Jak poznám zvětšenou uzlinu na krku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.19 16:42
Jak poznám zvětšenou uzlinu na krku?

Ahoj holky, jak poznám zvětšenou uzlinu na krku? Od včerejška sem nachlazena, tak jsem ležela. Teď cítím bolest a pnutí krku ale jakoby z venku… Krk jsem prohmatavala, ale žádnou uzlinu jsem nenahmatala. Zkoušel to i přítel a také nic nenahmatala. Tak teď nevím jestli to může být od uzliny nebo z prelezeni… Mám problémy s krční páteří. Děkuji za reakce. Po víkendu pokud to nepřestane mám v plánu jít k lékaři.

Reakce:
Ou
Kelišová 6212 příspěvků 09.02.19 16:48

A proč si potřebuješ nahmatat uzliny?

To co ti lékař prohmatává je většinou to co je na obrázku okolo čísla 5

Jinak pokud cítíš něco zvenku, tak to bude od páteře. Tak jako tak na to můžeš dát priessnitzův obklad - pomůže to jak na nachlazení, tak na zablokovaný sval.

http://www.priessnitzuvzabal.cz/…krcni-patere

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 09.02.19 16:51

Zvětšené uzliny poznáš. Takový kuličky na straně krku. To bys určitě běžným pohmatem nepřehlídla. Ale jinak si bolest krku zvenku moc nedokážu představit. Ani přeležený krk mě zvenku nebolí.. maximálně když mě kouše šála :lol:

pecenaBrokolice
Kecalka 126 příspěvků 09.02.19 17:27

Při zvětšených uzlinách je možno cítit lehoučké pnutí, jak ohýbáš hlavu, člověk se cítí jak tlustý hroch. :lol: Uzliny jdou nahmatat lehce, na obrázku výše na č. 5 a lehce za ním, cítila bys takovou malou vypouklinu, jakoby. Líp to popsat neumím, snad chápeš. :mavam:
Podle mě je to z nachlazení, ale pokud máš problémy s páteří, lékařem určitě nic nezkazíš. :kytka:

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Kůži z těla mu přišili k obličeji! Z první plastické operace se vám zvedne žaludek

Tak jako každé odvětví medicíny se i plastická chirurgie vyvíjela dlouhá léta... číst dále >

Zavřená komnata Jitky Zelenkové: Proč zůstala na „stará kolena“ úplně sama?

Láska k jednomu muži dostala zpěvačku Jitku Zelenkovou (68) až na samé dno.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >