Reklama

Jak poznám zlomené kůstky v nártu?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 10:03
Jak poznám zlomené kůstky v nártu?

Ahoj, dají se bez rentgenu poznat zlomené kosti v nártu? Včera jsme byli na návštěvě u příbuzných. Strejda udělal krok dozadu a nechtěně plnou vahou mi stoupl na přední část nártu. Má asi 140 kilo. Nohu nemám oteklou, ale pobolívá a když chodím, mám křeče do dvou prstů na noze. Ale není to žádná prudká bolest.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Ivan PPZ
Kelišová 5656 příspěvků 27.12.17 10:13

A když poznáte, že to máte zlomené, tak co? Jet k lékaři by bylo rozumné a ne lovit info na diskuzním fóru.

divine woman
Echt Kelišová 8416 příspěvků 27.12.17 10:24

Bez rentgenu poznáš prd.

neria55
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 27.12.17 10:27

Měla jsem zlomené zánártní kůstky na pravé noze. Ta bolest byla neskutečně intenzivní, a udělal se otok. Stalo se mi to při vstávání z postele…no prostě to dokážu jen já. Nicméně zvládla jsem odřídit do práce a odmakat půl směny, jelikož byl víkend…pak mě vyhnali na rtg, který to určil přesně.

Velký otok a počínající modřina, kulhání při chůzi, a samozřejmě bolest :)…nasadili mi sádru -,,botu" na 6tydnu, poté jen ortezku na zpevnění.

Máte to možná jen namožené tou vahou, která nohu prislapla, ale samozřejmě pokud se neudělá rtg tak nikdo nic nepozná.

První fotky hned při zlomení…další při přesádrování asi po 5dnech bo mě hrozně tlačila sádra z důvodu otoku…Pro představu :palec:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 10:37

@Ivan PPZ Když to poznám, tak si ji uříznu :mrgreen:

Hlídání pro děti budu mít nejdřív večer. A s sebou je do nemocnice fakt nepotáhnu.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 10:37

@neria55 Díky moc za info i za foto :palec:

brumi
Kelišová 6441 příspěvků 27.12.17 10:41
@neria55 pěkně, zdá se mi to nebo na té první je dokonce krásně vidět ta zlomená kost?
@Anonymní píše:
Ahoj, dají se bez rentgenu poznat zlomené kosti v nártu? Včera jsme byli na návštěvě u příbuzných. Strejda udělal krok dozadu a nechtěně plnou vahou mi stoupl na přední část nártu. Má asi 140 kilo. Nohu nemám oteklou, ale pobolívá a když chodím, mám křeče do dvou prstů na noze. Ale není to žádná prudká bolest.

jinka bez rtg nic nepoznáš, a i kdyby ti tady někdo řekl jo bestak je to zlomené, taks tejně musíš k dr rtg a pak sádra, jen mohu říct že naraženina bolí více než zlomenina kolikrát, a když jsem byla cca po 20 na chirurgii se zlomeninou tak mi dr říkal že lze také poznat orientačně podle toho zda při došlápnutí či zatlačení, je bolest stejná nebo jakoby to začne píchat :nevim:. Ale ze svých zkušeností vím že když jsem byla přesvědčená že to mám na cimprcampr bylo to naražené a když opačne tak zlomené, jako loni ještě jsem s tím odtančila celý večer qa noc na svatbě a ráno hurá pro sádru na nožku :D :D

ugluk
Hvězda diskuse 42627 příspěvků 27.12.17 10:44

Nemusíš poznat. Jak která kost a jak zlomená, záleží… Zajeď si večer na rentgen. Dítě mělo zlomeninu sice jinde, ale bez otoku a dva doktoři, dokud neviděli rtg, konstatovali, že to na zlomeninu určitě nevypadá. Naopak to může být nateklé a fest bolet a zlomené to nebude. Takže holt nepoznáš.

neria55
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 27.12.17 10:57
@brumi no nevím jestli jde vidět, ale na té třetí fotce je taková černá modřina a tam přesně to bylo zlomené, no prostě šílenost :lol: snad poprvé a naposledy :palec:
@Anonymní píše:
@neria55 Díky moc za info i za foto :palec:

Nemáš zač, snad pomůže :palec:

iziwolvie
Kecalka 378 příspěvků 27.12.17 11:17

Sice trošku něco jiného…Mamka šla před pár lety do schodů, špatně šlápla a trošku se jí podvrtla noha. Nic strašného, ale když jí to pár dní bolelo, jela k doktorovi. Verdikt - únavová zlomenina. Taky to měla na nártu. Ani sádru nedostala, jen se má prý šetřit a moc nechodit. :mrgreen: Za 14 dní měli jen na poznávačku do Egypta. Půjčila si od dědy hůlku a na dovolenou vesele jela. Po dovolené a kontrole jí doktor řekl, že to má hezky zahojené, že je vidět, že odpočívala. Ten kdyby věděl… :mrgreen: :lol:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.17 11:20

Díky všem za názory. Právě, že před lety jsem měla zlomený prst na noze a to bylo nateklé a fialové několik týdnů. Teď to oteklé nemám, ale píchá v tom a berou mě ty křeče do prstů. Ale nerada bych něco podcenila.

brumi
Kelišová 6441 příspěvků 27.12.17 11:38

@neria55 jj to místo jsem myslela :). No já už si takových užila za život cca 30, jsem hold kopyto :D.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1020 příspěvků 27.12.17 11:38

Měla jsem minulý rok tu kustku hned pod prstem a byla to bolest ohromná, intenzivní, otekle, modré…a to nebylo nic tragického ale zlomené to bylo, mohla jsem chodit jen po patě a i tak to štipave bolelo, první dvě noci mě to i budilo.

inkakřivák
Extra třída :D 13550 příspěvků 27.12.17 12:12

Řekla bych, že je to jen zhmožděné. Kosti snad něco vydrží - šlápl ti někdy na nohu kůň? nebo kráva? I to noha vydrží.

brumi
Kelišová 6441 příspěvků 27.12.17 12:23

@inkakřivák no né vždy, mi spadla jen deska zpod koneráku, cca 1cm široká a noha polámana, někdy stačí i blbě došlápnout…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >