Jak poznat průjem u 8 měsíčního miminka?

18.2.20 09:23

Jak poznat prujem u 8m miminka

Zdravím, chtěla jsem se zeptat, malá teď začala pít více mléka a jíst víc mléčných výrobků (máme ráno mléko, pak 2× denně kaši a odpoledne na svačinu pribináček) a má o dost řidčí slolici většinou 2×, někdy vyjimečně 3× denně, ne tekutou, jen řidkou. Když jedla víc polívek a míň mlíka, tak ji měla tuhou 1× denně. Tak jsem se chtěla zeptat, jesti to není průjem, jestli nemáme ty mléčný výrobky omezit? Já ji to dávám protože je má ráda, polívky a přesnídávky tolik nechce. Děkuju moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15144
18.2.20 09:28

Já bych toho tolik nedávala, z té kaše nic nemá, a pribinak není pro 8m vhodný. Dala bych víc normálního jídla, když ne polévky, tak normálně maso, zeleninu, přílohu, nebo v mezičase rovnou okusovat celej kus zeleniny, ovoce. Místo pribinaka bílý jogurt. Má ráda tohle, protože sis ji naučila na sladkou chuť, ale z toho jídelníčku co popisuješ nemá vůbec nic, do budoucna je tohle cesta do pekla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 09:30

Tak ono taky z čeho by měla mít tuhou stolici, když vlastně nic úplně tuhého neji. Já osobně bych nedávala tolik kaše. Kupovaný Pribináček je pěkna s*áčka. Co takhle bílý jogurt, rozmackat ji do něj banán a nebo jiné ovoce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7537
18.2.20 09:56

Jasně že má průjem z toho, takhle malé miminko by ještě normální nekysane mléčné výrobky ještě vůbec jíst nemělo. A proč dáváš místo normálního jídla jen kaši? Na těch živa celý život být nemůže. I kdyby zeleniny a masa snědla méně, má to daleko vyšší výživovou hodnotu. Zaděláváš jí na obezitu už od prvních příkrmů. Cpeš do ní jen sacharidy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1870
18.2.20 10:11

Ano, má to ze špatného jídelníčku. Promyslela bych ty kaše a dala spíš bílou Hollandii s ovocem :) Bohužel se nelze řídit pouze tím, že " Ona to má ráda " :) Zaděláno na obezitu, špatné trávení… to máš hned. Ovoce, zelenina a ne Pribinák a kašičky maminko :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 10:25

Děkuju, no ona má takový různý období, když jí bylo 7m, tak mlíko zase vůbec nechtěla, ani kaše, tak jsme byly jen na polívkách a přesnídávkách, kam jsem ji trochu um vždycky přimíchala. Teď se to zase otočilo, kdybych jí dala na svačinu místo kaše nebo pribináčka přesnídávku, tak si ji nevezme a bude radši 7 hodin hlady :roll: to už jsem zkoušela. Tak prostě jsem ráda, že aspoň něco si vezme. A pribináčka dělám domácího, tvaroh naředím smetanou nebo mlíkem a jen trochu cukru. Kaši dávám rýžovou bez cukru nutrilon.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 10:33

@shadowbabe Holandii jsem zkoušela, to nechce, ani jiné jogurty, co jsou nakyslé, to radši bude hlady, dala jsem jí bílý jogut nedávno na svačinu odpoledne, nechtěla, vyplivla, byla celý odpo bez jídla, pak jsem jí dala ten samý jogurt večer před spaním, myslela jsem, že ji hlad donutí, ale zase nechtěla a šla spát hlady :zed:, takže byla 17 hodin bez jídla, až ráno vypila mlíko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15144
18.2.20 10:37

@vcelka98 syn ho taky moc nechce jen tak, tak když dávám jogurt, tak tam nalamu kousek piškotu nebo rozmackam treba banán, je pak sladký.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1870
18.2.20 10:44

Zkusila bych ten banan pomackat, to osladi pekne ten jogurt :palec: Mala ma vydrz a vuli koukam :lol: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 10:55

@shadowbabe Zkusím to ji ten jogurt ochutit, díky. Ona je i podle doktora hroznej paličák, už když měla 4měsíce, tak měla několikrát období, kdy nechtěla mlíko a vzdorovala, nevím co to mělo znamenat. Kupříkladu ráno 200 ml a pak celý den nic až zase ráno - 24 hod bez jídla, pila jen trochu vodu. Pak nás napadlo vyřadit uplně vodu a jako zabralo to, postupně se chytla a pila zase pravidelně mlíko, ale šílený nervy :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1870
18.2.20 11:04

@vcelka98 No palicaka mame doma taky, samozrejme jsme oba takovi a tak si z nas vzala to nejlepsi :lol: zkus to osladit ovocem, muze to byt prechodne chutove obdobi, to se spravi neboj :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.2.20 11:11

@shadowbabe snad jo ;), u nás taky tak, taky jsme paličáci oba ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama