Jak poznám, že budu mít ovulaci ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
sebel
Kecalka 492 příspěvků 4 inzeráty 12.10.18 17:30
Jak poznám, že budu mít ovulaci ?

Ahoj všem,
mám takový dotaz, a jelikož nemám tušení a ani jsem to nijak moc nezkoumala, tak se zeptám.
27.9 jsme přišli o miminka, ted jsem v šestinedělí, mléko nemám. Očistky jsou už slabé růžové - kdy bych mohla mít ovulaci? Jak to poznám ještě před MS. Předtím jsem ji měla pravidelně 4 dny po cca 26-27 dnech.
dá se to nějak vypozorovat ještě před tím, než bude MS? Kromě testů a měření teploty?
 děkuju

Reakce:
Uživatel je onlineKarleon
Kelišová 5379 příspěvků 12.10.18 17:33

Sexuální apetit, cervikální hlen, tvar a konzistence děložního čípku.

lennkaa
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 12.10.18 19:27

A holcicky byly pocaty prirozene? Jinak mereni bazalni teploty je pry nejlepsi metoda. Jeste existuji ovulacni testy. Ale pokud prvni tehu bylo prirozene, ovulace bude probihat ;)

ugluk
Hvězda diskuse 43497 příspěvků 12.10.18 19:30

No a nebo taky nijak, ne každý to na sobě nutně cítí. Bazální teplota to ukáže zpětně.

sebel
Kecalka 492 příspěvků 4 inzeráty 12.10.18 19:52

@lennkaa jj, jako zkousely jsme i IVF, ale to se nepodarilo
i my zjistovaly ovulaci a vse vycházelo, ale i tak … já to na sobě prostě nepoznam…
@ugluk no právě BT to ukáže zpětně, a já právě hledám něco, co mi to ukáže dopředu, že třeba 1-2 dny a prijde to …

ugluk
Hvězda diskuse 43497 příspěvků 12.10.18 19:55

Ovulační test. Ale vzhledem k proběhlému je možné, že se ti bude cyklus rovnat ještě nějakou dobu, ten první může být i anovulční, takže bys jich mohla vyplácat fakt hodně. Popř. sledovat čípek a hlen, ale jednak v šestinedělí můžou být hormony ještě hodně rozházené a bude to reagovat neobvykle, druhak pokud jsi to nikdy nedělala, ty první cykly jsou spíš hodně pozorovací. Osobně bych to nechala být.

lennkaa
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 12.10.18 20:15

V tom pripade bych se nestresovala. Pockala bych sestinedeli, nebo dobu, kterou Vam rekl lekar a pak to jen podporila treba listovkou nebo caj z kontryhele a ono se urcite zadari.

sebel
Kecalka 492 příspěvků 4 inzeráty 12.10.18 20:46

@Karleon ten je furt stejnej, nijak se nemeni ten apetit - a vytok(hlen) je taky stejnej, nepozorovala jsem nijaké změny v množství, barvě ani zapachu

sebel
Kecalka 492 příspěvků 4 inzeráty 12.10.18 20:50

@ugluk a ten čípek sleduju jak ? pohmatem ? neznam nevim...... j nikdy jsem to nedělala, prostě jsme +- okolo ovulace co mi vyšla z nějakého MS kalendáře souložili a ejhle :)
no ty hormony no … ale tak řiká se, že těsně po šestinedělí je to také možné, tak to chcem zkusit, když to nevyjde, tak neva, jen za zkoušku člověk nic nedá

@lennkaa k Dr jdu až po 6tinedělí, jinak listovku jim - fembion 1, pak železo, pak magnesium, kalcium a nějaký komplet všeho Ogestan … a uvidíme, třeba se zadaří hned :) a když ne, tak za další měsíc, a nebo až to přijde … to ani nejni o tom, že bych stresovala, jen vim, že budu nervozní celé těhu a tak tomu chci co nejvíc pomoct aby bylo vše ok

ugluk
Hvězda diskuse 43497 příspěvků 12.10.18 20:54

No, popravdě bych v šestinedělí čípek nesledovala nijak, tam je zvýšené riziko infekce a „hrabat“ si tam rukou a hodnotit stav otevřenosti (zvlášť, jestli byla revize?) by to mohlo přinést víc škody než užitku. Nech tělo odpočinout ;)
Na tom, jak dlouho čekat, se doktoři neshodnou, ale ten nejminimálnější údaj, co jsem kdy od doktora slyšela, byl - hned po šestinedělí a první proběhlé MS.

sebel
Kecalka 492 příspěvků 4 inzeráty 02.11.18 02:44

@ugluk tak my to chcem zkusit hned po šestinedělí, o tom žádná :) a revize? a proč ? Já jsem porodila ve 33týdnu standartnim zpusobem… nejak se nechytam s tou revizí, ale je už celkem pozde v noci, tak to mozna jen nechapu… jak to myslis ?
@lennkaa no on nám lekar prave nejak nerekl nic … :( a na gyn jdu až 8.11.

ugluk
Hvězda diskuse 43497 příspěvků 02.11.18 16:43

Promiň, nějak jsem nepostřehla, že až tak pozdě :(
Popravdě po porodu ve 33.tt bych nechala tělo pořádně oklepat a během šestinedělí dodržovala velmi úzkostlivě hygienu, to není jak šestinedělí po potratu v 6.tt. A už vůbec bych si dovnitř nehrabala rukama a nesahala na čípek, ona vůbec pravděpodobnost ovulace v šestinedělí po regulérním porodu je dost zanedbatelná, kdežto riziko zavedení infekce opravdu značné.

lennkaa
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 02.11.18 16:48

Ja vim, ze je to tezke, ale prodelala jsi skoro cele tehu a telo by se melo srovnat, myslim, ze i to sestinedeli je malo :? Ale chapu tvou situaci, ze rany zahoji jen dalsi miminko.

sebel
Kecalka 492 příspěvků 4 inzeráty 03.11.18 18:15

@ugluk v pohodě, nevadí.. ale jo, no mesic pred porodem ..... měla jsem rodit driv, kvuli dvojčatum … ale jako chapu, ze bych si tam nesahala a tak, ale zkousela jsem to i tak, umyte ruce, ve sprse antibakterialni mydlo a tak .. mydlo na spodek, na kazde vlastni rucnik … ale osahavala jsem se a +- alespon vim, jak ted vypada a jak je mekky/tvrdý - 2.11 mi dorazila MS, takež se u gyn pristi tyden zeptam, kdy budu mít +- ovulaci, mela by to poznat, a nastavim si apku v telefou dle jejích info a pak se budem snažit - myslím, že telo je ok, nic me nebolí, očistky odešly naposled prče 14 dny a ted mam klid - teda MS :) což je dobře
jinak neřikam, že bych měla ovulaci v 6tinedělí, to spíš anovulaci, ale pak, po MS by se mohla dostavit a to by bylo fajn :)

@lennkaa prodelala jsem si celé těhu - děti jsem porodila prirozeně, jen mrtvé… posledni mesic by akorat pribiraly na vaze a jeste by trosku vyrostly.
jinak sestinedeli je tak akorat myslim… ono uz pred 14 dny jsem prestala mit ocistky a cekala jsem na MS, ta se dostavila, konecne a tak jsem spokojena. dokonce +- stejně, jak o v unoru, takže si myslim, že tělo mi říká, je to ok, lets go :)

jinak to ani nejni o tom, že rany zahojí.. ale spis nebudou tolik bolet, myslím, že zahojit to asi nepujde tak lehce , ale děkuji :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >