Jak poznám dobré nosítko?

618
3.6.20 08:02

Jak poznám dobré nosítko?

Ahoj, poradíte prosím, jak poznám dobré nosítko? Chci nějaké z bazárku. Aby se nekřivila záda miminku nebo tak. Kdysi jsem něco četla, že některá jsou špatná. Nebo to byl šátek, to už nevím. Já bych raději nosítko, na šátek si moc nevěřím, že bych se to naučila :-D chci ho jen, když půjdem třeba na houby (budu rodit na konci léta) jinak budu mít asi hlavně kočárek. Díky za radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1062
3.6.20 08:03

Jestli mas fb, mrkni na skupinku Nosime deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12793
3.6.20 08:12

Jo, v te skupine najdes hodne rad. Nekdy i nabizeji nositka na vyzkouseni, aspon nase lokalni to dela, pac ne kazdemu sedne kazde. Nicmene na obcasne poponaseni to treba az tak resit nemusis. Dulezite je, aby melo dite nozky nasiroko a zada do kulata. A vzhledem k nacasovani hledej neco vhodne pro novorozence, nektere jsou az pro vetsi deti. Oblibena je Manduca, myslim ze najdes i hodne z druhe ruky…ja mela Ergo, ale to je bez novorozenecke vlozky az od cca 4 mesicu, to by ti vyslo az na zimu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7596
3.6.20 08:24
@beruska9 píše:
Jo, v te skupine najdes hodne rad. Nekdy i nabizeji nositka na vyzkouseni, aspon nase lokalni to dela, pac ne kazdemu sedne kazde. Nicmene na obcasne poponaseni to treba az tak resit nemusis. Dulezite je, aby melo dite nozky nasiroko a zada do kulata. A vzhledem k nacasovani hledej neco vhodne pro novorozence, nektere jsou az pro vetsi deti. Oblibena je Manduca, myslim ze najdes i hodne z druhe ruky…ja mela Ergo, ale to je bez novorozenecke vlozky az od cca 4 mesicu, to by ti vyslo az na zimu

Novorozenecka vložka se vůbec nedoporučuje. Od narození je super storchenwiege.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54031
3.6.20 08:35

Umožňuje nošení pouze čelem k rodiči. Má dostatek látky mezi nožičkama, látka sahá od kolínka ke kolínku, dítě v něm nevisí za rozkrok s nohama dolů. V libovolné fázi nošení, takže buď pořídíš rostoucí nosítko nebo až dítě poporoste, prodáš malé a koupíš větší. Umožňuje dítě podsadit, kolínka výš než zadeček. Zádová opěrka je správně dlouhá - ani ne pod lopatky, ani ne někam nad uši.
A to nejdůležitější - je ti pohodlné. Protože k čemu je ti super vymakané nosítko, když tě u něj bederní pás tlačí po pěti minutách nošení. A bohužel co je pohodlné jednomu, v tom může jiný trpět.
Manduca může být moc fajn, pokud ti sedne, což každému ne. A často se padělá. A není vhodná ani pro novorozence, ani pro větší batolata.
Koukej přímo pro novorozeneckých nosítkách (a ne, nic s rozpětím 3-25 kilo v reálu nefunguje) nebo se hecni, pořiď šátek, ten je na novorozence super a mnohem variabilnější, nosítko můžeš dopořídit, až se rozkoukáš a dítě poporoste, tak od 3-4 měsíců je výběr o hodně větší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13333
3.6.20 09:14

Vyhni se Babybjörn, Chicco, Cybex.

Po zkušenostech bych si pořídila nosítko ze šátku. Jsou i mistní/slovenští výrobci. MoniLu, Lenka, Sestrice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20134
3.6.20 18:51

Sátkove nositko, nebo nejlíp šátek. Správně nastavit nositko je dle mého větší věda, než šátek ;-) vypadá to jednodušší, ale věř mi,…navíc šátek je daleko pohodlnější, jak pro nosence, tak pro rodiče.
Klidně rada pomohu s výběrem šátku. V té skupině co píší holky, je opravdu spoustu užitečných info ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
618
4.6.20 08:35

@Káťa19 Kamarádka jeden šátek prodává, a prý se naučila jeden úvaz a ten používala, tak třeba by to nakonec šlo. a asi je vhodný hned i pro ty novorozence, že? Takže už bych nemusela shánět to nosítko, většinou jsou asi od těch 4 měsíců a možná to vyjde i levněji. Do skupinky na fb jsem si zažádala hned včera ráno, ale ještě jsem nebyla přijata.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1993
4.6.20 08:46

@Katka372 souhlas se vším, co tu zaznělo. Ještě mě napadá - odkud jsi? Maminky z různých měst dělají “nosící srazy”. Můžeš tam přijít, často mají na pujceni/vyzkoušení ruzne druhy nositek a šátků, ukážou ti, jak se váže nebo nastavuje nositko… podle toho se pak můžeš rozhodnout, co ti bude připadat snazší/lepší/pohodlnější…
Já měla na dceru do tři měsíců elastický šátek, potom jsme byli v prodejně, kde jsme vybrali nositko od BeLenky. To používáme na výlety, muze nosit i chlap. Na doma, uspani, mám bavlneny šátek od Little Frog - to je taková levnější značka šátků, když clovek nechce investovat tisíce. Dobrý je taky koupit nějaký zanošený šátek, lépe se s nim pak pracuje.
Já bych doporučila najít v okolí nějakou tu skupinku a zajít se tam podívat a vyzkoušet :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
618
4.6.20 12:11

@PepiKo ale to asi vyzkouším až s miminkem, až porodním že :-) kdyžtak si vemu ten od kamarádky. Já jsem od Poděbrad, je tu mateřské centrum, myslím, že tam takovou skupinku mají. Hrozně mě mrzí, že jsem neměla šátek už na prvního syna. Je to mazlík, určitě by mu tam bylo fajn, nechala jsem si to bohužel rozmluvit :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
618
4.6.20 12:12

Jinak kamarádka ho prodává za 500, na bazarku jde koupit i levněji. Co myslíte, poznám nějak kvalitu toho šátku jako laik? Záleží hodně na ceně? Ráda bych ušetřila, ale samozřejmě zas ne za každou cenu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1993
4.6.20 13:39

@Katka372 jooo, samozřejmě, až s miminkem :mrgreen:
A co je to přesně za šátek? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
618
4.6.20 15:01

@PepiKo to vůbec právě nevím. Mám se ptát na značku nebo jak? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1993
4.6.20 17:20

@Katka372 Jojo, značka + každý šátek má nějaký svůj přesný název, to by bylo ideální, dá se pak zjistit složení, gramaz atd. Nebo pokud to kamarádka ví :) u šátku je pak taky důležitý vzít vpotaz jeho velikost, resp. délku. Jestli ke kamarádka třeba větší, silnější a ty malá a hubená, mohl by ti být její šátek zbytečně moc velký (přebýval by ti vzadu po zauzlovani dlouhý cancek) a nebo samozřejmě naopak, což je větší problém :) třeba já merim 163 cm, mám 50 kg, velikost nosím XS/S a mám šátek číslo 5. Mamince, která má třeba 175 cm a 80 kg by byl nejspíš krátký :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
618
4.6.20 18:09

Řekla bych že jsme tak podobně. Tak ok, díky za radu a snad vyberu dobře :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat