Reklama

Jak poznám plodovou vodu či hlenovou zátku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jenny83
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 01.09.10 15:41
Jak poznám plodovou vodu či hlenovou zátku?

Holky,mám takový dotaz,jako asi skoro každá těhulka tak mám často výtoky a bojím se,že nepoznám,až mi odteče plodová voda či hlenová zátka.Někde totiž čtu,že může plod.voda odtékat po troškách,takže se to může klidně i zaměnit s výtokem,někomu zase odteče hned :nevim: Ta voda je vždycky jen bílá nebo může být taky zabarvená?A co ta hlenová zátka?Jak jí holky poznám?Ségra nedávno rodila a říkala,že je to jakoby hustý hlen dočervena,že to poznám,ale může mít i jinou barvu,třeba dožluta?Teď jsem byla v pondělí na gyndě,protože jsem si nebyla jistá,jestli ty výtoky jsou jenom výtoky a doktor říkal,že mám ty výtoky z toho,že mi hlavička miminka hodně tlačí na dělohu,ale furt mám strach,že prostě tu plodovku nebo zátku nepoznám a budu v pohodě,že je to jen výtok :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Kapsarecek
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 01.09.10 15:52
Jenny83 píše:
Holky,mám takový dotaz,jako asi skoro každá těhulka tak mám často výtoky a bojím se,že nepoznám,až mi odteče plodová voda či hlenová zátka.Někde totiž čtu,že může plod.voda odtékat po troškách,takže se to může klidně i zaměnit s výtokem,někomu zase odteče hned :nevim: Ta voda je vždycky jen bílá nebo může být taky zabarvená?A co ta hlenová zátka?Jak jí holky poznám?Ségra nedávno rodila a říkala,že je to jakoby hustý hlen dočervena,že to poznám,ale může mít i jinou barvu,třeba dožluta?Teď jsem byla v pondělí na gyndě,protože jsem si nebyla jistá,jestli ty výtoky jsou jenom výtoky a doktor říkal,že mám ty výtoky z toho,že mi hlavička miminka hodně tlačí na dělohu,ale furt mám strach,že prostě tu plodovku nebo zátku nepoznám a budu v pohodě,že je to jen výtok :nevim:

neboj poznas.
taky jsem mela strach

Mafina5
Kelišová 5352 příspěvků 01.09.10 15:55

Včera jsem byla na těhu cvičení a taky jsme o tom mluvili s PA. Ta nás uklidňovala, že plodovou vodu poznáme určitě - ve většině případů odteče ze začátku větší množství, ale hlavně pak už teče pořád až do porodu protože se pořád dál vytváří. Pokud si nejsi jistá, doporučují alespoň u nás v porodnici, vzít si obyčejnou (porodnickou) vložku a vyrazit k nim. Oni činidlem na té použité vložce zjistí, zda je to voda nebo ne a buď si tě tam nechají nebo tě pošlou domů. (Nedoporučují se pro tento případ alwaysky nebo jiné vložky s gelem, protože na nich není na co to činidlo nalít - veškerou tekutinu vcucnou.)

Hlenová zátka ať již odejde nebo ne, tě nijak děsit nemusí. Jediné co nemůžeš, když ti hlenová zátka odejde, je chodit do veřejných koupališť - kvůli případné infekci miminka. Tak když budeš mít podezření, že to již byla zátka, tak prostě nechoď na koupáky a při následujícím vyšetření v poradně ti dr. řekne, zda odešla nebo ne. Kvůli odchodu hlenové zátky se do porodnice nejezdí. Je to jen důkaz, že se tělo začíná připravovat na porod, ale s odejitou hlenovou zátkou můžeš na porod čekat i několik týdnů.

Jenny83
Ukecaná baba ;) 1626 příspěvků 01.09.10 16:12

Mafina5 Díky za odpověď :wink: Tak když říkáš,že i kdyby mi odešla hlenová zátka,tak ještě může trvat porod několik týdnů,že se nemusím stresovat,tak to je fajn,na veřejné koupaliště teď v těhu vůbec nechodím,já se radši sprchuju jen doma.Tak snad to poznám :think:
Holky a plodová voda musí být jen čirá,bílá nebo může být i jinak zabarvená?

MoanaaOcean
Povídálka 27 příspěvků 01.09.10 16:14

U prvniho porodu mi odtekla komplet plodova voda - asi tisic litru ;o)))) takze to jsem poznala hned. Ted mi porod chteli vyvolat, ale jakmile mi dali nalev, po nem jsem sla do sprchy, pak me prohlidnul doktor a tak mi to trochu nacal a sla hlenova zatka, byla takova husta svetlecervena „omacka“ ;o) takze si myslim, ze to poznas ;o)

Katula81
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 01.09.10 16:16

Jenny83 neboj plodovku určo poznáš mě u druhé dcerky začla ráno odtékat po troškách plodovka ale vždy to bylo takové menší šplouch jakoby sem si více učurla :wink: byla jsem z toho trošku vystrašená bo u první sem byla vyvolávat a plodovku mi píchli a že může odtékat po troškách sem ani nevěděla :oops: takže jsem volala sestřičce na gyndu jetli je to možné a ta že jo že si mám pomaličku dochystat tašku a jet!V nemocnici mi udělali ten test z vložky no a večer kolem 22h začly samy bolesti a za dvě hoďky byla malá na světě! :srdce:

Kapsarecek
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 01.09.10 16:20

plodovka by mela byt cira,ale muze byt i zabarvena do zelena,nebo ruzova

MarketaJ
Závislačka 4242 příspěvků 01.09.10 16:21

Plodová voda má být do žluta, pokud je do zelena, tak znamená, že už tam došlo k znečištění, dostala se tam třeba stolice miminka, ale to se stává, když maminky přenášejí.

Bodlina
Stálice 67 příspěvků 01.09.10 16:23
zátka

Hlenová zátka je jako když z tebe vyteče malinko slizu, když to tak řeknu. Plodová voda prostě teče jako teplá voda, určitě to poznáš.
Mimochodem já jsem po odchodu hlenové zátky okamžitě dostala kontrakce a porodila do 3 hodin…Takže ono je to opravdu strašně individuální.

Kapsarecek
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 01.09.10 16:23
MarketaJ píše:
Plodová voda má být do žluta, pokud je do zelena, tak znamená, že už tam došlo k znečištění, dostala se tam třeba stolice miminka, ale to se stává, když maminky přenášejí.

u obou deti jsem mela ve zprave plodova vody cira.a cira byla i kdyz odtekala

MarketaJ
Závislačka 4242 příspěvků 01.09.10 16:29

Mně tohle říkali na amniu, že čirá až nažloutlá v pohodě, zelená špatně. A taky u dcery jsem jí měla dozelena a už to nebylo v pořádku a to jsem nepřenášela, ale měla jsem rozsáhlou preeklampsii, tak už se jí tam asi nelíbilo.

zmrzlik
Extra třída :D 10036 příspěvků 01.09.10 16:44

AHOJ HOLKY. :mavam: TAK PRÁVĚ TENTO PROBLÉM TAKY ŘEŠÍM,DNESKA MÁM TAKY NĚJAK VĚTŠÍ PRŮHLEDNÝ VÝTOK,VZALA JSEM SI VLOŽKU,TAKY NEVÍM JAK POZNÁM PLODOVOU VODU OD VÝTOKU,U MALÉ MI VODU PÍCHLI V PORODNICI.JE PL. VODA TROŠKU JAKOBY MAZLAVÁ?JSEM NA NERVY,PROTOŽE JSEM TEPRVE 32 TÝDEN.TAK MÁME JEŠTĚ ČAS.JINAK JSEM NA MAGNESIU A V KLIDOVÉM REŽIMU KVŮLI TVRDNUTÍ DĚLOHY A POSLÍČKŮMČAS­TÝM.DÍKY ZA ODPOVĚD.

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 01.09.10 16:54

moje plodova voda nebyla ruzova ale proste voda a plno krve a bylo to velky a silny proud za 2 vteriny jsem mela mokry boty i ponozky a kalhoty jsem zdimala

jizvíková
Extra třída :D 12612 příspěvků 01.09.10 16:55

mazlava neni, to mas normalni vytok

je to proste voda :-P

zmrzlik
Extra třída :D 10036 příspěvků 01.09.10 16:57
jizvíková píše:
mazlava neni, to mas normalni vytokje to proste voda :-P

JO DÍKY,TO JSI MĚ UKLIDNILA, :palec: :pankac:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Asia Argento zakouší vlastní hořkou medicínu: Vraťte mi moji práci! škemrá

Herečka Asia Argento (42) přišla o post porotkyně v italském X Factoru, neboť... číst dále >

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >