Jak poznám otřes mozku?

188
5.3.14 18:48

Jak poznám otřes mozku?

Můžete mi některá napsat, jak poznám otřes mozku? Malá před hodinu spadla v kuchyni hlavou o dlaždice, měla ruce zamotané v mikině. Byla to velká rána, ale na hlavě žádný náznak na pohled. Teď jsem si všimla, že si ublinkla na postel,,cca 4 lžíce tekutiny. Celý den skoro nic nejedla, jen piškoty a odpo jogurt a hodně pije. Lezou jí zuby. Má 18 měsíců. No a já teď mám strach, jestli nemůže mít otřes mozku z toho bouchnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Run
20728
5.3.14 18:50

Koukni na tenhle profil @Pudloslava

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26750
5.3.14 18:50

@valas kdyby mi dítě spadlo hlavou o dlažky a pak zvracelo, tak jedu na pohotovost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4691
5.3.14 18:56

Jela bych na pohotovost - pro jistotu. Já měla otřes mozku jako malá, spadla jsem ze schodů, ale prý jsem zvracela víc než tvoje malá a hodně jsem spala, tenkrát jsem byla asi 4 dny v nemocnici

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4376
5.3.14 18:57

Pohotovost-minimálně zavolat, ale asi bych jela rovnou do nemocnice, kde mají rtg apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4674
5.3.14 19:00

Dcera měla otřes mozku v cca 5 letech. Nezvracela, ale byla děsně spavá. Jela jsem na pohotovost hned a ona mi vzadu v autě usínala. Jediné co jsem věděla, že usnout nesmí, tak jsem na ní furt houkala ať nespí ať něco povídá. Ale že není ok bylo evidentní hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15950
5.3.14 19:08

@valas když zavoláš na pohotovost, tak ti stejně řeknou, že máš přijet. Tak šetři kačky za telefon a rovnou jeď. Mohla blinknout i z toho, že nic moc nesnědla a při růstu zubů víc slintá, tak si podráždí snáz žaludek. Ale taky to může mít souvislost s pádem. Takže raději vyrazit, však fráze „radši desetkrát zbytečně než jednou pozdě“ se neříká jen tak nadarmo :hug: Dej vědět, jak jste dopadli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2915
5.3.14 19:08

Spavá, zvrací, apatická, můžou se rozjíždět oči.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36708
5.3.14 19:11

Ja bych to tam mela jeste doplnit - s tim neusnutim. ono je celkem fuk, jestli poraneny usne, nebo ne - samotny spanek mozek nijak neposkodi, spis naopak, metabolicke naroky se zmensi.
To nespani, je spis kontrola pro ostatni, ze ten clovek je relativne OK. Ale stejne tak muze spat a staci, kdyz je probuditelny. Samotne nespani pacientovi nijak nepomuze a od zhorseni stavu ho neuchrani. Kdyz nastupuje otok mozku, tak stejne nakonec omdli, at na nej okoli dramaticky deklamuje cokoli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15950
5.3.14 19:17

@Pudloslava To je dobré vědět. Takže pokud dítě cestou na pohotovost usíná, tak ho „můžu“ nechat usnout? Ideálně asi ještě někoho v autě, kdo hlídá životní funkce, pokud je tedy někdo zrovna k dispozici :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
pavlats
5.3.14 19:33

Spavost, zvracení, když jí postavíš - může se motat, spadnout. Asi bych radši jela, ale pokud to tak nevidíš, tak ji dnes do rána URČITĚ PO DVOU HODINÁCH BUĎ, abys případně odhalila něco závažnějšího. Nemusíš ji budit úplně k vědomí, stačí když na Tebe zareaguje - pohne se, zabrouká atd… podle toho poznáš, že není v bezvědomí a že je to dobré. A kdybys ji náhodou během noci nemohla probudit, tak okamžitě volat rychlou!

• Citovat
  • Nahlásit
12928
5.3.14 19:39

@valas Párkrát bych jí zkontrolovala v noci a jinak řešila. Máma měla těžký otřes mozku po bouračce a nic sní doktor udělat nemohl jiného než poslat domu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36708
5.3.14 19:43
@Kakika píše:
@Pudloslava To je dobré vědět. Takže pokud dítě cestou na pohotovost usíná, tak ho „můžu“ nechat usnout? Ideálně asi ještě někoho v autě, kdo hlídá životní funkce, pokud je tedy někdo zrovna k dispozici :think:

kdyz uz jedes na pohotovost tak urcite. Snad leda zkouset probudit, kdybys uvizla v zacpe a premejslela, jestli si nemas zavolat rychlou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
188
5.3.14 21:18

Volala jsem a samozřejmě mi řekli ať jedu. Už na příjmu se sestra smála, že z toho asi nic nebude, protože tam malá řádila. Rentgen byl chuťovka, když jsem pak nakoukla k doktorovi do pc, tak tam měl nafocené zvláštní polohy hlavičky, na jednom jenom ručičku :) Pak nás poslali ještě pro zichr na neuro. Teď už jsme doma a malá nemůže usnout 8o Každopádně říkali, zvracení po pádu nepodceňovat i když vypadá, že je jinak ok. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15950
5.3.14 21:29

@valas Super, že je to v pohodě. Ta fotka ručičky mě opravdu rozesmála :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu