Jak poznám, že jsem těhotná, když mi test ukazuje něco jiného?

80
13.3.17 19:25

Jak poznám že jsem těhotná, když mi test ukazuje něco jiného?

Ahoj, s přítelem se snažíme o miminko 3 měsíce, bohužel, těhotenské testy furt ukazují něco jiného než bychom si představovali. Před týdnem jsem si udělala test a byl negativní, ale od té doby mě bolí v podbřišku celý týden skoro v kuse. nevím vůbec jestli to mám posuzovat k tomu že se snažíme, moc si miminko přeji a snažím se netlačit na pilu a nesledovat to tolik, ale víte alespoň trochu, jak to chodí. jsem zoufalá, podle menstruace to soudit moc nemůžu, nemám ji vůbec pravidelnou. tak jak to poznám? nebo si to jen namlouvám :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18041
13.3.17 19:26

A sleduješ ovulaci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69308
13.3.17 19:27

No, pokud je test negativní, s drtivou pravděpodobností těhotná nejsi a jen si to namlouváš. Nepoznáš to nijak.

To že těhotenství neukazuje test je poměrně raritní. Jinak to poznájí v laborce z odběru krve, případně gynekolog ultrazvukem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19080
13.3.17 19:29

Tak těhotenství poznáš podle toho, že ten těhotenský test bude pozitivní ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9712
13.3.17 19:29

Já nechápu, co řešíte - těhotenství sama od sebe rpavděpodboně nepoznáte. Jestli váš bolí v podbříšku, tak to může znamenat, že se blíží MS, že jste těhotná nebo si to prsotě jen vsugerováváte, protože chcete být těhotná. Pokud máte nepravidelnou MS, tak bych nakoupila zásobu testů a testovala klidně dvakrát týdně, dokud by MS nedorazila nebo nebyl pozitivní test ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
13.3.17 19:32

Asi jsem se špatně vyjádřila, nejsem tak blbá abych nevěděla že test je nespolehlivý a že musí být pozitivní, ale vím že na začátku těhotenství je HCG nízké, tak jestli to nemůže být tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2605
13.3.17 19:33
@Biibii píše:
Asi jsem se špatně vyjádřila, nejsem tak blbá abych nevěděla že test je nespolehlivý a že musí být pozitivní, ale vím že na začátku těhotenství je HCG nízké, tak jestli to nemůže být tím.

Ano, pokud testuješ dřív než takových 12 dní po ovulaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18041
13.3.17 19:35
@Biibii píše:
Asi jsem se špatně vyjádřila, nejsem tak blbá abych nevěděla že test je nespolehlivý a že musí být pozitivní, ale vím že na začátku těhotenství je HCG nízké, tak jestli to nemůže být tím.

hcg postupně roste tak ten test bude časem pozitivitu ukazovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
80
13.3.17 19:41

Snad ano, pokud se nam to podaří :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18041
13.3.17 19:43

@Biibii a sleduješ ovulaci aby jsi měla přehled?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.17 19:43

Ahoj, podle mě chceš vidět na testu dvě čárky a to ostatní (pobolívání, potenciální příznaky atd) pramení z tvé hlavy. Taky jsem si tím prošla.
Teprve dvě čárky potvrdí těhu. Pokud se na těhu upneš, lehce se stane, že ho oddálíš. Nesoustřeď se na těhotenství, vykašli se na testy a ono to přijde. Někdy mohou být testy zlo. Akorát se budeš zbytečně stresovat. Uvědom si že někdy to trvá měsíce, klidně rok, než otěhotníš. Nemá cenu si dělat neustále testy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.17 19:48
@Biibii píše:

Vidíš, já u druhého měla slabou, sotva viditelnou čárku. Šla jsem na gyndu a ultrazvuk neukázal vůbec nic. Bylo mi řečeno, že když byla čárka na testu, těhu jsem, ale podle ultrazvuku prý děloha neprokrvená, tzn se nepřipravuje na těhu. Verdikt zněl; pravděpodobné mimoděložní těhotenství. Samozřejmě jiný gynekolog takový nesmysl vyvrátil (po týdnu na novém utz), ale ty nervy a slzy mi nikdo nevrátí. Za mě; lituju brzké testování a pokud je dítě chtěné, vykašlete se na to!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.17 19:48

Nejdřív bych vyřešila nepravidelnou menstruaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.17 20:01

Sleduješ ovulaci? Poznáš to buď z testu, a nebo si zajdi k lékaři :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.17 20:11

Nechala bych to volně plynout.. Nesledovala bych to, nedělala každý měsíc testy. Zbytečně Tě to stresuje. Proste až jednou nedostanes MS, budeš mit podezřele dlouhé zpoždění, pak bych si dělala test..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama