Jak poznat otřes mozku u 10m dítěte

481
1.6.16 17:03

Jak poznat otřes mozku u 10m dítěte

Ahoj maminky, chci se poradit. Můj syn (10m) mi právě spadl z manželské postele na zem (naštěstí na hodně „chlupatý“ koberec, který to trochu ztlumil). Nemá někdo zkušenost jak poznat otřes mozku u takhle malého dítěte? Moc neplakal, už si tu hraje, normálně brouká, je na bříšku, tak snad to bude ok. Díky za zkušenosti a rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1.6.16 17:08
@En.Joy píše:
Ahoj maminky, chci se poradit. Můj syn (10m) mi právě spadl z manželské postele na zem (naštěstí na hodně „chlupatý“ koberec, který to trochu ztlumil). Nemá někdo zkušenost jak poznat otřes mozku u takhle malého dítěte? Moc neplakal, už si tu hraje, normálně brouká, je na bříšku, tak snad to bude ok. Díky za zkušenosti a rady.

já bych ho pozorovala-spavost, zvracení, apatie. já osobně bych zašla na rengen, jestli nemá třeba naprasklou lebku, jestli spad na hlavu,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Terdul
1.6.16 17:08

@En.Joy koukni na profil Pudloslava. Ma tam super info, je dr.

• Citovat
  • Upravit
481
1.6.16 17:17

@Terdul Už to studuju, děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27511
1.6.16 17:29
@En.Joy píše:
@Terdul Už to studuju, děkuju

Pudla, odbornice na pády, poradí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35689
1.6.16 20:19
@En.Joy píše:
Ahoj maminky, chci se poradit. Můj syn (10m) mi právě spadl z manželské postele na zem (naštěstí na hodně „chlupatý“ koberec, který to trochu ztlumil). Nemá někdo zkušenost jak poznat otřes mozku u takhle malého dítěte? Moc neplakal, už si tu hraje, normálně brouká, je na bříšku, tak snad to bude ok. Díky za zkušenosti a rady.

je bezpredmetne resit, jestli mel, nebo nemel otres mozku. To je jen skatulka. O tom, jak sledovat dite po uraze, mam informace na svem profilu, koukni tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
481
1.6.16 21:04

@Pudloslava Ahoj, moc díky už jsem to poradne prolezla a docela me to uklidnilo, nicméně ho budu ještě sledovat. Máš pravdu, je to skatulka, ale ja nevěděla, jak dotaz formulovat, co vse by mohlo byt spatně. Hodně me to mrzí, mohl si třeba zlomit vaz :( jsem po dnešku opravdu hodně poucena. Ale vypadá v pohodě, směje se najedl se, povídá… tak snad bude ok. Ještě jednou díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35689
2.6.16 05:58
@En.Joy píše:
@Pudloslava Ahoj, moc díky už jsem to poradne prolezla a docela me to uklidnilo, nicméně ho budu ještě sledovat. Máš pravdu, je to skatulka, ale ja nevěděla, jak dotaz formulovat, co vse by mohlo byt spatně. Hodně me to mrzí, mohl si třeba zlomit vaz :( jsem po dnešku opravdu hodně poucena. Ale vypadá v pohodě, směje se najedl se, povídá… tak snad bude ok. Ještě jednou díky

no hele, kdyby si opravdu „zlomil vaz“ - ktery teda zlomit nejde ale zlomit kostni vybezek druheho krcniho onbratle, ktery se pak muze zapichnout do michy, tak to je rychly konec, k tomu netreba davat zadne instrukce. Nicmene jsem se doslechla o pripadu, kdy byla ta kost nalomena (po facce) a dolomila se a clovek zemrel az v ordinaci lekare, ktery mu zkousel prave hybnost patere. Ale je to rarita. Detem se tohle nestava, deti jsou gumove - ostatne nestava se to ani dospelym po padu na hlavu, spis vis kdy…Rambo zna ten chvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
481
2.6.16 17:42

@Pudloslava jo, vím - ten chvat jsem v TV viděla :-) jinak ještě jednou d :mavam: íky za uklidnění!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama