Jak poznám, že trpím poruchou příjmu potravy?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.10.21 19:26

Jak poznám, že trpím poruchou příjmu potravy?

Hezký večer,
nějak mi začíná docházet, že jsem asi občas moc upjatá na jídlo … týdně naběhám v průměru 60km, když neběhám, nechci ani jíst, bojím se, že přiberu. Když jsem začala pracovat přibrala jsem. Do toho přišla nemoc a já opět přibrala. Nakonec jsem se dostala na 92kg na 175cm. Pak jsem začala hubnout. Napřed jsem jen jedla zdravější jídla a pak začala vynechávat. Pak jsem zase přibrala. Až poslední rozchod před rokem a chvilka předtím to asi rozjelo. Najednou jsem nejedla ze stresu, pila víno. Začala jsem hodně hubnout. Za poslední půlrok jsem zhubla až na 62kg, což nezní hrozně, ale já nesnídám, maximálně si dam půl plátku sýra, pak si dam oběd - jako takový středobod dne si ho užiji, třeba indickou restauraci. Po práci jdu běhat, třeba 15 - 20km, pak si třikrát rýpnu vidličkou do večeře. Když ten den nebeham, nechci jist vůbec. Jediné, co mi pomáhá tento stav utišit je víno. Z XL, L jsem zhubla do S, XS, třeba pyzamové kalhoty … sedí mi přes pas, ale jsou mi krátké nohavice … Já nevím, jestli je to normální, ale líbí se mi to, že mi leze pánev, že mám kosti na ramenou, jsem na sebe hrdá, když večer nic nesním…
To už asi není úplně v pořádku, že?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
327
27.10.21 19:30

Ne rozhodně to v pořádku není. Máš problém.
Nedá mi to a příspěvek jsem musela upravit. Vím jak ti je a jak se cítíš.. Procházím si anorexií už 3 roky. Takže pokud chceš napiš mi SZ. :hug:

Příspěvek upraven 27.10.21 v 19:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7288
27.10.21 19:31

Ne, není to v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11997
27.10.21 19:31

Není to v pořádku. Ani jídlo, ani to že chlastas. Začni to řešit s odborníkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3076
27.10.21 19:33

Mas problem s jidlem a jeste s alkoholem…je mi lito, obrat se na odbornika, sama to nevyresis, to si driv ublizis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26309
27.10.21 19:39

To není v pořádku, to vypadá na anorexii a ještě problém s alkoholem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2199
27.10.21 19:40

Hele ale zase klobouk dolů, že sis uvědomila, že to není ok. Držím palce, ať to s pomocí brzo srovnáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2113
27.10.21 19:44

Jsi dobrá, že si uvědomuješ problém, to je první krok dostat se z tohoto začarovaného kruhu. Jistě sama podvědomě víš, že je tvůj vztah k jídlu nezdravý a ano, jde o PPP. Rozhodně se obrať na odborníka, ale určitě jdi k někomu, kdo s těmito poruchami má zkušenosti. Držím moc pěsti, aby ses z toho zavčas dostala, vážně to není žádná p*del! :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65248
27.10.21 20:04

Spíš budeš mít problém s alkoholem.. v kombinaci s poruchou příjmu potravy..pokud se bojíš jíst, máš k tomu odpor, šupem k Dr.. je fajn že ti dochází, že takhle to není dobrý, to je základ úspěchu.. mě tohle uvědomění trvalo 15 let.. následky na zdraví už mi nikdo neodpare :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18732
27.10.21 21:26

No jsi schopná začít jíst tak, aby si svému tělu přestala ubližovat? Budeš dost podvyživená.

Umíš svoje problém řešit jinak než hladovkou a nebo alkoholem?

Jinak tipuju že spíš ano, že sis svoje psychické trable se překlopily do poruchy příjmu poruchy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
27.10.21 22:50

Kolik toho vína průměrně vypiješ? Kombinace poruchy příjmu potravy a pití je velmi nebezpečná. Je to extrémní zátěž na organismus, trpí vnitřní orgány, imunitní systém, metabolismus, samozřejmě psychika. Vyhledej pomoc odborníka, dokud ještě není úplně pozdě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat