Jak poznám, že při kojení potřebuji vitamíny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Janičička
Povídálka 13 příspěvků 02.11.18 15:07
Jak poznám, že při kojení potřebuji vitamíny

Už před těhotenstvím jsem jedla zdravě, ale ke konci jsem potřebovala magnesium a pak i železo. Po porodu po ztrátě krve, jsem ještě brala železo. Ale pak jsem přestala. Po devíti týdnech kojení si nejsem jistá, jestli mám skutečně všechno pro miminko i pro sebe. Miminko krásně prospívá, aspoň podle vážení u doktorky. Únavou asi trpí všechny maminky, co kojí v noci, ale začínám sledovat i lámání nehtů a zhoršení kvality vlasů, přesto nechci brát nějaké vitamínové doplňky „zbytečně“, raději si potrpím na vitamíny z „opravdové“stravy. Jak jste na tom vy, užíváte něco dalšího? Moc děkuji za odpovědi.

Reakce:

P4ja
Kelišová 6307 příspěvků 02.11.18 15:10

Stačí pravidelné a pestré jídlo. NEní třeba.

tininas
Ukecaná baba ;) 1135 příspěvků 02.11.18 15:16
@Janičička píše:
Už před těhotenstvím jsem jedla zdravě, ale ke konci jsem potřebovala magnesium a pak i železo. Po porodu po ztrátě krve, jsem ještě brala železo. Ale pak jsem přestala. Po devíti týdnech kojení si nejsem jistá, jestli mám skutečně všechno pro miminko i pro sebe. Miminko krásně prospívá, aspoň podle vážení u doktorky. Únavou asi trpí všechny maminky, co kojí v noci, ale začínám sledovat i lámání nehtů a zhoršení kvality vlasů, přesto nechci brát nějaké vitamínové doplňky „zbytečně“, raději si potrpím na vitamíny z „opravdové“stravy. Jak jste na tom vy, užíváte něco dalšího? Moc děkuji za odpovědi.

Ahoj.

Nejspíš to nepoznáš. Dlouho je vše OK, a pak se Ti třeba z vteřiny na vteřinu vylomí jednička. :) Takže z toho poznáš, že Ti dlouhou dobu chyběl vápník.

MáškaMarie33
Kecalka 214 příspěvků 02.11.18 15:26

Preventivně multivitamíny.

Uživatel je onlineReflex
Ukecaná baba ;) 2064 příspěvků 02.11.18 15:27

Když ti začne cukat sval nebo dostaneš křeče do nohy, tak to je málo hořčíku.

mrazik6
Zasloužilá kecalka 859 příspěvků 1 inzerát 02.11.18 15:37

Tak si nekupuj vitaminy chemické, ale přírodní. Jsou dražší, ale chemické vitaminy tělo využije tak na 10-15 procent a přírodní doplňky většinou stoprocentně, navíc bez vedlejších účinků, jako třeba u železa trávící problémy apod. Na rozbor krve bych až tak nespoléhala, tam se nedostatek projeví až v poslední řadě. Krev je totiž důležitá tím, že roznáší do všech orgánů důležité látky, stopové prvky, vitaminy …, takže tělo se snaží ji dostatečně zásobovat na úkor zásob.

Janak.Marta
Povídálka 19 příspěvků 02.11.18 15:53

Já brala ze začátku vitamíny pro těhotné a kojící z DM, byly levné a myslím, že jsem se pak i po nich rozkojila.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1728 příspěvků 02.11.18 17:17

Začni brát Biosil plus nebo něco podobného, protože za měsíc až dva začne padání vlasů po porodu a to je většinou hustý :lol:

lucynka25
Echt Kelišová 7635 příspěvků 1 inzerát 02.11.18 21:53

@Janičička Tak určitě je nejlepší kvalitní a pestrá strava, ale když si nejsi jistá, tak bych něco ještě zobala.
Já po porodu musela brát 2měsíce železo a k tomu jsem brala ještě GS mamavit, jak celé těhotenství, tak i při kojení beru, mám jistotu.
Ale někomu nesedne, chce to brát po jídle.
A nebo je docela fajn i femibion, ten mají teď v akci u dr maxe

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >