Reklama

Jak poznám trombózu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

alexxa
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 02.08.18 20:55
Jak poznam trombozu?

Ahoj holky, jak se pozna tromboza aniz by clovek u doktora nebyl za blbce? Odedneska mne boli noha ze strany prave kycle pri chuzi. Bolest je tupa prijde me, ze v miste bolesti mam tuhe misto. Malinko brni chodidla, noha jakoby tezka. S zilama mivam ve vedrech problemy kazde leto mivam Detralex letos nemam. Nechci byt u mudr za blbce protoze jsme vcera s chlapem docela dovadeli ???? ale divne mi je to, ze bolest prisla k veceru kdy mi bylo spatne jakoby prave od nohou. Preslo to po sprse ale ta kycel zustala. V tydnu me bolel kotnik pak lytko a ted todle.Boli me i dat nohu pres nohu v sede. Docela se bojim tatka trombozu mel, ale u nej to bylo rychli nahla bolest kolene bez otoku a za par hodin embolka.

Reklama

Reakce:

Ivulenka
Kelišová 5333 příspěvků 02.08.18 21:07

Za blbce nebudete, radši bych šla… Já měla v levém třísle bolesti, které jsem předcházela několik dní. Pak už jsem nemohla vůbec vlézt do vany a ve finále ani chodit. Když mě manžel konečně přemluvil abych s ním jela na pohotovost a pomohl mě do vany, všimla jsem si, že noha je modrá a že to nebude jen tak. (byla jsem v 6 měsíci těhotenství a myslela si, že mám skříplý nerv) Trombóza jak vyšitá v celé levé noze.

cverunka
Ukecaná baba ;) 2486 příspěvků 02.08.18 21:08

Mně ten popis sedí spíš na potíže od páteře. Ale pokud máš s žílama problém, zašla bych si k doktorovi. U trombózy je většinou postižené místo začervenalé a teplé + ta bolest. Ale taky to tak být nemusí.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47808 příspěvků 02.08.18 21:10
@cverunka píše:
Mně ten popis sedí spíš na potíže od páteře. Ale pokud máš s žílama problém, zašla bych si k doktorovi. U trombózy je většinou postižené místo začervenalé a teplé + ta bolest. Ale taky to tak být nemusí.

to je spíš u povrchového zánětu žil. jinak souhlas, vypadá to spíš na nějaký skříplý nerv, od páteře nebo cestou.

alexxa
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 02.08.18 21:20

Tak ted uz doslapuju na spicku pri chuzi v tom picha a boli a na omak jako kdyz mate modrinu. Xhvily boli i v sede nez se to zklidni

Uju
Kelišová 6515 příspěvků 02.08.18 21:37

Tromboza je ostrá bolest a hlavně když je noha dole v leže nebilí nebo minimálně nemusí se chodit stačí dát nohy dolů a bolí-prý

alexxa
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 02.08.18 21:43

Snad to do zitra vydrzim a rano pujdu k mudr

Meggie_Megg
Nováček 1 příspěvek 02.08.18 22:15

Trombózu mi zjistili ve 30tt zcela náhodně. Začalo to křečovými žilami, které máme v rodině takže jsem to přešla s tím, že hold mám tu smůlu a po porodu půjdu na vyndani. Jenže žíly se začaly šířit a najednou jsem měla úplně fialové nohy (modřiny jak blázen). V tom jsem si všimla, že v třísle mám krecovou žílu taktéž a než mne vzali konečně na cévní (prý měli měsíc a pul dopředu plno, i přesto, ze jsem říkala, že jsem těhu a nohy mám samou podlitinu) tak se to vstřebalo. Nohy mne nebolely, ani nijak zvlášť neotýkaly. Když už se na mne konečně dostala řada na cévním tak mi bylo sděleno, že mám hlubokou žilní trombozu a přišla jsem za 5 min. 12. Každopádně chci apelovat hlavně na to, že krom podlitin mi nebylo nic. Raději si zajděte pokud máte jakékoliv pochybnosti ;-)

Russet
Extra třída :D 10314 příspěvků 02.08.18 22:47

Mám v okolí případ, kdy chlap oddaloval jít doktorovi s bolavou nohou (lehce přes padesát) a je to asi měsíc, co umřel. Jestli máš problémy se žílami, neváhala bych ani minutu.

Ivulenka
Kelišová 5333 příspěvků 03.08.18 12:31

@alexxa jak jste dopadla u dr.?

wewa1
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 03.08.18 12:49

Přidám svou zkušenost. Bolela mě noha, vypadalo to na achilovku. Ležela jsem pár dní doma (víkend), jinak jsem normálně chodila do práce, ale měla jsem před sebou týden dovolené, tak jsem si říkala, že to do dovolené vydržím. Bolest neustupovala, spíš to bylo horší. V televizi byla reportáž o trombóze zapříčiněné antikoncepcí. Tak jsem se vydala na gynekologii, že jsem to viděla v TV, zda bolest nohy není s tímto spojená. Noha mě bolela už i kolem holeně. Doktor mi oznámil, že nemůžu věřit všemu, co je v televizi, trombóza prý bolí jinde. Předepsal mi pro jistotou anopyrin a poslal domů. Vydržela jsem to 3 dny. Šla jsem ke své praktické lékařce, zastupovala ji jiná, poslala mě do nemocnice. Odtud mě poslali opět domů, s tím, že nic nenašli. Tvrdili, že se jedná nejspíš o ortopedický problém. Zkrátím to, za 4 dny jsem byla u doktorky znovu. Od 8:00 jsem seděla po doktorech a trvala na tom, že chci všechna vyšetření. Nohu jsem už měla úplně modrou, jak se neprokrvovala. V 17:00 jsem se díky hematologovi, který mi dle svých slov napsal takovou zprávu, aby mě už v nemocnici nechali, konečně dolehla na lůžko v nemocnici. Trombózu mi po řadě vyšetření našli v pánevní oblasti. V noze jsem neměla skoro nic, ložisko bylo v pánvi. Zjistili mi vrozenou vadu - špatně uložené žíly a tepny - May Thurnerův syndrom. Pomohla jsem si k problémům samozřejmě i tou antikoncepcí. Chci jen říct, že je nutné nic nepodceňovat (já byla původně ráda, že mě poprvé z nemocnice pustili. Jsem samoživitelka a neměl mi, kdo hlídat děti, ale nakonec mi bylo tak strašně špatně, že jsem byla za lůžko v nemocnici nakonec ráda.), v případě pochybností, jít i k jinému lékaři.

alexxa
Ukecaná baba ;) 1649 příspěvků 02.09.18 12:05

Ahoj, omlouvam se byla jsem bez internetu. No pry to bylo od zad od zari mam rehabka a kdyz videla ty otekle lytka a krecaky napsala mi Detralex.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama