Jak poznám, že BIO je opravdu BIO

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
alimra6
Kecalka 372 příspěvků 29.01.11 09:49
Jak poznám, že BIO je opravdu BIO

Ahoj maminky, čas šíleně rychle letí takže i já pomalu začínám studovat jak začít s příkrmy. Poměrně dost často jsem se dočetla, že dětem do jednoho je lepší kupovat Bio výrobky (zelenina, ovoce, jogurty atd.).Jak ale poznám, že jde skutečně o Bio výrobky?Mohu se spolehnout na etiketu nebo údaje co jsou uvedené na obalu výrobku?Máte některá z vás s tímto zkušenost?Děkuji za rady :wink:

Reakce:
Michaelakkk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.11 09:58

To nepoznáš :D musíš jen věřit tomu co je tam napsaný :D

Prťa
Kecalka 168 příspěvků 29.01.11 09:59

Já si teda myslím, že výrobce nesmí na obal uvést „bio“, když to není opravdu bio. Podle mě na to je snad i nějaká vyhláška, nebo nařízení. Ochrana spotřebitele u nás docela funguje. Zkušenost teda nemam, ale asi bych tomu věřila.

alimra6
Kecalka 372 příspěvků 29.01.11 10:14

No taky si myslím, že by na obal nenapsali jen tak něco, i když v naší republice je možné snad všechno. Viděla jsem v televizi jak ukazovali hrušky pro děti a ve skutečnosti se jednalo o normální hrušky pro běžnou konzumaci, potom babo raď :think:

Michaelakkk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.11 10:20
alimra6 píše:
No taky si myslím, že by na obal nenapsali jen tak něco, i když v naší republice je možné snad všechno. Viděla jsem v televizi jak ukazovali hrušky pro děti a ve skutečnosti se jednalo o normální hrušky pro běžnou konzumaci, potom babo raď :think:

Ono je taky velký rozdíl vtom, když je někde napsané, žeje topro děti, a že je to BIO, na to bio je opravdu někde nějaká vyhláška a nařízení, ale na běžné výrobky pro děti, třeba šunka, ovoce, atd. to už nikdo nekontroluje…

AnastazieB
Echt Kelišová 8608 příspěvků 29.01.11 22:05

Pravý bio výrobek musí být označený zebrou . Ovšem pokud je to skutečně bio, to nepoznáš, musíš tomu věřit. Já věřím :wink: Taky se chystám dávat synovi co nejvíc bio výrobků :palec:

alimra6
Kecalka 372 příspěvků 30.01.11 08:48

Ahá, tak o té zebřičce jsem nevěděla.Díky :wink: Máme u nás zdravou výživu snad tam nějaké ty BIO výrobky seženu. Vlastně bych mohla někde i v nějakém marketu,že? No hlavně aby to bylo BIO :mrgreen:

Luciště
Kecalka 260 příspěvků 03.02.11 15:48

Pro me je vzdy dulezite, aby tam bylo to zelene logo BIO. Je to ta zebra?! Ted si to nemuzu vybavit. Ale ono treba u zeleniny je jedna vec BIO a druha vec skladovani. Znate treba tu BIO mrkev, co prodava BILLA? Je sice asi BIO, ale staci se kolikrat podivat zblizka a uz je videt zacinajici plisen - protoze se to prodava v igelitovem pytliku. Taky kdyz ji koupite, tak uz druhy den doma vam zacne cernat… Takze jedna vec je BIO oznaceni a druha vec je, ze se rika, ze obchody by mely BIO zeleninu prodavat mimo plast, atd…Coz se treba v Country Life deje, ale tam zase vsechna zelenina stoji daleko daleko vic nez v retezcich..... Takze se uz nemuzu dockat leta a zahradek a vlastni babickovske zeleniny :-)

Jinak si myslim, ze BIO (a ted to myslim trochu s nadsazkou) se mimo jine pozna podle slozeni a podle chuti :-)

alimra6
Kecalka 372 příspěvků 03.02.11 20:15

Tohle je dobrá poznámka :palec: Bio ano, ale nedívat se jen na sáček, ale taky a hlavně na danou zeleninu nebo cokoliv co kupujeme.
A ještě asi pro vás hloupá otázka. Co jsou zač vlastně ty country life? Něco málo jsem o tom slyšela, ale je to pro nás dostupné?

Váš příspěvek
Reklama