Jak poznám zánět žil v noze?

123
13.6.17 15:56

Jak poznám zánět žil v noze?

Jak poznám zánět žil v noze? Už asi tři nebo čtyři dny cítím v pravém lýtku takové šimrání, motýlky, jakoby proudění krve. Nohu nateklou nemám, nemám ji na dotek teplou ani mne nebolí třeba při došlápnutí. Mám křečáky, beru ráno 2× Detralex a používám stahovací punčochy. Byla jsem včera u neuroložky včera kvůli zádům, ptala jsem se jí na to a řekla mi, že to může být k těm křečákům. Máte takové zkušenosti? Manžel mi už říká, že jsem hypochondr a je podle něj zbytečné jet do nemocnice na utz žil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13.6.17 16:00
@lucisuska píše:
Jak poznám zánět žil v noze? Už asi tři nebo čtyři dny cítím v pravém lýtku takové šimrání, motýlky, jakoby proudění krve. Nohu nateklou nemám, nemám ji na dotek teplou ani mne nebolí třeba při došlápnutí. Mám křečáky, beru ráno 2× Detralex a používám stahovací punčochy. Byla jsem včera u neuroložky včera kvůli zádům, ptala jsem se jí na to a řekla mi, že to může být k těm křečákům. Máte takové zkušenosti? Manžel mi už říká, že jsem hypochondr a je podle něj zbytečné jet do nemocnice na utz žil.

Ano, muže to být k těm křečákum, manžel to měl před dvěma lety a nakonec se mu ty křečáky tak zvětšily díky tomu, že musel na vyndání. No, docela si chudák užil teda, ale ted to má vše v pořádku. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7493
13.6.17 16:31

Obvoďáka můžeš klidně požádat o sono žil, ale tohle asi akutní do nemocnice není. Určitě by prospělo v těchto vedrech posilování žilní stěny střídavě studenou a teplou sprchou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57495
13.6.17 16:35

ŘEKLA BYCH, ŽE TAKLE TO NA TROMBOZU ANI povrchový zánět nevypadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.18 19:40

Ozivuji diskuzi. Par dni me trapi bolest v jednom miste obou lytek na dotek, staci se jen lehce mista dotknout a boli to, jak kdyz se prastite a mate modrinu. Ale ja se neprastila a uz vubec ne do obou nohou. Prava noha je obcas i natekla, ale ta mi nateka od te doby, co jsem si loni v cervnu udelala osklivy vyron kotniku.
Krecaky nemam, nohy maji normalni barvu, nejsou horke.. Nevim, zda mam jit k lekari nebo ne.. Uz me to jednou loni takhle trapilo a samo preslo, az sem na to zapomnela.
Koupila jsem si Lioton gel, ale nevim proste, cim by to mohlo byt..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7628
20.2.18 20:24

.

Příspěvek upraven 20.02.18 v 20:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7628
20.2.18 20:26

Mě to tedy bolelo ne na dotek, ale při chůzi - došlapu. A hlavně je mi divné, že by se ti ten zánět žil udělal v obou nohách ve stejnou dobu. S jistotou to ale může vyloučit jen sono :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2324
20.2.18 20:31

Já měla teda v jedné noze zánět šlachových obalů a to brutálně bolela holeň při došlapu, jako by mě někdo do té holeně pokaždé praštil trubkou. V místě zánětu mi to při pohybu slyšitelně vrzalo a při doteku a pohybu nohy v kotniku to na te holeni i vibrovalo :D Zánět žil jsem měla v ruce, a opravdu to hodně bolí, místo zánětu je horké, s končetinou nejde ani moc hábat…pomohlo chlazení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2324
20.2.18 20:32

Viděla bych to spíše na nedostatek hořčíku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.18 20:59

No nedostatek horciku mit muzu. Najela jsem na whole30, tak zkusim koupit tablety. Jinak pri doslapu to neboli jinak. Jen mam nohu trochu oteklou a i pocitove ten otok citim. Jinak to boli jen pri tom dotyku jakoby hned na kuzi. Uvidime, jak to bude pokracovat. Ted jdu na nocni a pripadne se rano stavim u doktorky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2324
20.2.18 21:06

No tak zrovna pri whole30 je ze vseho nejdulezitejsi brát doplnky stravy! Ikdyz ze zacatku ma telo z ceho brat, pokud jsi se predtim vyvazne sravovala. problem je ze horcik je vetsinou u kazdeho nedostatek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.18 21:30

Zánět žil je více vystouplé, zarudlé místo někde na žíle. Hřeje a bolí. Ale možná by to mohla být i trombóza vhledem k tomu výronu.
Radši běž ale co nejdříve k doktorce :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.18 22:41

@iva.haferova Mate pravdu - radsi si tam rano cestou z prace skocim, radsi zbytecne nez pak mit komplikace..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.18 18:29

Tak jsem si skocila k PL a poslala me hned na sono zil a zilami to neni, tak aspon tak :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.2.18 11:15

Tak to je dobrá zpráva, s žilami není sranda.
A už se přišlo na to, z čeho to je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama