Jak poznat z čeho je opruzenina

Anonymní
16.1.20 09:49

Jak poznat z čeho je opruzenina

Ahoj dá se nějak zjistit z čeho je opruzenina? Ubrousky mám různých značek, linteo, pampers, happy mimi, babylove… Pleny má happy mimi. Změnila jsem pouze z oranžových na zelené, ale dcera měla dost často stolicku. Začala mít okolo rit. otvoru malinko zacervenale, docela se to zvetsovalo, šlo vidět že to má asi od stolice, protože červená čára šla az v rýze na záda kde občas měla stolici. Používala jsem bepanthen, rybilku, a teď nakonec i imazol. Plinama to být asi nemůže, vkládám do nich perlan, tudíž nepřijde do kontaktu… Teď jsem ho teda nedala, a třeba to bude lepší… Ale dávám ho tam od narození. Nicméně teď poslední 2 dny používám imazol, a začali se jí dělat na zadečku i takový malinký pupínky… Co byste doporučili? :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16.1.20 09:51

V podstatě bych se vsadila, že to budou ty ubrousky. Zahoď je a začni používat perlan + vodu, když už ho i tak doma máš tak ideální. Pak samozřejně co nejvíc větrat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21997
16.1.20 09:52
@Anonymní píše:
Ahoj dá se nějak zjistit z čeho je opruzenina? Ubrousky mám různých značek, linteo, pampers, happy mimi, babylove… Pleny má happy mimi. Změnila jsem pouze z oranžových na zelené, ale dcera měla dost často stolicku. Začala mít okolo rit. otvoru malinko zacervenale, docela se to zvetsovalo, šlo vidět že to má asi od stolice, protože červená čára šla az v rýze na záda kde občas měla stolici. Používala jsem bepanthen, rybilku, a teď nakonec i imazol. Plinama to být asi nemůže, vkládám do nich perlan, tudíž nepřijde do kontaktu… Teď jsem ho teda nedala, a třeba to bude lepší… Ale dávám ho tam od narození. Nicméně teď poslední 2 dny používám imazol, a začali se jí dělat na zadečku i takový malinký pupínky… Co byste doporučili? :,(

Po pokakání osprchovat vodou, důkladně osušit a namazat trošku imazolem. Hodně větrat. Případně odvar z řepíku a potřít postižená místa. Vysušit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
705
16.1.20 10:02

Taky bych si tipla vlhcene obrousky, jedno jaka znacka, proste to kuzi drazdilo a nemohla jsem pouzivat… bez nich byl klid :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3063
16.1.20 10:11

Me se dcera oprudila z ubrousku z heřmánkem pampers, pak jsem používala jen dm sensitive, ale do zahojení jen vodu. A pak ubrousky jen venku. Doma vodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11285
16.1.20 10:13

Opruzenina je z vlhka a podráždění.

Namísto ubrousků se spoustou hodně ošklivých přídavků (četla si někdy složení?) používej namočenou látkovou plenu do obyčejné vody a pak to utři do sucha teprve pak namaž něčím proti opruzeninám.

A hlavně nech vždycky alespoň chvíli dítě „větrat“.

Na plenu nebo nějakou jinou měkkou žínku nepoužívej ani aviváž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1265
16.1.20 10:21

Od Eone se dá koupit Medvídek - naředí se vodou a nastříká na zadek. Já každé ráno a po každém kadění zadek myju pod kohoutkem. Mažu občas večer Ondřejovou mastí. Opruzená byla jednou, když měla horečku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1452
16.1.20 10:48

To, co psaly ostatní - tipovala bych ubrousky. My měli pampers sensitive, ale stejně se dítě opruzovalo. Hodně mi pomohlo, když jsem na otírání začala používat perlan, který jsem namáčela do misky s připravenou převařenou vodou. Dítě jsem otřela + dalším, suchým kouskem perlanu důkladně vysušila. Zadeček mimča je dobré pak nechat větrat - po každém přebalování jsem s děckem chodila v náručí po bytě, měla ho omotané látkovou plenou, kdyby chtělo čůrat, aby to nešlo na mne :), a ukazovala mu, co kde máme. Bylo to na palici, ale ukrátila jsem si tím čas víc, než čekat 10 minut u přebalovacího pultu :). Na opruzeniny jsem pak nepoužívala mastné krémy, ale sudocreme, který vysušuje a zabral parádně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2285
16.1.20 10:52

Nepouzivej ubrousky. To vsechno jen zhorsi. Si tema ubrouskama otri oblicej… nebo spodek, uvidis jaka je to parada 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
LD1
33
16.1.20 11:00

Doporučuji mast proti opruzeninam od Weledy. Malej měl miniopruzeninku jednou, kdyz jsme pouzivali jeste bepanthen. Co mame Weledu, tak nikdy nic, navíc relativně rychle zhojila tu první opruzeninu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2187
16.1.20 13:55

Nemusí být ani tak z plínek nebo ubrousků, v době opruzenin, ale vlhčené ubrousky nepoužívat, umývat vodou a černým čajem, osušit přiložením papírového ubrousku, který vlhkost nasaje, netřít, mazat rybylkou nebo zinkovkou. Vznik opruzeniny může být z dráždivého jídla (ovoce, koření, tvaroh…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.1.20 15:41

Holky a za jak dlouho zmizí? Nic z toho nepomohlo, tak jsem koupila imazol a je to celkem stejný… 8o :,(

• Nahlásit
  • Citovat
LD1
33
19.1.20 16:21

Já když jsem začala mazat Weledou, tak asi během 3 dnů byla pryč. Postupně se zmenšovala, až zmizela úplně. Ale malej měl fakt pidi opruzeninu. Tak 1×1 cm. Od ty doby už nikdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2187
20.1.20 12:01
@Anonymní píše:
Holky a za jak dlouho zmizí? Nic z toho nepomohlo, tak jsem koupila imazol a je to celkem stejný… 8o :,(

po černém čaji to začalo mizet hned po jednom dni a postupně zmizelo úplně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.1.20 17:32

Kdysi jsem hledala pomoc při opruzeninách novorozeného syna a našla jsem tyto rady, které mi hodně usnadnily život: Nepoužívat žádné ubrousky (nikde na děťátko, ani obličejíček, ručičky. Vždyť vyzkoušejte si jím utřít obličej sama sobě a po oschnutí nebudete svěží asi ani trochu, spíš lepivá, vysušená), pleny nestřídat vybrat značku a druh a jet v nich, omývat pouze vodou. Na zadeček z běžných lékárenských produktů nezabralo naprosto nic. Nakonec mi doporučili v jedné zdravé prodejně Dubovky (Dubové kapky) od Dědka kořenáře a Měsíčkový olej + také té značky a máme po starostech. Dodnes. Vždy, když jsem malému měnila plenku, jsem postupovala takto: Dubovky jsem na zadeček ředila 1 díl Dubovek a 6-10 dílů vody (stačí malinko v každém dílu např. 1 ml Dubovek/ 6 ml-10 mlvody - stačilo, abych měla dost tekutiny na namočení vatičky. Tou jsem poťupkala zadeček, někdy to štipkalo (vyzkoušeno na sobě, je to jenom pár vteřin a pomáhá okamžité pofoukání) a po zaschnutí (během chviličky) jsem mazala Měsíčkovým olejem. Používala jsem ten, co má přívlastek +. Vždycky to vypadalo, že se nic neděje, ale vypozorovala jsem, že během 24 hodin zmizela opruzeninka téměř úplně nebo se začala hodně lepšit. Záleželo na závazčnosti. Déle než 2 dny jsem používat Dubovky nemusela snad nikdy. Měsíčkovým olejem jsem pak mazala zadeček synovi klidně dál. Někdy, když začínal zadeček červenat, mazala jsem hned jenom Měsíčkový olej + a opruzenina se vůbec nevytvořila. Výrobky tedy nejsou udělané s atestem pro maličké dětičky, ale jsou v nich jenom bylinky a líh, nebo bylinky a olej, takže jsem do toho šla. Byla mi malého moc líto, než abych to nevyzkoušela. A nelituji, nedáme na ně dopustit. Používáme je celá rodina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama