Jak používat mateřské mléko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 18:33
Jak používat mateřské mléko?

Ahoj prosím vás o radu. jsme pozvané na oslavu a mám 3 týdenní miminko, ale není tam kde kojit a před všema se mi nechce vytahovat prso???? Když odsaju mléko do lahvičky musí být v ledničce nebo si ho můžu dát třeba do termoobalu a pak dát malému? nezkazí se to mléko?

Reakce:
pikola
Generální žvanilka 21631 příspěvků 12.08.19 18:38

To bude oslava u někoho doma? nebo v restauraci? :nevim: vždycky je kam se schovat když se stydíš

Verun83
Extra třída :D 10372 příspěvků 12.08.19 18:53

Kde bude ta oslava? Vzdycky se da nekam zalezt

Lily Evans
Ukecaná baba ;) 1865 příspěvků 1 inzerát 12.08.19 18:58

Nenapadá mě místo, kde by se nedalo diskrétně nakojit?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.08.19 20:00

Nechápu proč řešíte jestli se tam dá nebo nedá schovat..otázka zněla snad jasne..Nebo se pletu?

Verun83
Extra třída :D 10372 příspěvků 12.08.19 20:05
@Anonymní píše:
Nechápu proč řešíte jestli se tam dá nebo nedá schovat..otázka zněla snad jasne..Nebo se pletu?

A tvoje dite umi pit z lahve? Spousta kojencu lahvicku odmita. Jinak ano, mela bys ho uchovavat v chladu apak setrne ohrat.

Nechapu, co ses vztekla. Kojis kojence, ale neumis si zajistit na par chvilek soukromi, misto toho budes vymyslet cachry s lahvi.

bobda
Zasloužilá kecalka 549 příspěvků 12.08.19 20:09

Ahoj, ja když odstrikam, tak vždycky dávám hned do ledničky. Když není možnost tak vyleju. U takhle malého miminka bych vylila.

milwinka
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 12.08.19 20:12

Tak to se určitě zkazí, musela bys ho mít v ledničce a pak ho tam někde ohřát ale nesmí se ohřívat v mikrovlnce, jedině ve vodní lázni. Hlavně taky musíš mít odsate dostatečné množství..znám spoustu maminek co kojily ale odsavackou odsaly jen pár kapek. Kojení je mnohem jednodušší, máš to všude s sebou sterilne zabalené a ohřáté na optimální teplotu, v dostatečném množství a ihned připravené pro miminko bez chystani. Já bych si teda zalezla někam do kouta a tam bych miminko normálně nakojila.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2274 příspěvků 12.08.19 20:19
@Anonymní píše:
Nechápu proč řešíte jestli se tam dá nebo nedá schovat..otázka zněla snad jasne..Nebo se pletu?

No jo, ale umí pít z láhve? Co když z ní nebude chtit? Co tam budeš dělat? Jinak v tom teplem mléce se rychle množí bakterie, takže uchovávat jedině v lednici a pak ohřát ve vodní lázni.

katscha
Zasloužilá kecalka 551 příspěvků 12.08.19 20:29

Kopíruji z kojeni.net, co tam píší o skladování mléka: „minimalizujte dobu, kdy mléko zůstane v pokojové teplotě. Zahraniční zdroje uvádějí, že při teplotě 27°C je tato doba 4 hodiny, při 21°C až 10 hodin.
vlednici je možné mléko skladovat 24 hodin (ale zahraniční zdroje uvádějí, že při 4°C mléko vydrží i 5 dnů). Neskladujte mléko ve dveřích lednice.“

Já jsem zkoušela maximálně tři hodiny, kdy mléko po odstříkání bylo v pokojové teplotě a pak podáno miminku. Tak ty tři hodiny bych si riskla. Záleží, kdy budeš odsávat a kdy podávat. Po dobu, co budete doma, bych dala mléko do lednice a pokud jdete někam ke známým, tak u nich hned také a pak ohřála ve vodní lázni, až bude čas krmení. Pokud to nejde, tak bych se snažila, aby to mléko před spotřebováním bylo v pokojové teplotě opravdu co nejméně hodin.

moncicak123456
Kecalka 249 příspěvků 12.08.19 22:11

Místo na kojení tam nebude ale mléko ti tam někdo bude ve vodní lázni ohřívat? :nevim:
Nevidim na kojení problém a to mám mimi 8tydenní. Kup si velkou plenu, někam si zalez a celá se můžeš zakrýt. Flašku ti třeba vůbec nevezme, ten náš nechtěl na 3 týdnech ani dudlík. Když vezme, může ti pak odmítat prso. Rozhodně je kojení mnohem jednodušší než někde skladovat MM a ještě ho ohřívat.

andelka83
Generální žvanilka 21144 příspěvků 15.08.19 10:47
@Anonymní píše:

Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě :lol: kojím třetí dítě, žijeme běžným aktivním rodinným životem a zatím jsem nenarazila na situaci, kdy bych nemohla miminko diskrétně nakojit. Proč si pridelavat práci a nervy s odstříkáváním a uchováváním flašky? :nevim:

Váš příspěvek
Reklama