Jak poznám, že cvičím Vojtovku správně?

4103
17.5.16 16:25

Jak poznam, ze cvicim Vojtovku spravne?

Ahoj,

Nas 3,5m Honzik ma slabe brisko a dostali jsme cvik z Vojtovky - tlaceni bodu pod bradavkou.
Problem je, ze nevim, jak ma vypadat ta spravna svalova souhra. Rehabilitacni tvrdi, ze to, zda cvicime spravne poznam podle toho, ze ma protilehle raminko na zemi 8o, ale to se mi zda malo.
Je tu nekdo, kdo cvicil stejny cvik a poradi, jak ma vypadat spravna reakce na tento cvik?

Dekuju!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

879
17.5.16 16:35

Jo, má otevírat protilehlou ručičku a přitahovat kolínka k bříšku. Jestli ale je tvuj chlapeček zdravý (nemá mozkovou obrnu, či něco takovýho), zkusila bych nejdřív místo vojtovky normální fyzioterapeutku. Řekne ti, kde má mimčo mezery a jak ho hravou a nenásilnou formou stimulovat a taky nenásilnou formou posilovat bříško (mám to samé s dcerou). Narazila jsem na rehabilitační metodu ACT. Dokonce to mám na pojišťovnu, takže zadara! CHce to jen zjistit, zda to proplatí zvá pojišťovna. Vojtovka je pro děti s mozkovou obrnou, vyvoválá reflex, který dítko nemá. Je pro ležáky, tedy děti, které se nepohnou ani po deseti minutách. Kdyžtak tady http://rehaspring.cz/act.php kontakty na fyzioterapeuty co dělají ACT.

Já vojtovkuodmítla, protože mi dítko plakalo jako nikdy v životě, od teď se bojí chuděra doktoru. ACT zabírá bez problému. Ale mám zdravé dítě, jen to chtělo jiné stimuly než co sem mu dávala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17126
17.5.16 16:55

Myslím, že má rehabilitační pravdu - poslechni ji. Je to lehký cvik a správnost poznáš dle toho ramínka ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3255
17.5.16 17:05

Ano ramínko dolů. ale u takhle malého miminka bude spíš vidět změna dýchání a hlavně zapojení bříška. sleduj břich, mělo by se tam ukázat zapojení těch břišnáích svalů - z toho jako ryzpláclého břicha do stran se jako celé „stáhne“

doporučuju na příští návštěvu si vzít mobil či foťák a natočit si celé cvičení a atˇti konkrétně ukáže, jak má vypadat správná reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4103
17.5.16 17:09

Ono se mu to bříško stahuje… ale nevidím žádný rozdíl mezi tím, když pouze brečí (např. po cvičení, mezi cviky) a když cvičíme. Takže mám pocit, že se mu to bříško stahuje tím, jak cvičí.
Nožky dává nahoru střídavě, ne obě zároveň… a to právě nevím, jestli je dobře (opět, dělá to i když už „necvičíme“).
Jinak jsem si našla rehabilitační sestru, která cvičí Bobatha, takže kromě standardní rehabky chodíme ještě na Bobatha, ale bojím se, že když k tomu nebudeme cvičit Vojtu, nemusí to mít spráný efekt :nevim:

Náhodou, nevíte někdo o někom v Praze, kdo by cvičil Bobatha na pojišťovnu? Nyní platíme za sezení 400-500 Kč…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4103
17.5.16 17:10

Oprava.. že se mu to bříško stahuje tím, jak brečí a ne tím, že cvičí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
17.5.16 17:48

Mně ukazovala fyzioterapeutka, jak se zapojí (stáhne) bříško a někdy že až přitáhne nožičky. Taky tříměsíční miminko. Kdyžtak se objednej co nejdřív na další návštěvu a ukaž, jak cvičíte, taky jsem si ze začátku nebyla moc jistá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama