Jak poznám, jestli smí či nesmí arašídy?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
37
28.11.21 10:23

Jak poznám, jestli smí či nesmí arašídy?

Zdravím, můj syn (1,5), je velký jedlík, máme víceméně všechno z jídel za sebou, kromě těch záludných arašídů. Jak mám vědět, že bude či nebude mít reakci? Co bych mu měla dát jako první vyzkoušet, křupku, tatranku? :think: Byla bych už ráda věděla že žádná potravinová alergie nám nehrozí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13026
28.11.21 10:38

No, dopředu to nepoznáš, ale tatranku atd bych takhle malému dítěti nedávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4905
28.11.21 10:39

No to tě nechci strašit, ale potravinová či jakákoli jiná alergie se může objevit kdykoli během života. Čili nemusíš cpát násilím do dítěte alergeny. Stejně jako nemusíš dítě strkat mezi vosy a včely.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
19095
28.11.21 10:43

Batole se bez arašídů dost dobře obejde, tak mu je prostě nedávej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17459
28.11.21 10:45

Moc nechápu - chceš ty arašídy „mít za sebou“ nebo mu je dávat jíst? Každopádně bych mu je dala v nějaké přirozené formě, buď celý ořech, nebo trochu čistého másla. V tatrance ani křupkách moc arašídů nebude a nejsou to teda potraviny, co bych chtěla dávat batoleti… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.11.21 10:52

Já dala synovi ochutnat poprvé arašídy ve dvou letech formou arašídové křupky. Ta reakce přišla skoro hned, nejdřív oteklý, slzení očí, pak i červené fleky po těle. Skončili jsme na pohotovosti. Takže z mé zkušenosti se u těch arašídů silná alergie projeví hned.

• Citovat
  • Nahlásit
1811
28.11.21 10:58
@Anonymní píše:
Já dala synovi ochutnat poprvé arašídy ve dvou letech formou arašídové křupky. Ta reakce přišla skoro hned, nejdřív oteklý, slzení očí, pak i červené fleky po těle. Skončili jsme na pohotovosti. Takže z mé zkušenosti se u těch arašídů silná alergie projeví hned.

U nás taky tak, synovi byl rok a půl a na oslavě snědl pár křupek, reakce do dvaceti minut…otekl, osypal se…k doktorovi jsme nešli. Později jsem se u Dr zmínila a hnal nás na alergo, kde alergii z krve potvrdili…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
403
28.11.21 11:04

Dala som v asi 7 mesiacoch arasidove maslo. Ona je to pomerne hodnotna potravina nutrične, tak prečo nie.
Ale pokiaľ máte silnú alergiu na arašidy v rodine alebo má dieťa aj iné alergie, radšej by som sa poradila s pediatrom príp. alergologom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17459
28.11.21 11:14

Beru zpět, mrkla jsem na složení a křupky skutečně obsahují živé arašídy (jsem v šoku :) ). Ale ani tak bych je batoleti nedala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
346
28.11.21 11:47

Můžeš zkusit různé ořechové pasty, to se teď docela prodává. A namazat třeba na palačinku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
28.11.21 12:42

Děkuji, tak já ještě počkám. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1590
28.11.21 12:46

Můj malý našel kolem roku na zemi náhodou spadlý arašid a šup s nim hned do pusy. Do pár minut měl reakci kolem pusy :roll:.
Kdybych měla zkoušet, zkusím arašidové máslo. Není na škodu mít jasno v tom, jestli alergii má nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.11.21 00:44
@Hannah92 píše:
Zdravím, můj syn (1,5), je velký jedlík, máme víceméně všechno z jídel za sebou, kromě těch záludných arašídů. Jak mám vědět, že bude či nebude mít reakci? Co bych mu měla dát jako první vyzkoušet, křupku, tatranku? :think: Byla bych už ráda věděla že žádná potravinová alergie nám nehrozí.

Dceři se objevila alergie na ořechy a arašídy (a ještě několik potravin) až téměř v 6 letech. DO té doby jedla vše a pak z ničeho nic problém. Ale opravdu velký. Takže od té doby hlídáme, no. To jen pro info, že to může přijít úplně kdykoliv a téměř ze dne na den.

• Citovat
  • Nahlásit
373
30.11.21 22:09

Ja si nemyslim, ze musis cekat, jak holky psaly nektere deti to takhle brzo mely a podle me je lepsi vedet to driv nez pozdeji. Ptz za chvili uz bude jist vsechno a asi nebudes cist vsechny slozeni vseho co ji jestli tam jsou stopy arasidu nebo ne, takze radsi vyvratit primou konzumaci nez si potom lamat hlavu proc ma nejakou reakci potom co snedl jogurt nebo zkusil tvoje jidlo v restauraci. A zkusila bych to ale na zdravych potravinach, arasid jako takovy nemuze, takze bud mlety soupnout do nejake kase nebo to maslo :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat