Jak poznám že je čas přejít na jeden denní spánek?

2018
25.6.21 11:36

jak poznám že je čas přejít na jeden denní spánek?

Zdravím mám otázku jak poznám že je čas přejít ne jeden denní spánek. Dcera čerstvě 11m. Už odmalička strašně špatně spí cca po 30min..Ale poslední měsíc už jsme bojovaly s dvěmi denními spánky…Vstanula kolem 6:30 a kolem 10 jsem musela prostě uhoupat aby spala těch 30 -60 min jenže pak po O nechtěla jít spát třeba až ve 4 nebo v 5 odpoledne a to jsem musela násilím uhoupat v kočáře…jenže pak šla spát klidně až ve 23:00 tak jsem si řekla že zkusím přejít na 1 denní spánek… 1 den vstanula v 7 a šla spát po o až v 1 a vstanula o půl 4 to pak šla spát v 22:00večer řekla jsem si že si to upraví…Bohužel ráno další den vstanula v 6:30 a v11:30 už chtěla spát spala asi do12:30 a stejně nechtěla spát dřív jak ve 21:30 a dnes vstanula v 7 a v 10:30 už jsem jí musela dát spát tak snad se prospí…příjde mi že i když spí přes oběd relativně brzo chodí spát večer hodně pozdě a brzo vstává…Prostě že toho spánku má málo. Zkoušela jsem večer tichý režim, koupání lahev ticho přítmí položit do postýlky ale povídá si, stoupá si a spát nebude dřív jak ve 21:30 i když vstávala třeba 13:30 a evidentně unaveně nevypadá. Já jsem už večer úplně KO a ráda bych se vyspala..Navíc se teda pořád dost budí…ale to je možná i tím vedrem. Mám zase na sílu přejít na dva spánky…? Strašně mě stresovalo že jí musím násilím uspat aby mi o půlnoci neskákala po hlavě…Nebo mám počkat jak si to sedne aspoň 14 dní? není to brzo na jeden denní spánek v11 měsících?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1453
25.6.21 11:51

Nam od roka spi taky jen jednou denne. Vstavame zhruba jako vy, 5:30-6:30… spat mi chodi kolem 11te, spi hodinu max hodinu a pul… pak ma obed, a mame cele odpoledne na to neco podniknout.. U nas se chodi spat v 7, neumim si predstavit, ze by nam skakala po hlave jeste nekde v 10 vecer… To nedopustim :lol:
Rada asi neni, kazde dite potrebuje jinak dlouhy spanek..Nasi budou v zari dva roky, takze uz skoro rok nam spi takhle..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25231
25.6.21 11:54

U obou kluků jsem to nechávala na nich. Prostě když chtěl dopoledne ducnout, tak si dusnul, když ne, tak ne. U obou potřeba dopoledního spánku vymizela kolem roka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2018
25.6.21 11:59

@Konys no taky jsem myslela že pujde třeba v 8 večer do hajan ale evidentně se jí spát nechce..není uplakaná, nebrečí není protivná a když jí položím do postýlky povídá si, vstává směje se hraje si…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3463
25.6.21 12:06

Nechala bych na dítěti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10881
25.6.21 12:31

Ja si myslím, že ten čas toho večerního usínání násilím nezměníš, i když je to to, po čem toužíš a naprosto tě chápu. Moje děti(2 a 4) vstávají oba kolem 5.-6.hodiny, to ale fakt nejpozději. Starší před den nespí od roka a půl vůbec a mladší spí hodinu po obědě. Stejně jde o tu hodinu dýl večer spát, usíná kolem osmé, ale to fakt i hodinu uspáváme. Ona si ten spánek ještě prodlouží, kolem roka je ten nejhorší věk, kdy chce vše poznávat a učit se a spaní ji v tom zdržuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10881
25.6.21 12:33

@lleennttiillkkaa takhle to jde a šlo třeba u mé mladší, ale u staršího jsem ho musela držet násilím v posteli, jinak by neusnul a byl protivný celé odpoledne. Jednou jedinkrát se mi stalo, že usnul v pokojíčku na koberci vyčerpáním, jinak prostě neusnul, i když byl úplně grogy :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
815
25.6.21 15:06

Já jsem vždy dítě nechávala, jak chtěl, a pak se mi to vymstilo. Tříletý najednou chtěl pořád spát přes den a usínal až o půlnoci. To už fakt nešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat