Jak poznám samovolný potrat?

19
19.6.13 17:05

Jak poznám samovolný potrat?

Chtěla bych se zeptat někoho s podobnou zkušeností na pár věcí ohledně samovolného potratu. Právě jsem se vrátila z nemocnice, jsem v 7tt a už několik dní jsem špinila, dnes v noci jsem začala krvácet(celkem dost, asi jako druhý den MS). Na nic jsem nečekala a jela do nemocnice- bylo mi řečeno, že příčina krvácení nezjištěna, vyfasovala jsem ascorutin a magnesko s tím, že jestli chci jet ležet domu můžu. Ještě mi ukázali mimi a srdeční akci na UZ. Po mém dotazu co dál mi doktor řekl, když by se krvácení a bolesti stupňovali přijeďte- může jít o začínající potrat. Teď tedy ležím doma na gauči a snažím se být v klidu. Máte někdo podobnou zkušenost? může to být ještě vůbec v pořádku? Když se mimi potratí, jak to vůbec poznám? děkuji za rady předem!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Run
20711
19.6.13 17:10

@Mall no tak já mám zkušenost takovou, že já nevěděla, že jsem těhotná, krvácela jsem 4 dny - přišlo mi to jako normální MS, takže jsem se hodila do klidu a dál jsem ignorovala ty nevolnosti a únavu.. K doktorce jsem dorazila až v desátém týdnu.. Už mi to bylo fakt divný. Držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
19.6.13 17:13

@gabriela82 děkuju, to čekání jestli to přijde nebo ne je na prd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4639
19.6.13 17:24

Začalo to spinenim, preslo v krvácení, pridaly se bolesti o něco silnější než menstruační. Jednou v 6+6tt, podruhé v 6+4tt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1481
19.6.13 17:26

Jestli si videla srdicko, tak bys mohla byt v klidu. Ja jsem potratila tak, ze se proste ze me valila krev, bolelo me bricho jako pri porodu.Taky mi manzel par tydnu pred tim rikal, ze mi nejak splaskly prsa, proste tehu priznaky zmizely.Ja si to samozrejme nechtela pripustit. a pred tim krvacenim jsem spinila, treba kdyz jsem si kychla nebo se ohnula…
Verim, ze tobe to dopadne dobre, preji pohodlne lenoseni :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Reňulín
19.6.13 17:49

U mě to začalo pocitem jako před MS, pak slabé krvácení, silnější krvácení, do toho bolesti břicha a křeče, pak ze mě šly kusy krvavé sliznice. Třikrát potraceno do 8tt.

• Citovat
  • Nahlásit
19
19.6.13 17:56

Tak koukám, že nejde bohužel o žádný ojedinělý jev… pro mě je nejhorší teď to čekání, jestli mimi potratím nebo ne. krvácím pořád stejně, takže ani nevím jestli mám znocu vyrazit směr špitál… navíc se dvěma mrňousema doma nemůže být moc o lenošení řeč :-(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2273
19.6.13 19:02

@Mall přesně to jsem měla. jeden den mi potvrdili srdeční akci a druhý den jsem začala silně krvácet světlou krví. Vyfásla ascorutin. Špinila jsem ještě několik týdnů, ale vše dopadlo dobře. Moc držím pěsti, ať je vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9373
20.6.13 14:16

Já tedy nikdy nepotratila, aspoň tedy o tom nevím, ale poslední 2 měsíce mě vždy po ovu bolí prsa, je mi občas na zvracení, minule se přidala i žáha, ted jsem to měla o 3 dny spožděné.. co to je? psychika, nebo to může být samovolný potrat? Nikdy jsem totiž na to netrpěla, vždy mě max bolelo břicho… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
28.6.13 12:36

Tak jsem přidávám příspěvek o tom, jak jsem dopadla. Ještě ten den večer jsem se nechala odvézt zpátky do nemocnice. Připadala jsem si tak trochu jako histerka, ale vzhledem k tomu, že krvácení se stupňovalo a doma jsem byla sama s manželem a dětma, říkala jsem si radši teď než v noci (kdo by nám pohlídal?). V nemocnici mě přijali, opravdu na mě koukali jako na pošuka. Udělali znovu UZ a řekli, že vše OK. Druhý den se krváccení stupňovalo. Po protekčním UZ, kde bylo opět vše v pořádku mi bylo řečeno, že někdy zkrátka těhotné krvácejí a neví se proč. Zvedla jsem se z postele a po nohou se mi rozlila krev, další UZ - stále vše v pořádku. Do večera jsem stále silně krvácela. Poté se stav začal zlepšovat a já se radovala, že už to bude dobré. Týden mě ládovali 15ti práškama denně o jejichž funkci jsem neměla sebemenší ponětí. Po týdnu mě vzali na kontrolní UZ. Závěr byl šok- samovolný potrat a revize dělohy. Netušila jsem jak moc mě to vezme :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2273
28.6.13 13:14

@Mall moc mě to mrzí :,( Drž se! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
575
7.7.13 19:31

Ahoj holky, je tu někdo kdo čerstvě prodělal potrat, potřebuji se s někým povzbudit k dalšímu snažení :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
evininka
31.7.13 18:28

Já byla před týdnem u doktora, špinila jsem, dal mi ascorutin a dva dny ani kapka krve pak opět špinění a krvácení. Při návštěvě lékaře mi oznámil, že už mu nebije srdíčko. zítra jdu na zákrok, ale ještě dnes jsem měla silné křeče, krvácela jsem a vyšel ze mě. byla jsem z toho ještě víc špatná když jsen ho viděla.

• Citovat
  • Nahlásit
2
4.8.13 00:00

moje zkušenost

Tak já jsem začala v 8.týdnu krvácet. Volala jsem lékaři a ten mi řekl, že mám jít do nemocnice, kde mi dali askorutin a řekli, že to může být potrat, ale některá embria jsou uchycena „dole“. Celou noc jsem čím dál více krvácela. Místo vložek jsem používala děts. pleny a občas seděla na záchodě, až jsem slyšela dvakrát žbluňk. V té krvi jsem nic nenašla, ale tušila jsem. V nemocnici na mě samozřejmě koukali jako na hypochondra. Hopsla jsem na „kozu“,roztáhla a vytekla jsem až na podlahu. Na ultrazvuku jezdili a nenacházeli. Vyčistili mě a poslali domů. Psychicky jsem to unesla, ale zdravotně mě to položilo. Za tři dny jsem zhubla 8 kg!! a absolutní vyčerpání. O dítě se musela celý týden starat mamka. Do půl roku jsem otěhotněla a čekala dvojčata, začalo :lol: :lol: to znovu, ale tentokrát to bylo tzt. syndrom mizenícího dvojčete- jedno v 8. týd. zaniklo. Narodila se krásná holčička, příští rok půjde do školy. Hlavu vzhůru a neztrácet naději! http://www. emimino. cz/diskuse/jak-poznam-samovolny-potrat-154702/#

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
28.8.13 22:16

Ja jsem zacla krvacet ve 12 tt, nejdriv to bylo jen spineni, ktere preslo do krvaceni s bolestmi jako pri menstruaci. Doktorka mi rekla, ze se to nekdy stava, ze to nemusi byt nic vazneho, ze musim pockat na ultrazvuk. Krvacela jsem 4 dny s obcasnym pobolivanim v podbrisku. To se pak zastavilo, ale ultrazvuk mi bohuzel potvrdil moji nejhorsi predstavu, ze se plod prestal vyvijet v 8tt. Takze musim na revizi, aby odstranili zbytky. Ale doktorka me ujistila, ze se to stava kazde ctvrte zene a ze hned po prvni menstruaci se muzeme hned snazit znovu. Byla to moc neprijemna a bolestna zkusenost, ale zivot jde dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama