Jak poznám podchlazené miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Wendea71
Závislačka 2645 příspěvků 14.07.19 20:25
Jak poznám podchlazene miminko

Ahojky mám 14ti denního novorozence a každý den řeším zda ji není zima. Mívá občas studené ruce a nebo mi přijde i studená pusinka, když začnu kojit. A tak furt o sobě pochybuju zda se o ni dobře starám. Samozřejmě ji dávám cepicku a je doma normálně v zavinovacce a prikryta.Jen po koupání chvíli trvá než se zase zahřeje podle mých představ. A tak se ptám jak poznáte podchlazene miminko?

Reakce:
Petula306
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 14.07.19 20:28

Čepičku v létě bych v termínu narozenému dítěti nedávala. Nohy a ruce mají studené normálně, musíte mu sáhnout do zátylku, tam musí mít teplíčko. Moje dítě, když je mu zima je namodralé kolem pusinky. Po koupání jsem na ni pouštěla fén, teď už se ho bojí, tak smůla. Obecně je ale teplo, takže se nepodchladí.

alilauter
Kecalka 440 příspěvků 14.07.19 20:30

Teplotu nejlíp poznas, když mu sahnes za krk. Pokud není zpocený nebo studený, tak to bude ok. A můj měl občas studený nožky, tak přidat ponožky. A jinak pokud je malej spokojenej, tak je to dobrý.

Wendea71
Závislačka 2645 příspěvků 14.07.19 20:31

Miminko bylo narozeno 36+2

Petula306
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 14.07.19 20:35

@Wendea71 já bych se tím fakt nestresovala. Extra zima není ani venku. Kdyby jí byla zima, taky by řvala (řval) :mavam:

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 14.07.19 20:35
@Petula306 píše: Čepičku v létě bych v termínu narozenému dítěti nedávala. Nohy a ruce mají studené normálně, musíte mu sáhnout do zátylku, tam musí mít teplíčko. Moje dítě, když je mu zima je namodralé kolem pusinky. Po koupání jsem na ni pouštěla fén, teď už se ho bojí, tak smůla. Obecně je ale teplo, takže se nepodchladí.

Fen? Jako fakt? To me nenapadlo.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 14.07.19 20:37
@Wendea71 píše:
Ahojky mám 14ti denního novorozence a každý den řeším zda ji není zima. Mívá občas studené ruce a nebo mi přijde i studená pusinka, když začnu kojit. A tak furt o sobě pochybuju zda se o ni dobře starám. Samozřejmě ji dávám cepicku a je doma normálně v zavinovacce a prikryta.Jen po koupání chvíli trvá než se zase zahřeje podle mých představ. A tak se ptám jak poznáte podchlazene miminko?

Ja dceri doma nikdy zavinovacku doma nedavala. Jen na spani. Mela body, leginy. Cepicku v lete nemela. I kdyz ted jsou teploty nizsi venku. Nebo doma ma cepici?

Petula306
Zasloužilá kecalka 749 příspěvků 14.07.19 20:37

@Veru1987 no jasný ;) za prvé se jí líbil ten zvuk, za druhé se nahřála, měla takový wellness. (vzniklo to jako rada na řešení bolení bříška). Předevčírem jsem to chtěla po měsíci zase zopakovat, byl chladný den. Ale sotva jsem pustila fén, začala řvát jako tur. Asi už zapomněla :)

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 14.07.19 20:38
@Petula306 píše:
@Veru1987 no jasný ;) za prvé se jí líbil ten zvuk, za druhé se nahřála, měla takový wellness. (vzniklo to jako rada na řešení bolení bříška). Předevčírem jsem to chtěla po měsíci zase zopakovat, byl chladný den. Ale sotva jsem pustila fén, začala řvát jako tur. Asi už zapomněla :)

Ja nezahrivala ditko. Rychle oblikala pouze.

35ja
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 14.07.19 20:43

Můžete navliknout i ponožky na ručičky pokud nemáte takové malé látkové rukavicky. svagrova má malého dvouměsíčního a zatím mu je dává i doma pokud se jí zdá že je chladno..Já teda malého strojim také tepleji teď (u nás) počasí nic moc.

MichaelkaT
Kecalka 150 příspěvků 14.07.19 21:54

Je leto, vylozene podchladit se podle meho nazoru v tomto pocasi nemuze.. koj ji v kontaktu kuze na kuzi pokud mas pocit ze by ji mohlo byt zima, tim miminko nejlip zahrejes. Moje mamka mi furt nadava ze syna malo oblikam, ale ja si myslim ze je lepsi aby byl trochu otuzily, nez aby byl zpoceny a prehraty :lol: casto i spava nahaty jen v plince. To ze ma miminko rucicky a nozky studene je normalni, toho se nijak neboj, pokud nema studene telicko a krk tak je to v pohode :)

Váš příspěvek
Reklama