Jak poznat, že je lepší se rozejít?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.18 21:11
Jak poznat, že je lepší se rozejít?

Už asi tři měsíce nejsem ve vztahu úplně spokojená. Řekněte mi, kdy je správná chvíle odejít? Jak poznat, že to není jen momentální krize? Vydržet, bojovat, snažit se nebo odejít?

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.11.18 21:16

Ja to mela ve vlnach, ktery zastavily jeho statnice, pak umrti jeho babicky, rakovina jeho maminky a bylo z toho sedm let.. Rozseklo to zasnoubeni, kdy jsem si naplno uvedomila, ze nemuzu zit cely zivot s nekym, koho mam rada, je moc hodny, ale musim krotit temperament, abych ho nedesila a nejsem tak sama sebou. Ze branim ve stesti i jemu, protoze potka takovou, co ho oceni, jaky je a nebude s nim z litosti..

kristyn.g
Závislačka 2924 příspěvků 01.11.18 22:02
@Anonymní píše:
Už asi tři měsíce nejsem ve vztahu úplně spokojená. Řekněte mi, kdy je správná chvíle odejít? Jak poznat, že to není jen momentální krize? Vydržet, bojovat, snažit se nebo odejít?

to je ralativní, pokud jste spolu třeba x let tak pár měsíců krize není nic neobvyklého… a krize neodejde sama od sebe.. větinou se musí řešit.

Verun83
Echt Kelišová 8851 příspěvků 33 inzerátů 02.11.18 05:09

Tak na vztahu se musi pracovat. A to oba. Nic neni jen tak. Taky hraje roli, jak dlouho jste spolu. Kazdy vztah ale prochazi obcas krizi.

zoidberg
Extra třída :D 12047 příspěvků 02.11.18 06:31

Tak úplně spokojená být nemůžeš. Navíc za spokojenost si každý zodpovídá sám, od toho není partner.

Adulika
Povídálka 31 příspěvků 13.12.18 01:09

Záleží na tom, z jakých důvodů se necítíš ve vztahu dobře a proč ta krize ve vztahu přišla. Obecně bych se rozešla, pokud by mi partner odmítl pomoci, pokud pomoci může a já bych se třeba nacházela v tíživé situaci. Pokud by mi odmítal naslouchat, když bych já jemu vždy naslouchala. Pokud by neměl pochopení k mým problémům se s něčím vypořádat, když bych já k jeho problémům se s něčím vyrovnat pochopení měla. Pokud by se ke mě choval hrubě a neomluvil se a nesnažil by se sám třeba léčit, pokud by to bylo z nějakého psychického důvodu. Pokud by mi partner notoricky lhal v podstatných věcech.
Obecně hlavní rozhodnutí k rozchodu by u mě asi padlo když by partner nebyl natolik tolerantní a velkorysý, jako jsem k němu já. Jinak, když nejsi spokojená, je asi potřeba nebát se konfrontace a diskuze a začít o tom s partnerem mluvit. Není to příjemné, otevřou se třeba i jiné nepříjemné věci, ale samo se to obvykle nevyřeší a spíš to pak způsobí křivdy a nepochopení.

Taťulda tří
Kecalka 193 příspěvků 13.12.18 05:51
@Adulika píše:
Záleží na tom, z jakých důvodů se necítíš ve vztahu dobře a proč ta krize ve vztahu přišla. Obecně bych se rozešla, pokud by mi partner odmítl pomoci, pokud pomoci může a já bych se třeba nacházela v tíživé situaci. Pokud by mi odmítal naslouchat, když bych já jemu vždy naslouchala. Pokud by neměl pochopení k mým problémům se s něčím vypořádat, když bych já k jeho problémům se s něčím vyrovnat pochopení měla. Pokud by se ke mě choval hrubě a neomluvil se a nesnažil by se sám třeba léčit, pokud by to bylo z nějakého psychického důvodu. Pokud by mi partner notoricky lhal v podstatných věcech.
Obecně hlavní rozhodnutí k rozchodu by u mě asi padlo když by partner nebyl natolik tolerantní a velkorysý, jako jsem k němu já. Jinak, když nejsi spokojená, je asi potřeba nebát se konfrontace a diskuze a začít o tom s partnerem mluvit. Není to příjemné, otevřou se třeba i jiné nepříjemné věci, ale samo se to obvykle nevyřeší a spíš to pak způsobí křivdy a nepochopení.

Moc hezky napsáno!!!
Ještě bych přidal, že bych se rozešel, pokud bych se necítil dlouhodobě šťastný. Proto máme partnery, aby nám bylo na světě lépe, ne abysme se s nimi trápili.

mersi45
Povídálka 39 příspěvků 14.12.18 11:35

Hezky napsáno!

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >