Jak poznam blížící se porod?

Anonymní
19.4.20 00:05

Jak poznam blížící se porod?

Ahoj, jsem 38 tt, uz tyden a neco jsem pripravena (zadny cipek, porodní cesty, otevřená pro prst), minuly tyden moje gynekolozka rikala, ze to muze prijit kdykoliv. Dnes je to uz treti den, co nemuzu spat, nemuzu proste usnout, spatne se mi uz lezi, sem tam navaly horka, obcas bolestive pohyby male, obcas i mensi bolest jako pri ms, ale ne nijak pravidelne. :( Uz nevim, co mam delat. Bojim se, ze nepoznam blížící se porod a nechce se mi jezdit zbytecne do porodnice, aby neřekli, ze jedu zbytecne a nic to neni. :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
684
19.4.20 00:18

Lepší 10× zbytečně bez vůbec. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2632
19.4.20 00:19

Mě říkali to stejný, nakonec přenáším. Večer nespím, všechno mě bolí, cítím jak malý naléhá, špatně se mi chodí. Bolest jako při MS mám celý den, někdy je to ještě horší, ale vždy to zlepší tepla vana. Každé dvě hodiny jsem vzhůru a musím vstát, projít se po bytě. Tohle mám už cca 3 týdny a stále nerodím. V porodnici jsem se domluvila, že kdybych si myslela, že rodim, tak jim nejdřív zavolám. Každopádně jestli se ti cokoliv nezdá tak jed, lepší desetkrát zbytečně.

A neboj, porod poznáš :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 00:25

@alena1995 diky :D no uvidim. Zatim jen lezim a hledim do tmy. Je to hrozne, rada bych se jeste vyspala. :D

• Citovat
  • Nahlásit
25714
19.4.20 00:55

Tak mně ty příznaky jako začínající porod teda vůbec nepřipadají

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10917
19.4.20 00:58

Neboj to poznas, bude to hooodne velká bolest jako pri MS a v pravidelných intervalech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14837
19.4.20 02:42

Neboj, to poznáš. A i kdyby ne hned, tak se nic neděje, většinou to u prvního krapet trvá, než se to rozjede pořádně, a to už poznáš i kdybys nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
639
19.4.20 06:31

Já noc před porodem jen běhala čůrat co 5 minut… V 9 na kontrole nic… A večer v 9 miminko na světě… Takže to může u někoho přijít tak rychle ani nevíš jak… Ale jak píšou holky raději jet zbytečně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
19.4.20 06:32

Take Se bojim toho stejneho. Mam 2 dny do porodu, chtela jsem ti zvladnout 2v1 do terminu, ale ted se zacinam bat, ze malej je vetsi a vetsi a bude to narocne… Ja spim dobre celou noc, to jsem rada, pres den mam odpocinkovej rezim, hodne veci me uz unavi. Zitra mame planu poskakovat, venku zkusit popobehnout :D I kdyz mi to prijde nerealny v tomhle Stavu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1341
19.4.20 08:03

Mně hrozili předčasným porodem od 35tt a nakonec jsem rodila 40+4 a to ještě díky Hamiltonovu hmatu :lol: Jinak mně asi 2-3 dny před porodem odešla hlenová zátka (vlastně den po provedení Hamiltona) tak jsem věděla, že během pár dnů to přijde. No a přišlo to tak, že praskla voda, já to ale nepoznala, praskla mi při čůrání :lol: Až pak když postupně dál po troškách odtékala tak jsem věděla, že jsem se nepočůrala ale začíná porod. Hodinu po vodě začaly bolesti jako u MS, velice rychle ale zesilovaly a nakonec se po půl hodině doma volala sanita, kde jsem už řvala bolestí. Porod jsem měla rychlý, o to víc bolel, jak se čípek rychle roztahoval. Ale někdo má tak mírné bolesti, že neví jestli to je porod, nebo poslíčci :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 08:53

Rodila jsem teď druhé mimčo a porod jsem prostě nepoznala. Kdyby mi někdo řekl, že druhorodička nepozná, že rodí, tak bych tomu nevěřila.
Tvrdnutí břicha jsem měla už dlouho a v den porodu se společně s tvrdnutím břicha občas vyskytla menší bolest. Během dne to bylo tak 4×, pak během večera se to opakovalo trochu častěji. Ale pořád to nebyly žádné velké bolesti. Volala jsem do porodnice, abych se zeptala, jestli to už může být porod. Prý jestli mě bolí jen podbřišek a ne celé břicho, tak že to nic a ať jdu klidně spát. Bolel mě jen podbřišek, tak jsem si lehla, že půjdu spát.
No a během půlhodiny mi začaly pravidelné kontrakce po cca 8 minutách. Šla jsem 3× kadit a to už mi bylo jasné, že rodím (protože stolice přesně tak byla i před prvním porodem). Zavolala jsem kámošce, ať přijede na hlídání. Dorazila do hodiny a to už jsem měla kontrakce po 3 minutách. Honem jsme sedli do auta a vyrazili do porodnice. Cestou mi praskla voda a chtělo se mi začít tlačit. Volala jsem tam, jaká je situace a oni, že na mě počkají u vchodu.
Porodila jsem na druhou kontrakci po příjezdu do porodnice (po první už byla venku část hlavičky a to mě teprve vezli na porodní sál). Porodila jsem sice na porodním sále, ale na té židličce, na které mě tam přivezli. Přemístit na porodní lůžko už se nestihlo. Jen mi sundali boty, kalhoty a na další zatlačení bylo miminko venku.
Byla jsem z tak rychlého porodu hrozně vykulená. A jsem moc ráda, že jsme to do té porodnice stihli. Kdyby kámoška dorazila na hlídání třeba o 10 minut později, tak rodím v autě.
První dítě jsem přenášela 9 dní a prý je časté, že když se přenáší první, tak pak i další. A já to druhé porodila pár dní před termínem. Možná i proto jsem tomu nevěřila, že už rodím, protože jsem si myslela, že budu zase přenášet.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 08:55

To jsem tě, zakladatelko, asi svým příspěvkem moc neuklidnila :-) Ale neboj, první porod nebývá tak rychlý a určitě to podle silných kontrakcí poznáš. Navíc třeba také to časté chození na velkou. To nám říkali jako poznávací znamení porodu i na předporodním kurzu.

• Citovat
  • Nahlásit
hni
15
19.4.20 09:06

Jela bych do porodnice. Taky jsem měla bolesti jak při MS, nešlo spát. V porodnici mi dali výřivku a to mi porod hezky rozjelo a za 3 hodiny byla malá na světě. Jsem prvorodička a taky jsem nevěděla jestli rodím či jsou to jen poslíčci. Hodně štěstí ať to dobře dopadne :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
684
19.4.20 10:52

Zakladatelko, dej nám pak vědět jak jsi dopadla :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14837
19.4.20 11:22
@hni píše:
Jela bych do porodnice. Taky jsem měla bolesti jak při MS, nešlo spát. V porodnici mi dali výřivku a to mi porod hezky rozjelo a za 3 hodiny byla malá na světě. Jsem prvorodička a taky jsem nevěděla jestli rodím či jsou to jen poslíčci. Hodně štěstí ať to dobře dopadne :srdce:

Tak ono se říká, že když to teplá vana zastaví, takt to byli poslíčci, a když to rozjede, je to porod :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat