Jak poznat intoleranci?

Anonymní
22.6.21 19:32

Jak poznat intoleranci?

Ahoj, dobrý den!
Ráda bych se zeptala, zdali lze prvotně na sobě poznat nějakou intoleranci? Je mi často velmi špatně, hlavně večer, přičemž mívám často také plynatost a motá se mi hlava (což nemusí mít souvislost). Jenomže nevím, jak postupovat. Zdali mám udělat samotest, jít k lékařce, nebo mám jen vysadit dané potraviny (lepek, laktózu) a uvidím. Jsem k tomu skeptická a opravdu se necítím dobře. Často je mi také špatně po alkoholu (i po jedné skleničce jsem schopná mít nevolnost či kocovinu, a to nemusím být opilá).
Děkuji za vaše rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
825
22.6.21 19:34

Spis nez jako intoleranci mi to zni jako spatna hladina krevniho cukru. Nechala bych si nabrat u praktika celkove odbery, a predevsim zkontrolovala tu glymcu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
179
1.7.21 22:39

Jen k tomu lepku - pokud by ti vyšetřovali přímo celiakii, neměla bys vyřazovat předtím lepek, naopak bys předtím vyšetřením měla jíst, jak jsi zvyklá. Vyřazení lepku by mohlo zkreslit výsledky. Nejlepší je se poradit nejdřív s obvodním lékařem, ten určitě bude vědět, kam tě poslat.
Samotesty neznám, mně dělali gastroskopické vyšetření, což je asi nejméně příjemná varianta. Zjišťovali mi tak celiakii a intoleranci laktózy. Celiakii naštěstí nemám, jen částečnou intoleranci laktózy. Intoleranci laktózy člověk pozná snadno, většinou se to projeví hned po snězení potraviny, že člověk musí na velkou, při menším množství laktózy se to projeví bolestí hlavy a nadýmáním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat