Jak poznat zánět očního nervu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Luciik1
Povídálka 19 příspěvků 27.11.18 15:40
Jak poznat zanet ocniho nervu?

Prosim, kdo mate zkusenost, jak to poznam? Cekam na vysledky punkce, zda nemam rs a dneska mam pocit tlaku v jednom oku. Nic vic, vidim stejne. Mam se bat nebo uz mi hrabe? Jsem strasne vystresovana z toho cekani a lekam se kazdeho skubnuti na svem tele ????

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 15:42
@Luciik1 píše:
Prosim, kdo mate zkusenost, jak to poznam? Cekam na vysledky punkce, zda nemam rs a dneska mam pocit tlaku v jednom oku. Nic vic, vidim stejne. Mam se bat nebo uz mi hrabe? Jsem strasne vystresovana z toho cekani a lekam se kazdeho skubnuti na svem tele ????

Ja mela zanet, doktorka se me ptala, zda me to boli, kdyz se podivam nahoru a dolu. Nebolelo, to se ji zdalo divne Takze nemusi to nutne bolet.

Delali ti ten test s menici se sachovnici?

Luciik1
Povídálka 19 příspěvků 27.11.18 16:10

Ne ja jeste u dr nebyla, zaclo mi to dnes ale nejsem si ani jista citim mini tlak v oku a jen obcas tak bud se to rozjede nebo si to vsugerovavam

warita
Echt Kelišová 9083 příspěvků 27.11.18 16:12
@Luciik1 píše:
Ne ja jeste u dr nebyla, zaclo mi to dnes ale nejsem si ani jista citim mini tlak v oku a jen obcas tak bud se to rozjede nebo si to vsugerovavam

a jak si prisla na to, ze bys mohla mit zanet ocniho nervu?

janulak1990
Ukecaná baba ;) 1008 příspěvků 27.11.18 16:16

@Luciik1 měla jsem a hlavně jsem i špatně viděla, jako bych v tom oku měla nasvíceno. To bylo kupodivu bez bolesti. Pak se mi párkrát stalo, že mě právě bolelo při pohybu některým směrem nebo tlačilo, ale vždycky to rychle přešlo samo. Pokud by bolest přetrvávala nebo se přidalo nějaké zamlžení nebo zhoršení zraku, tak určitě doktor hned…

Luciik1
Povídálka 19 příspěvků 27.11.18 16:17

Prave kvuli tomu tlaku a ze ten zanet byva u RS a maji podezreni ze ji mam

Uživatel je onlinefree333
Generální žvanilka 21289 příspěvků 27.11.18 16:30

@Luciik1

Já jsem měla nedávno zánět duhovky a dělali mi test na zánět očního nervu na začátku, když to bylo ještě nejisté - zkoušeli mě z barev, prý pak každé oko vidí jinak barvy, bolí při pohybu a i rozmazaně…

At to dobře dopadne :kytka:

Luciik1
Povídálka 19 příspěvků 27.11.18 16:34

Dobre, zatim vidim dobre barvy a nevidim rozmazane. Takze snad dobry, kdyby se to zhorsilo tak pujdu k dr. Dekuji za odpovedi ???? jsem trochu klidnejsi. Cekani na vysledky je hrozne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 16:40
@Luciik1 píše:
Dobre, zatim vidim dobre barvy a nevidim rozmazane. Takze snad dobry, kdyby se to zhorsilo tak pujdu k dr. Dekuji za odpovedi ???? jsem trochu klidnejsi. Cekani na vysledky je hrozne.

Ja rozmazane nevidela a barvy videla normalne. Ze neco neni tak uplne OK jsem poznala podle toho, ze jsem se rano probudila a videla jsem cernou caru. Cara se zacala postupne rozmazavat, takzvane snezila, videla jsem zavoj, ktery pri pohybu oka povlaval. Sla jsem na ocni a tam mi rekli, ze mam zanet. Ta cerna cara byla praskla zilka, ktera lehoulince krvacel do sklivce. Casem se to vstrebalo.

Luciik1
Povídálka 19 příspěvků 27.11.18 18:02

Dekuji, tak to bych vedela ze je neco spatne. Ja mam fakt jen jemny tlak tak uvidime ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.11.18 18:32

@Luciik1 měla jsem zánět, nemohla jsem na to oko vůbec zaostřit, zato periferně jsem viděla v pohodě, bolest byla jen občas, ne trvalá, a strašně mi vadilo ostré světlo. Měli u mě díky tomu podezření také na RS. Nepotvrdila se ani z lumbálky, ani z magnetické rezonance. Je to už 6 let a od té doby jsem jednou ročně sledovaná na neurologii a chodím na rezonanci. RS se neprojevila. Zato mi zjistili celiakii a prý ty to autoimunitní choroby jdou často ruku v ruce. Takže i když ti potvrdí zánět očního nervu, nemusí to být nutně spojené s RS. Přeji, ať to dopadne dobře. :palec:

Pipet
Generální žvanilka 24181 příspěvků 27.11.18 18:37

Já na to oko prostě neviděla. Jen jakoby po okrajích zorného pole jo, jinak ne.
Toho si nešlo nevšimnout. Bolelo to jakoby vzadu, za okem - při pohybu (dívání nahoru, do strany…).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Mám méně fanoušků, protože jsem gay, stěžuje si Kovy. Jako vážně?

Karel Kovář (22) alias Kovy patří mezi nejznámější české youtubery. Jeho... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >