Jak poznat že je dítě podviživené?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 19:23
Jak poznat že je dítě podviživené?

Chtěla bych se zeptat, znám holčičku, je jí 18 měsíců, když se narodila měla nějakých 46 cm, a asi 2400g, postupně jak rostla, byla sice krmená sunarem, rostla krásně, ale teď se mi zdá že je nějaká málo živená, holčička má nafouklé bříško, hubené nožičky, a ve svých 18 měsících váží cca 7600g což se mi zdá málo. Kolik by průměrně mělo dítě vážit v tomto věku?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
ivašot.
Echt Kelišová 8422 příspěvků 11.08.19 19:27
@Anonymní píše:
Chtěla bych se zeptat, znám holčičku, je jí 18 měsíců, když se narodila měla nějakých 46 cm, a asi 2400g, postupně jak rostla, byla sice krmená sunarem, rostla krásně, ale teď se mi zdá že je nějaká málo živená, holčička má nafouklé bříško, hubené nožičky, a ve svých 18 měsících váží cca 7600g což se mi zdá málo. Kolik by průměrně mělo dítě vážit v tomto věku?

A co na to říkal pediatr?

Billi
Nadpozemská drbna 26115 příspěvků 11.08.19 19:28

A kolik měří? Co na to pediatr?

Jana206
Nadpozemská drbna 28279 příspěvků 11.08.19 19:30

Zadej si výšku a váhu do percentiloveho grafu. Obecně je to málo, ale každé dítě se hodnotí individuálně i co se týče zdravotního stavu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 19:32

Má cca 80 cm, co na to pediatr nevíme, nesděluje rodinným příslušníkům ohledně malé nic.

Peta02
Kecalka 467 příspěvků 11.08.19 19:33

Toto by měl podchytit pediatr, ne všechny děti rostou podle tabulek. Třeba obě moje děti jsou hubenounky, jsou na spodní hranici všech tabulek, jedna dokonce šla jednou i pod tabulku. Jinak růstové tabulky se daji najit i na internetu a když tam zadas data tak zjistíš, jak to je. Důležité je aby dite stále přibiralo na váze. Já mám 3letou a ma 11kilo, takže každé dite je opravdu jiné.

eM91
Kecalka 110 příspěvků 11.08.19 19:35

To je teda hodně málo. Taky se mi malá narodila dříve s váhou 2350 g ale v 18 měsících už měla 10,5 kg.

ivašot.
Echt Kelišová 8422 příspěvků 11.08.19 19:36
@Anonymní píše:
Má cca 80 cm, co na to pediatr nevíme, nesděluje rodinným příslušníkům ohledně malé nic.

Tak to je váhově opravdu hodně pod růstovým grafem. A jak víte, ze to matka s lékařem neřeší?

Jana206
Nadpozemská drbna 28279 příspěvků 11.08.19 19:36
@Anonymní píše:
Má cca 80 cm, co na to pediatr nevíme, nesděluje rodinným příslušníkům ohledně malé nic.

To není Tvoje dcera?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 19:48

Jde o neteř, bratr ji mívá občas na víkendy, jak mu jí matka půjčí, malá má hrozně nafouklé bříško, dokonce jsme zjistili že není zvyklá jíst normální jídlo, všechno ji mixují, neumí pořádně kousat, dnes ráno dokonce zvracela jen jako by hleny, nevím jak to popsat…Ona ji matka strčí sušenky, suchý rohlík, a víc se nestará. Doktorka nikomu nic nechce sdělit.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15925 příspěvků 11.08.19 19:52
@Anonymní píše:
Jde o neteř, bratr ji mívá občas na víkendy, jak mu jí matka půjčí, malá má hrozně nafouklé bříško, dokonce jsme zjistili že není zvyklá jíst normální jídlo, všechno ji mixují, neumí pořádně kousat, dnes ráno dokonce zvracela jen jako by hleny, nevím jak to popsat…Ona ji matka strčí sušenky, suchý rohlík, a víc se nestará. Doktorka nikomu nic nechce sdělit.

tak otec je rodinný příslušník tak na info má právo ne?
děti mívají nafoukla a velká bříška normálně
jinak to že nekouše kousky nemusí nic znamenat některým to trvá dlouho
a pokud se to teda otci nezdá může s ní dojet k mudr sám

Čičorečka
Závislačka 2652 příspěvků 11.08.19 19:52
@Anonymní píše:

Otci dítěte musí sdělit veškeré informace.

Náměsíčná
Závislačka 4507 příspěvků 11.08.19 19:54

Doktorka nechce anic sdělit ani otci dítěte? A nepotřebuje třeba k očkování podpis oba rodičů? Vzala bych malou na pohotovost když zvrací.

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 11.08.19 20:00

Starší dcera v 18 měsících 8,3kg, mladší dcera má 27 měsíců a váží 11kg. Bříško mají velký a nafoukly normálně. Když se mu to nezdá ať jí vezme k doktorovi. Zvracení může být klidně viroza teď to dost řádí a doktor mu sdělit informace musí je to otec má na to právo. Případně se může obrátit na OSPOD a oni si od doktora nechají napsat posudek. Ale nic z toho co píšeš může a nemusí nemusí znamenat že dítě je podvyživený, některý děti jsou prostě drobnější

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.08.19 20:06

Je to malo, o tom zadna. Syn na tom byl dost podobne. Bez bych zacala soudit, tak bych se te maminky jemne zeptala. To, ze ji mixovane, to nic neznamena.. je lehke soudit, kdyz nevite. Me dite jedlo mixovane jeste dele. A ano, rodina vyzvidala u doktoru za nasimi zady, posilali socialku a tak dale. A to jsme mohli vysvetlovat a delat maximum. Dala bych si velky pozor. Mozna ma dite problemy a mamince se o tom tezko mluvi…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama