Jak poznám, že potřebuji brýle?

457
6.4.21 15:27

Jak poznám, že potřebuji brýle?

Asi ta otázka zní blbě :) Ale vy, co máte brýle na čtení kvůli „stáří“ (bude mi 45 a to je věk, kdy moje maminka i babička cca začaly nosit brýle na čtení), jak jste poznaly, že je potřebujete? Mívám poslední dobou pocit unavených očí - takové „pnutí“, jako by zaostřování bylo namáhavější než dřív, nebo jak to popsat. Hlavně při čtení nebo práci na PC, i když vidím normálně ostře i na běžnou čtenářskou vzdálenost. Taky mám tendenci zvětšovat si na PC text, protože malý, který jsem dřív běžně četla, už mi dá víc práce.
Na dálku vidím dobře, před rokem jsem byla na preventivce a zrak ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
567
6.4.21 15:29

Tak jestli musis zaostrovat a zvetsovat si text, tak je cas na brylky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48
6.4.21 15:30

Pokud mate pocit, ze hůře vidíte, zasla bych pro jistotu na oční.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5938
6.4.21 15:40

@Ellie Mám to stejně, na oční zatím nepůjdu, brejle nechci ani za nic :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14108
6.4.21 15:46

@Ellie No jak asi? Zjistila jsem, ze si uz nemuzu pohodlne cist :,(
Na preventivce u praktika se zkousi zrak na stredni vzdalenost. To, ze hure vidis na blizko, zjistis jen ty sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
6.4.21 15:47

@Alušáček Já taky ne :D :D Další krok ke stáří, který hrdoblbě odmítám udělat :D (I když přítel mě utěšoval, že brýle jsou sexy - tak aspoň někdo se na ně těší :D )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13802
6.4.21 15:53

@Ellie tak brýle nemusí znamenat stáří, však je nosí i děti :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 15:55

Měla jsem od cca 45 pocit zapatlaného oka. Na očním mně přesvědčoval, že je to ok, že si mám koupit umělé slzy. Taky jsem četla na dálku všechno. Přečetla jsem i na blízko, ale bylo to takové divné oproti dřívějšku. Pak už jsem nevydržela a zašla k optometristovi. Přeměřil mi oči a na jednom jsem měla -0,75 dioptrii a zároveň astigmatismus +0,75, tak nějak, že se to uprostřed vlastně vyrovnávalo, ale ten obraz byl divný. Udělal mi brýle a paráda. Ale už se mi ty dioptrie zas posunuly, tak zas půjdu na nové brýle na čtení.

• Citovat
  • Nahlásit
30181
6.4.21 16:05

@Ellie
Prostě se nech vyšetřit. Já je mám na dálku a začala jseem je nosit v tu dobu, kdy jsem neviděla pořádně na titulky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79
6.4.21 16:20

@Ellie já byla u očního ve 23 letech, když mě po delším řízení bolela hlava a u televize jsem krčila oči a bolela mě hlava po koukání na dvouhodinový film. Byla milá, všechno změřila a řekla, že to je na půl dioptrie na každé oko, ale brýle mi prý nutit nebude, pokud sama vyloženě nechci. Že půl ještě není tolik a pokud mě to neomezuje nijak dramaticky, tak by na brýle ještě v mém věku počkala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
786
6.4.21 16:35

Nene, že tento dotaz není od dospělého člověka? :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30181
6.4.21 17:57
@Sofierules píše: