Jak poznat únik plodové vody?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 21.07.18 21:01
Jak poznat únik p

Ahoj holky, jsem aktuálně na dovolené (sice v ČR, ale autem hodinu a půl do města, kde je porodnice), proto píšu sem a nesedím v čekárně na pohotovosti v porodnici. Jsem teď v 26. týdnu a celý den mám pocit, že ze mě odchází nějaká tekutina. Neustále mám vlhké kalhotky. Výtok nemám (teda neměla jsem včera, tak předpokládám, že se to ze dne na den nezměnilo), tak mě napadá, že buď je to plodovka nebo moč (ale inkontinencí taky netrpím, tak nevím). Pamatuju si, že v prvním těhu jsem měla něco podobného někdy kolem 19. týdne a tehdy jsem jela na pohotovost a Dr. mi řekl, že jsou to „prosaky“ a že to je v těhotenství normální. Mám nějak šanci poznat, jestli jsou to ty „prosaky“ nebo jestli je to únik plodovky, když u sebe nemám ten roztok na identifikaci plodovky a když nemám možnost zajet na gyndu? A pokud by to byl únik plodovky, jak dlouho je bezpečné nechat ji odtékat, než bude ohrožené dítě? To se ptám proto, jestli radši mám nastartovat auto už dnes a vyrazit do té nejbližší porodnice, nebo jestli to počká, až se v pondělí vrátím domů? Jiný problém nemám, nic mě nebolí, netlačí, břicho netvrdne, jen mi přijde, že dítě se v břiše dnes mele víc než jiné dny.

Reakce:

e008
Závislačka 3287 příspěvků 25 inzerátů 21.07.18 21:16

Myslim, ze do 24 hod se podavaji atb, kdyz odteka plodova voda.

bjitka123
Kecalka 104 příspěvků 21.07.18 21:34

Na gynekologii udělají test, stačí slipovou vložku od toho " výtoku", nakapou na ní testovací vodičku a podle zabarvení poznají, jestli to je nebo není plodová voda. Sama nic nepoznáš. To mi bylo řečeno v nemocnici i u mé gynekoložky. Raději bych zašla. Kdyby něco, ať včas pomůžou. Ale nejspíš bude vše ó.k. Já to taky měla a nic to nebylo.

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 21.07.18 22:06

Výtok se klidně může objevit ze dne na den,ja ho jeden den mam,pak treba tri dny suché kalhoty a pak zase.

Janli
Kelišová 5995 příspěvků 9 inzerátů 21.07.18 22:17

Drobný únik plodovky nepotnáš. Já taky nevěděla jestli to je silnější výtok nebo plodovka a pro jistotu jsem jela. Plodovka to byla. Jestli se bojíš tak jeď. Při úniku plodové vody není bohužel bezpečné nic.

X_Cassiopea
Stálice 91 příspěvků 22.07.18 01:19

Ahoj, teď jsem přesně to samé řešila ve 32 týdnu. Na gyndě i v nemocnici Ti otestují vložku, jinak se to zjistit nedá. Ptala jsem se jak dlouho je to bezpečné pokud by to byla plodovka, řekli mi, že vůbec, čekat se nemá, může se tam dostat infekce, může to být začínající porod, nebo taky ohrožení plodu nedostatkem plodové vody, rovnou mě vzali i na monitory a ultrazvuk i když se plodovka nepotvrdila. Myslím, že by se to nemělo podceňovat.

Pucalkovic Amina
Zasloužilá kecalka 871 příspěvků 22.07.18 20:20

Děkuju, holky. Nakonec jsem tedy na pohotovost jela, a v pořádku, dostala jsem 3× denně 2 tablety magnezia, mám se míň namáhat, ale plodová voda v normě a miminko v pořádku.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >