Jak poznat odtok plodové vody na WC?

Anonymní
19.3.21 22:04

Jak poznat odtok plodové vody na WC?

Předem prosím omluvte anonym, ale je to celkem dost citlivá otázka. Možná se někomu bude zdát, že se ptám na naprostou blbost, ale jsem prvorodička, tak prosím omluvte i mou nevědomost. :andel:
Chtěla jsem se zeptat, jak poznat na WC postupný odtok plodové vody. Nejsem si totiž jistá, jestli se dá plodová voda „zastavit“ jako moč? Chodím teď na WC skoro pořád a pokaždé jen troška moči a teď najednou hromada. :nevim: Dočetla jsem se, že v lékárně je možné koupit nějaké vložky, které ukáží, že odtéká plodovka, ale nejdřív se do nějaké dostanu až v pondělí. Proto se ptám tady… Budu ráda za každou radu. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6665
19.3.21 22:12
@Anonymní píše:
Předem prosím omluvte anonym, ale je to celkem dost citlivá otázka. Možná se někomu bude zdát, že se ptám na naprostou blbost, ale jsem prvorodička, tak prosím omluvte i mou nevědomost. :andel:
Chtěla jsem se zeptat, jak poznat na WC postupný odtok plodové vody. Nejsem si totiž jistá, jestli se dá plodová voda „zastavit“ jako moč? Chodím teď na WC skoro pořád a pokaždé jen troška moči a teď najednou hromada. :nevim: Dočetla jsem se, že v lékárně je možné koupit nějaké vložky, které ukáží, že odtéká plodovka, ale nejdřív se do nějaké dostanu až v pondělí. Proto se ptám tady… Budu ráda za každou radu. :kytka:

v lékarně si můžeš koupit Temessvaryho roztok, nemají ho tedy v každé. Ale lze pořídit za pár korun a pak si ho kápneš na vložku a když se zbarví je to plodová voda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7726
19.3.21 22:13

Plodova voda nejde zastavit jako moc. Pokud se ti to deje jen na wc, bude to moč. Nejsou to vložky, ale roztok co nalijes na vlozku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
254
19.3.21 22:14

Plodová voda bývá narůžovělá, hustší než moč a nasládle voní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
19.3.21 22:19

Plodovou vodu nejde urcite zastavit jako moc. Kdyz se uvolni vetsi množství naraz, tak to vazne poznas, ze nejde z mocove trubice, navic bys takrka okamzite v takovem pripade citila dolehnout hlavičku. Nemam zkusenost s postupnym odtekanim, ale tam bych se ridila selskym rozumem, ale pokud se ti jedna o ten jeden pripad vice moci na wc, tak bych rekla, ze slo fakt jen o moc. Jako obvykle ale plati, ze s tebou nikdo nebydlime, takze pokud mas pochybnosti, jed se nechat zkontrolovat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
19.3.21 22:19

Z mé zkušenosti plodová voda pořád pozvolna odtéká a nemůžeš ji zastavit. Takže pokud máš pocit, že v jednom kuse „čůráš“ tak to může být ono ;) pokud si ale opravdu nejsi jistá, tak si zajeď(te) na kontrolu na porodní a zkušené sestřičky Ti hned řeknou ;) přeci jen to každá mamina může mít dost individuální a za ohrožení miminka ta nejistota nestojí ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19748
19.3.21 22:44

Moje zkušenost je jiná než ostatních. Částečně to opravdu zastavit jde, pokud je v plodovém obalu jen malá dírka a plodovou vodu od moči nepoznáš. Nepoznala jsem to ani při třetím těhotenství, kdy bych měla být „profík“. Jela jsem pro sichr do porodnice a opravdu to plodovka byla a já předčasně začala rodit. Takže, pokud máš pochybnosti, nečekej do pondělí, vezmi si nějakou vložku, ne barevnou a nejlíp porodnickou a jeď se nechat zkontrolovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
19.3.21 23:02

Když mi začala odtékat plodová voda, taky jsem nepoznala, jestli to je moč nebo ne. Bylo to vždycky menší množství tekutiny a zastavit to nešlo. To, že je to fakt plodovka, mi došlo až podle narůžovělé barvy na vložce. Ale ani ta růžová zřejmě nemusí být u každého.

V případě pochybností bych jela do porodnice. Pokud plodovka odteče, ale porod se nespustí, může to být pěkný průšvih. Lepší je nic nepodceňovat, v porodnici udělají rychlý test a bude jasno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat