Jak poznám, že mám málo mléka?

15
25.11.20 19:51

Jak poznám že mám málo mléka?/miminko 9,5 měsíce

Dobrý den, ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti, jak rozpoznat, že mám málo mléka a miminku už nestačí, pořád nevím, syn má 9,5 měsíce, kojím minimálně 3-4× za den/ráno po probuzení, dopoledne před spánkem, odpoledne, večer před spaním + 2-3× v noci
Bez prsa neusne, ale hodně se mi budí v noci. Zkusila jsem dát sunar místo prsa, což se mi podařilo poprvé zatím celkem 2× za poslední týden, jinak láhev naprosto doteď odmítal, i v noci, tak mi spal najednou mnohem lépe a vzbudil se jen jednou, jinak je první večeře v 18 hodin kaše a chodí spát kolem 20. Přijde mi že si z prsa při usnutí jenom cucne, pije jen chvilku a je tuhacek, lahev mu teda rozhodně trvá déle a dá si okolo 120ml

Jinak byl výlučně kojený do 6 měsíců bez dokrmu, od půl roku má příkrmy a poslední 2 měsíce dávám občas sunar namátkově aby byl zvyklý i na něj kdyby náhodou „máma nebyla k dispozici“ občas ho vypil z nevylévacího hrníčku, savičku striktně odmítal, dost bojuju s tím že nechce pít vodu a co má příkrmy tak trpí na zácpu, odstříkavat se mi nedaří a ani to nechci, zkoušela jsem 14 dnů a víc jak 20 ml dohromady z obou prsou nedám, byla to zbytečná snaha

Příspěvek upraven 25.11.20 v 19:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12724
25.11.20 19:55

To prso nema v noci ani tak na jidlo, ale jako pomucku pri usinani, v mnozstvi mleka bych v tomhle veku problem nehledala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9399
25.11.20 20:32

V tomhle veku se budi normalne, ma zizen/hlad/potrebuje blizkost mamy.
Podle mnozstvi odstrikaneho mleka to nepoznas, spousta maminek neodstrika nic a mleka ma dost.

Takze bych normalne kojila, jak potrebujes, a zbytecne se nestresovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9399
25.11.20 20:34

Jinak samozrejme, ze po Sunaru usne jako dudek - tece to samo a je to hodne syte. Ale nocni kojeni pomaha udrzovat laktaci, takze jestli chces kojit, Sunar bych pravidelne nedavala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
821
25.11.20 21:06

Jak už bylo výše, je v tomto věku pořád normální, že se budí na kojení, 2-3× za noc je v pohodě. Kdyby bylo mléka málo, asi by po kojení plakal hlady. Mně osobně se nějakou dobu dařilo zároveň kojit a jedno kojení už pomalu nahrazovat flaškou, měla jsem v plánu odstavit a šla na to postupně, takže chápu. Tím, že nechce vodu, bych se asi netrápila… Mně začalo dítě pít až skoro v roce a půl z lahvičky s brčkem a pije od té doby ukázkově. Na zácpu pak třeba dělat příkrmy trošku vodnatější, přidat trošku více tuku, zařadit potraviny, které na zácpu pomáhají (švestky, můžou být i sušené, banán… zeleninu, která nestaví). Nepíšeš, že by byl nějak plačtivý nebo nespokojený, pokud není, tak bych to dál dělala jako doteď a množstvím mléka se netrápila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
25.11.20 21:08

@Bebeluska8 plačtivý není, ani v noci, přes den spokojené veselé miminko, ale on neplakal nikdy, vůbec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat