Jak poznat první zoubky

52
13.3.16 20:00

Jak poznat první zoubky

Zdravím maminky, měla bych takový dotaz. Malé je měsíc a půl a před 2 týdny začla hrozně slintat a zuzlat věci-perinu, plysaky, kousatko prostě cokoliv. Poslední 3 dny hodně pláče, chováme ji, drndame, mluvíme na ni atd.. Vůbec nic nepomáhá a nebo jen na chvíli a pak znovu hysterický pláč.
Na zoubky mi to přišlo brzy i když bych tomu i věřila. Nevím jak to poznat, četla jsem že podle červených oteklych dasnicek, ale koukala jsem a vážně nevím.
Ráda bych malé ulevila, ale vědět tak co ji trápí.
Budu ráda za jakékoliv rady.
Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

levante
13.3.16 20:04

V tomhle věku právě děti začínají objevovat svět a začínají slintat atd. Syn byl to samé :P a zub jsme objevili az dnes a to mu je 5,5m :mrgreen: Takže na zuby podle mě je brzy :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
1776
13.3.16 20:06

Muzes zkusit kousatko do lednice, ev. calgel (gel na dasne - trochu znecitlivuje). Jinak mi teda v tomhle veku spis prijde, jestli ji netrapi brisko/prdy…

EDIT: kluk ma 8m a zub zadnej :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
13.3.16 20:08

@levante nevím právě, známá říkala, že se setkala i s dítětem, co se narodilo s nějakými zoubky.. ale co by tedy mohlo spustit ty hysterické place :/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
levante
13.3.16 20:09
@silvous96 píše:
@levante nevím právě, známá říkala, že se setkala i s dítětem, co se narodilo s nějakými zoubky.. ale co by tedy mohlo spustit ty hysterické place :/

Spíše bych to tipla na prdiky :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
10563
13.3.16 20:11

Na zuby je ještě brzy, ael gelík nebo kousátko určitě zkuste. Může ji bolet bříško, mít moc podnětů, u tahle malinkého miminka se to těžko určujě.
Jinak můj malý nateklý dásně neměl, prostě jednoho dne vykouknul zub
A když už na pláč nic nepomáhalo, houpala jsem na balonu a to mi hodně nervů ušetřilo. Nebo je super šátek, na ten jsem došla pozdě

Příspěvek upraven 13.03.16 v 20:12

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
13.3.16 20:12

@sisk ty prdiky ji trápí už asi měsíc, ale hystericky plakat zacla až teď, tak nevím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9167
13.3.16 20:25

V měsíci a půl jsou zoubky přece jen dost brzy, i když já teda měla první zub ve 3m :lol: spíše bych to tipla na prdíky, bolest bříška. :nevim: to ožužlávání je naprosto normální, v tomto věku. Až bude starší bude to jiné. Já to třeba u 17m poznám na sto procent, začne li si žužla prstíky, vím že rostou zuby, ale u ani 2 měsíčního miminka, je to ještě brzy :think: :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
13.3.16 20:36

Příznaky na zuby to být můžou i nemusí - ono tyhle příznaky můžou být dost dopředu - zuby se neprořežou hned, musí se nachystat v dásních. Našeho 6,5 měsíčního dásně trápí už 3 měsíce a furt ani jeden zub :zed: doktorka říká, že je to normální, ale že to už fakt vypadá, že by něco mohlo…

Co je ale taky možné - neblinká hodně? Ono to blinkání taky dokáže potrápit a ty děti taky z ničeho nic začnou brečet, jak kdyby je kuchali…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
13.3.16 20:43

@dalmati blinká málo.. někdy třeba 3× za den a někdy zase vůbec.. a někdy jde malinko a někdy toho jde zase víc.. dneska neublinkla vůbec a pláče nejvíc za celou dobu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
13.3.16 20:43

@dalmati blinká málo.. někdy třeba 3× za den a někdy zase vůbec.. a někdy jde malinko a někdy toho jde zase víc.. dneska neublinkla vůbec a pláče nejvíc za celou dobu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2438
13.3.16 20:56

U syna jsem si byla téměř jista asi od dvou mesicu, ze kazdou chvilku uz uvidim zub :D slintal jak bernardyn, porad něco zuzlal, když u si pak umel chytnout muj prst, narval si ho do pusy a kousal apod. první zub mu vyrostl v osmi mes :D a ten hysericky plac bych taky videla na prdiky, vždycky je to tak chytne, chudinky maly. u nas pomaha zvednout miminku nohy, primacknout na brisko, pekne se vyprdi :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
14.3.16 05:41

@peta81 taky zvedám nožky.. někdy ji to jde na jednom boku, nebo na druhém, nebo hodně i na bříšku dost prdi, jak kdy no.. díky :)
a s těmi zoubky to mám stejné :D :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama