Reklama

Jak poznat oficiálního prodejce?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LeníkDOMO
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 28.07.10 10:52
Jak poznat oficiálního prodejce?

Ahojky, zajímalo by mne jak zjistím, že mnou vybraný obchod je oficiální prodejce a né nějaký kšeftař s kradeným zbožím?? Při koupi kočárku jsem si našla stránky dovozce a ten měl vypsané obchody, kterým prodává a servisuje zboží (Libfin), chceme koupit autosedačku Romer, našla jsem si v okolí pár obchodů, ale v emailu mi mohou napsat cokoliv. Díky

Reklama

Reakce:

Farllin
Neúnavná pisatelka 17368 příspěvků 28.07.10 10:57

Zkusit zavolat dovozci, popořípadě zaslat mu email. Taky bych se možná zkusila zeptat na dalších prodejnách, jestli neví že opravdu ta daná prodejna je oficko. Nevím to jistě, ale je taky možné, že přímo ta daná prodejna musí mít nějaký certifikát, kterým se musí na požádání předložit. Nedávno to řešily myslím v černých ovcích nebo něčem podobném.

steeve
Kelišová 6951 příspěvků 28.07.10 11:29

Libfin je jediný oficiální dovozce MC do ČR, takže u něj seženete seznam oficiálních prodejců, a nyní má již seznam i prodejců, kteří neberou zboží od nich, ale ohledně Römeru je to složitější, protože Römer nemá oficiální zastoupení v ČR jednou firmou, ale dováží je 5 firem nezávisle na sobě, ale žádná Vám nedá seznam prodejců, aby si ho neokopírovala konkurence a pak jim nenabízela zboží.
u Römeru jde o to, jak se k Vám obchodník chová, nejlepší vizitka jsou spokojení zákazníci, a někteří prodejci Römeru( ti co berou zboží od nejsilnějšího distributora) dávají nadstandartní záruku 3 roky, oproti ostatním.
A v podstatě věci Vám jako zákazníkovi může být jedno, kdo je nakonec distributorem zboží, protože veškeré záležitosti( třeba reklamaci atd) musíte řešit s prodejcem- s ním máte smlouvu na koupi věci, na to nemá distributor vliv.

Nikynka86 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.10 12:42

Omlouvam se zakladatelce…

Steeve
prosim Vas,muze se autosedacka Romer king plus 9-18kg pripevnit na predni sedadlo u ridice kdyz je zapnuty airbag?
Dekuji za brzkou odpoved
 N.

LeníkDOMO
Zasloužilá kecalka 719 příspěvků 28.07.10 13:33

Mi jde hlavně o to, že kdyby se něco s tou autosedačkou stalo ať vím na koho se mám obrátit, kočárek jsem reklamovala přímo v Libfinu, protože obchod kde jsem ho koupila už neexistuje, dneska tu obchod je, zítra už ne, to mi je pak 3letá záruka na nic…
Podle Babystaru máme v Opavě prodejce, ale na houby, prodavačka mi u kočáru řekla, že drahé věci na skladě nemají, vše na objednávku a zboží se musí odebrat a né jen vyzkoušet (což chápu).

steeve
Kelišová 6951 příspěvků 28.07.10 13:52

Nikynko, ano můžete mít King plus na předním sedadle, a airbag zůstane zapnutý, jen posunout sedadlo co nejvíce dozadu, ale bezpečnější je to vzadu

Leník, reklamaci musíte řešit s prodejcem, ne s výrobcem, ani dovozcem, jiná situace je když obchod zkrachujem, ale snad u kvalitního zavedeného obchodu to zase nehrozí, a ze zákona, pokud obchod zkrachuje, na příslušném ŽÚ musí být stále adresa majitele, a ten potom poskytuje kontakt na dovozce, který to za něj přebírá.
Seznam prodejců u Babystaru je pro všechno zboží, co nabízejí, takže ne všichni prodejci v tom seznamu třeba prodávají autosedačky, ne všichni třeba kočárky…
Přístup toho prodejce v Opavě tedy nechápu, jak vyzkoušet a musím odebrat, snad mám možnost si zboží si vyzkoušet a pak se rozhodnout, že ho nechci, např. dnes za mnou přijela paní z druhého konce republiky, předem si zavolala, že chce vidět Kida, a chce si vybrat z 5 určitých barev, tak jsem ji 5 barev připravil, ona vyzkoušela a vzala jednu, přeci si nebude brát všechny, a kdyby si nevzala ani tu jednu, tak ji do toho jako prodejce nebudu nutit- o tom to je přístup prodejny, takže pokud Vás někdo nutí k objednání zboží, bez nutnosti rozmyslení, či vrácení, jak se bude chovat při reklamci?- takovému obchodu bych se vyhnul- to už si to můžete rovnou koupit na netu, tam máte lhůtu na vrácení 14 dní, a když se Vám nelíbí, tak ji vrátíte, stojí ás to akorát poštovné.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Byla slepá, spalující a šílená, říká o lásce k ženatému Štaidlovi Zelenková

Od mládí byla rebel a bohém se vším všudy. Zpěvačka Jitka Zelenková (68)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >