Jak poznám že mám dostatek mléka ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 17:34
Jak poznam ze mam dostatek mleka ?

Dobry den, uz si nevim rady a trapim se tim. Nekdy mam mlika dostatek, ze si musim i odstrikovat, ale nekdy mam malo ze musim malou dokrmovat Nutrilonem protoze ji to nestaci :( Pritom popijim cely den kojenecke caje i caro a sem tam si dam i cerne pivo. Prijde mi ze to mleko mam takove ridsi proto to male nestaci. Mala ma tyden a pekne s tim kojenim bojujeme :( Ona si treba z obouch prs vytahne 40 ale za hodinu rve znova ze ma hlad myslim si ze je to tim ridsim mlekem :(Mam ju znova prikladat k prsu? Jsem z porodnice zblba ze se musi prikladat po 3 hodinach. Mam domluvenou laktacni poradkyni, ale nez prijde tak nějaké rady? Co treba muzu delat spatne? :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 11043 příspěvků 11.07.19 17:56

Přikladej podle potřeby, já malého dávám klidně po půl hodině. Ty rozestupy platí jenom u UM. Navíc čím víc budeš přikládat, tím víc se ti mléko bude tvořit. Já kdybych měla čekat 3 hodiny do dalšího krmení, tak se mi dítě zblazni hlady, i v noci krmim častěji.

martina bl
Stálice 87 příspěvků 11.07.19 18:00

Určitě koj častěji. Nutrilon bych zatím nedávala, o to míň mléka se Ti vytvoří. Hlavně mimi nemusí plakat hlady. Je úplně maličké, potřebuje se adaptovat. A to je nejlepší u prsu, to mrňous ví a proto pláče :lol:

ugluk
Hvězda diskuse 47029 příspěvků 11.07.19 18:15

Kašli na tři hodiny. Nepřevažuj, nekontroluj, to je cesta do pekel - jednou za čas přírůstek zkontroluje doktorka (mezitím rozhodně hlady neumře), ale jinak - řidší mléko je blbost. Můžeš pít co nejvíc, hodně se tulit, ale úplně stejně důležit je taky přikládat, jakmile mimčo chce, aspoň zpočátku, než se tvorba ustálí, pak si to sedne. Nopak když budeš dokrmovat, tělo bude toho mléka vyrábět o to méně, holt poptávka a potřeba. S nárazovýma spurtama, kdy může zas ze dne na den chtít co půl hodiny. Jo a množství odsátého taky není ukazatel, někdo neodsaje ani kapku a kojí do dvou let. Ukazatelem je dost počůraných plen a svým způsobem i spokojené miminko, byť některá jsou nespokojená i s plným bříškem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 18:25

@ugluk
a jak dlouho mam nechavat malou u prsa? nebo jak nejdele ju tam muzu nechat?

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 2438 příspěvků 11.07.19 18:34
@Anonymní píše:
@ugluk
a jak dlouho mam nechavat malou u prsa? nebo jak nejdele ju tam muzu nechat?

Synovi treba trvalo ze zacatku kojeni klidne třičtvrtě hodiny. V porodnici mi rikali kojit co tri hodiny a max 15 minut z jednoho a pak 15 minut z druheho. Tri hodiny mi tedy syn rozhodne nevydržel, na hodinky vubec nekoukat. A ja treba na jedno kojeni davala jen z jednoho prsa a az pri dalsim zase to druhé. Ale to se osvedcilo nam, nekomu to zas vyhovovat nemusí. Vazeni jsem nechavala na kontroly u dr., ac jsem si z porodnice odnasela dvoukilovy mimco. V porodnici me to vazeni pred, po a podle toho dokrmy strikackou dost stresovaly.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 18:35

@ugluk a mam davat jen z jednoho prsa nebo z obouch? Musim to vsechno vychytat tak se omlouvam za ty vsechny dotazy ale nechci ni zbytecne rvat nutrilonem

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 18:41

@citlivaduse
no je prave pravda ze ja tady tema radama z porodnice jsem uplne vynervovana necham ji 15 minut na jednym 15 na druhym a pokud si za tu dobu nevytahne tech 40 ml co by mela tak jsem akorat na nervy :( a kdyz jsem ji nechala treba dele jak pul hodiny na jednom prsu tak si vytahla klidne i 60 ml nez se do toho clovek dostane tak je zbytecne nervozni a asi tu vahu opravdu zrusim uvidim jak mala bude spokojena jen nas trapi i prdiky tak prave pak nevim jestli ma prdiky nebo rve hlady, zitra me prijde laktacni poradkyne tak snad me s tim poradi :) a budu uz klidnejsi

citlivaduse
Ukecaná baba ;) 2438 příspěvků 11.07.19 18:53
@Anonymní píše:
@citlivaduse
no je prave pravda ze ja tady tema radama z porodnice jsem uplne vynervovana necham ji 15 minut na jednym 15 na druhym a pokud si za tu dobu nevytahne tech 40 ml co by mela tak jsem akorat na nervy :( a kdyz jsem ji nechala treba dele jak pul hodiny na jednom prsu tak si vytahla klidne i 60 ml nez se do toho clovek dostane tak je zbytecne nervozni a asi tu vahu opravdu zrusim uvidim jak mala bude spokojena jen nas trapi i prdiky tak prave pak nevim jestli ma prdiky nebo rve hlady, zitra me prijde laktacni poradkyne tak snad me s tim poradi :) a budu uz klidnejsi

Ja ze zacatku taky byla dost vypleskla. Zkus ji nechat u prsa dele. Nekdy ty mimca nemaji takovou silu, aby si vytahli dostatek za chvilku, unavi se pri tom, daji si pauzu a pak zas pokračování. Maly se kojil tu trictvrte hodinu a za hodinu po dokojeni uz byl zas hladovy a zacalo dalsi kolečko. :)

ugluk
Hvězda diskuse 47029 příspěvků 11.07.19 18:56

Záleží i na tvém stavu, třeba do krve rozkousaná prsa nechat tahat půl hodiny nebude moc OK. Klidně z obou. Jsou děti, co se najedí za pět minut a jiné za pětačtyřicet, jak zesílí, bývá to lepší, naučí se to. A poyřebují cítit mámu. Je fajn, že sis pozvala laktační poradkyni, zkontroluje ti techniku a uklidní tě. Fakt se snaž být v klidu a dítku důvěřovat, každé je jiné a málokteré jede dle doktorských tabulek.

zimniden
Kecalka 129 příspěvků 11.07.19 19:06

Já nerozumím tomu, proč dokrmuješ nutrilonem, když píšeš, že někdy máš mléka hodně a musíš ho odstříkat? Proč jí pak nedáš to odstříkané?

LilyJane
Kecalka 238 příspěvků 11.07.19 19:40

Rady v porodnicích jsou často zlo. Já sama na to doplatila tak, že se nejspíš nerozkojím…
Doma zkouším všechno možné i nemožné, ale nebýt nutrilonu, tak se asi malý zblázní hlady.
Takže přikládej, přikládej, přikládej. Když víš, že po delší době si malá vytáhne z prsa víc, tak jí u něj nechej. Řiď se hlavně dítětem, na nějaké obecné rady prď.

Kriss Tina
Extra třída :D 11043 příspěvků 11.07.19 19:44

Nechavej jak dlouho bude chtít, malej je někdy najezenej za 5 minut jindy mu to trvá skoor hodinu. Ono se nic nestane když na tobě bude viset klidně každou chvíli. Prsa stridej, já krmim pokaždé z jineho, ale klidně můžeš dát obě během jednoho krmení (akorát když je během krmení vyměníš už se nevracej k tomu prvnímu)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 20:14
@Kriss Tina píše:
Nechavej jak dlouho bude chtít, malej je někdy najezenej za 5 minut jindy mu to trvá skoor hodinu. Ono se nic nestane když na tobě bude viset klidně každou chvíli. Prsa stridej, já krmim pokaždé z jineho, ale klidně můžeš dát obě během jednoho krmení (akorát když je během krmení vyměníš už se nevracej k tomu prvnímu)

a jak poznam ze uz je najezena? ze ji to stacilo?

Kriss Tina
Extra třída :D 11043 příspěvků 11.07.19 20:21
@Anonymní píše:
a jak poznam ze uz je najezena? ze ji to stacilo?

No mě se malej sám odtrhne a odstrci se, dokud saje tak ho nechám.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama