Jak poznám nakrmené miminko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sheryll
Povídálka 18 příspěvků 09.02.18 10:03
Jak poznám nakrmené miminko?

Ahoj holky,

chtěla bych se zeptat, jak poznám, že je miminko dostatečně nakrmené? Je na UM Hipp, presly jsme z Profutury. Mam holčičku 3 měsíce a poslední týden po každém jídle neustále pláče. Pije 110ml. Téměř bez přestávky. Propina se. Prdiky řešíme kapkami Enticon, laktobacily, nahříváme atd atd. Už jsem unavená.

Přečtěte si článek: Krmení kojenců: Mateřské mléko a umělá výživa

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

3HE
Generální žvanilka 21658 příspěvků 09.02.18 10:06

Tak dej více a ať se dopije do syta… 110ml se mi zdá málo.

3HE
Generální žvanilka 21658 příspěvků 09.02.18 10:09

A na prdíky zkus babycalm - jsou přírodní.

enticon obsahuje simeticon a ten některým dětem vadí. simeticon obsahují i espumizan a mnoho dalších… mě u obou dětí babycalm zabíral lépe.

Sheryll
Povídálka 18 příspěvků 09.02.18 10:12
@3HE píše:
Tak dej více a ať se dopije do syta… 110ml se mi zdá málo.

Je nedonosena, mam strach abych neprekrmovala. Ale samozrejme vic dam. Ale jak poznam, ze ma dost? Aby se nepredla a nasledne nepozvracela…

Sheryll
Povídálka 18 příspěvků 09.02.18 10:13
@3HE píše:
A na prdíky zkus babycalm - jsou přírodní.enticon obsahuje simeticon a ten některým dětem vadí. simeticon obsahují i espumizan a mnoho dalších… mě u obou dětí babycalm zabíral lépe.

Baby calm nepomahal vůbec :(

P4ja
Závislačka 4910 příspěvků 09.02.18 10:14

@Sheryll No a doktor ti neřekl, kolik by měla vypít?? Švagrová vždycky váží, a pokud vypije málo mateřekého, tak ještě doplňuje.

Sheryll
Povídálka 18 příspěvků 09.02.18 10:20
@P4ja píše:
@Sheryll No a doktor ti neřekl, kolik by měla vypít?? Švagrová vždycky váží, a pokud vypije málo mateřekého, tak ještě doplňuje.

Je na UM. Nerekl, pouze se pta, kolik pije. Prospiva dobře. Jde mi o to, ze se jednou rano probudila a následně cely den rvala. Bez slz. Předtím byla pohodove miminko. Ted uz to trva tyden. Nic jsem ted den nezměnila. V noci spí dobře, usínání bezvadné.

Příspěvek upraven 09.02.18 v 10:21

Freya10
Kecalka 251 příspěvků 09.02.18 10:21

Ahojky,
já bych jí prostě dala do lahve více a uvidíš, co vypije.
Když ti toho vypije hodně a následně se pozvrací, tak to příště zkusíš znovu a pokud vypozoruješ, že když vypije nad nějakou hodnotu, tak pak zvrací (ne si sem tam ublinkne, ale vážně to z ní lítá), tak ji budeš dávat do lahvičky jen tolik, kolik bude vaše „bezpečná“ dávka :-).
To je prostě potřeba vypozorovat - moje dcera věděla, kdy má dost - vůbec jsem jí neomezovala - prostě dostala, kolik vypila - ve 3m to bylo kolem 150-180ml 6× denně…ale ona se nepřejídala - když měla dost, tak prostě přestala pít :-).
Kdyby měla tvoje tendenci se cpát, dokud „nepraskne“, tak to po čase vypozoruješ, kolik pije, protože má hlad a kolik už je navíc - ty děti to pak většinou vyzvrátěj :-)

3HE
Generální žvanilka 21658 příspěvků 09.02.18 10:22

@Sheryll jak moc nedonošená? mám syna nar.ve 27tt

jinak tedy u nedonošených dětí trávení dozrává o hodně později, můj syn s tím měl potíže do roka. Reflux, větry, křeče. Byl kojený. U umělého mléka hraje roli i LAKTOZA! - zkus vyjednat u pediatra předpis na mléko s upravenou laktozou.

a co se týká krmení - překrmování - u kojení se kojí tak dlouho, dokud dítě pije. U umělého mléka bych to viděla podobně. přidej třeba na 150ml a uvidíš, kolik vypije. A možná bych o kousek zkrátila interval krmení - raději asi dávat co 2hodiny méně než co 3hod. více. Ale záleží i na tom, jak to má nastavené z nemocnice.

Sheryll
Povídálka 18 příspěvků 09.02.18 10:25
@Freya10 píše:
Ahojky,
já bych jí prostě dala do lahve více a uvidíš, co vypije.
Když ti toho vypije hodně a následně se pozvrací, tak to příště zkusíš znovu a pokud vypozoruješ, že když vypije nad nějakou hodnotu, tak pak zvrací (ne si sem tam ublinkne, ale vážně to z ní lítá), tak ji budeš dávat do lahvičky jen tolik, kolik bude vaše „bezpečná“ dávka :-).
To je prostě potřeba vypozorovat - moje dcera věděla, kdy má dost - vůbec jsem jí neomezovala - prostě dostala, kolik vypila - ve 3m to bylo kolem 150-180ml 6× denně…ale ona se nepřejídala - když měla dost, tak prostě přestala pít :-).
Kdyby měla tvoje tendenci se cpát, dokud „nepraskne“, tak to po čase vypozoruješ, kolik pije, protože má hlad a kolik už je navíc - ty děti to pak většinou vyzvrátěj :-)

Dcera ji take 6× denně. Zkusim to. Ona je naji, odrihne. Zhruba 10min je samy usmev a pak jako kdyz do ni píchne a zacne rev, ktery trva do dalsiho jidla. Pres den temer nespi, cca hodinu za probdelych 12h.

P4ja
Závislačka 4910 příspěvků 09.02.18 10:26
@Sheryll píše:
Je na UM. Nerekl, pouze se pta, kolik pije. Prospiva dobře. Jde mi o to, ze se jednou rano probudila a následně cely den rvala. Bez slz. Předtím byla pohodove miminko. Ted uz to trva tyden. Nic jsem ted den nezměnila. V noci spí dobře, usínání bezvadné.Příspěvek upraven 09.02.18 v 10:21

Tak kamarádka to měla zase obráceně, prcek řval první dva měsíce a nic nezměnila a najednou jako když utne.

3HE
Generální žvanilka 21658 příspěvků 09.02.18 10:30
@Sheryll píše:
Dcera ji take 6× denně. Zkusim to. Ona je naji, odrihne. Zhruba 10min je samy usmev a pak jako kdyz do ni píchne a zacne rev, ktery trva do dalsiho jidla. Pres den temer nespi, cca hodinu za probdelych 12h.

a zkusila jsi po děch 10m dokrmit?

Sheryll
Povídálka 18 příspěvků 09.02.18 10:31
@3HE píše:
@Sheryll jak moc nedonošená? mám syna nar.ve 27tt

jinak tedy u nedonošených dětí trávení dozrává o hodně později, můj syn s tím měl potíže do roka. Reflux, větry, křeče. Byl kojený. U umělého mléka hraje roli i LAKTOZA! - zkus vyjednat u pediatra předpis na mléko s upravenou laktozou.

a co se týká krmení - překrmování - u kojení se kojí tak dlouho, dokud dítě pije. U umělého mléka bych to viděla podobně. přidej třeba na 150ml a uvidíš, kolik vypije. A možná bych o kousek zkrátila interval krmení - raději asi dávat co 2hodiny méně než co 3hod. více. Ale záleží i na tom, jak to má nastavené z nemocnice.

Narodila se v 33tt. V nemocnici jedla kazde 3h. Krmim kazde 3h. V noci nebudim. Ja nyninynemam nemam sanci poznat, kdy ma vlastne hlad kdyz ječí nonstop.

3HE
Generální žvanilka 21658 příspěvků 09.02.18 10:32
@Sheryll píše:
Je na UM. Nerekl, pouze se pta, kolik pije. Prospiva dobře. Jde mi o to, ze se jednou rano probudila a následně cely den rvala. Bez slz. Předtím byla pohodove miminko. Ted uz to trva tyden. Nic jsem ted den nezměnila. V noci spí dobře, usínání bezvadné.Příspěvek upraven 09.02.18 v 10:21

je ta změna chování po té změně mléka?

Sheryll
Povídálka 18 příspěvků 09.02.18 10:32
@3HE píše:
a zkusila jsi po děch 10m dokrmit?

Párkrát ano. Nakopala to tam a rvala dal.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama