Bum genius, dávám vkládačky dovnitř (různé, nejen originální), pak to funguje jako AIO, ale líp to schne. Většinou vkládačky dám do kýble s plínkama a vyparu pak v pračce, a ten vršek pokud je jen počuraný, tak přeperu v ruce a nechám uschnout. Takže ty vršky točím rychleji než vkládačky a to je supr.Peru 2× týdně, ale nemusím čekat a můžu používat kapsovky vlastně každý den, většinou to uschne buď venku za chvíli, nebo doma přes noc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2312
17.7.12 14:32

Obecně platí, že se vrchní kalhotky praním dost ničí. Takže to hraje proto, dávat tu plenu jen navrch a kapsovou plenu vyprat jen jednou za čas. Akorát si lidi většinou kapsovky pořizují proto, že se do nich snadno přebaluje (na způsob papírových plen), tak to zase hraje proto, tu plenu dávat dovnitř a mít to tak připravené (- praktické třeba k doktorce nebo pro hlídací babičky).
Takže to záleží na Tobě. Jestli ta vrstva nasákne, poznáš asi hodně brzy. Ale v kapsových plenách bývá ta vrstva „suchá“, aby bylo mimčo v suchu ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
omandra
17.8.12 15:27

A může se nacpat do té kapsy i obyč čtvercovkaa nějak šikovně poskládaná, aby se tam vešla? Mám jich doma dost (přes 40 nových a přes 50 poděděných),takže některé kapsovky, které jsem koupila hlavně na parádu (doktor, babička atd.),bych ráda vycpala tou čč, aby mi to zas pak hezky rychle uschlo, přecejen těch vkládaček mám o dost míň

• Citovat
  • Nahlásit
2312
17.8.12 15:50
Dá, určitě, jen ty čtverce podle mých zkušeností dělají větší balík a o něco míň sají.
@omandra píše:
A může se nacpat do té kapsy i obyč čtvercovkaa nějak šikovně poskládaná, aby se tam vešla? Mám jich doma dost (přes 40 nových a přes 50 poděděných),takže některé kapsovky, které jsem koupila hlavně na parádu (doktor, babička atd.),bych ráda vycpala tou čč, aby mi to zas pak hezky rychle uschlo, přecejen těch vkládaček mám o dost míň
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama