Jak poznat, že je připravený na vážný vztah?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 15:59
Jak poznat, že je připravený na vážný vztah?

Ahoj holky, potřebovala bych radu od starších a zkušenějších. Potkala jsem muže, je mu 34 let. Scházíme se asi měsíc. A nejsem si úplně jistá, jak poznat, že už by se chtěl taky usadit a mít rodinu a děti? Docela často má program sám pro sebe. Rád jezdí na kole. Většinou po práci vyrazí sám někam na výlet. Nebo s kamarády. My se vídáme tak 3× za týden. Na tom kole je schopný ujet 70 - 100km a to bych já nedala. A tak přemýšlím, jestli se mi bude chtít taky přizpůsobit a najdeme i spoustu společných aktivit. Jinak je hodný a pozorný. Ale nejsem si jistá, jestli se toto může změnit nebo už žije takový styl života a já bych to musela tolerovat. Zároveň přemýšlím, kdy je vhodné toto téma probrat. Abych ho tím nevydesila a neodehnala. Protože já už vážně hledám parťáka pro život a nedokážu si představí, že ob den bude pořád někde s kamarády nebo mít svůj vlastní program. Máte s tím některá zkušenosti? Předem děkuji.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Ou
Echt Kelišová 8170 příspěvků 09.06.19 16:23

Po měsíci si maluješ společnou hypotéku, dětičky a zlatého retrívra?

Uvědomuješ si, že tvůj partner je svébytná lidská bytost, s vlastními potřebami a svobodou a že funkční partnerství potřebuje nasytit potřeby obou?

Mno - a jak poznat, že skutečně ty chceš tohohle chlapa a nebo hledáš jen inseminátora a živitele?

Pár setkáních během prvního měsíce poznáš leda tak jak moc hormonů v tobě probudil a případně jak si sedíte v posteli, ale to je tak všechno.

A teda to jestli mu přistříhneš křídla, aby přestal jezdit na kole je to poslední, co ke spokojenému dlouhodobému partnerství potřebuješ. Naopak - chceš aby měl možnost vyčistit si hlavu a čas sám pro sebe. Stejně tak jako se nějaký podobný koníček hodí i tobě.

Leni_2019
Kecalka 161 příspěvků 09.06.19 16:42

Zeptej se ho. Jinak to nezjistis.
Jenom opatrne, aby to nevyznelo jako: „Chci si te vzit, mit brzy deti, a s tim kolem mas utrum.“
Ja osobne bych s tim zacala uz ted, abych neztracela cas s nekym, kdo treba rodinu vubec nechce.
Sla bych na to tak, ze bych se ptala, co je pro nej v zivote dulezite, jak vidi sam sebe za 10 let a podobne.

Konnny
Závislačka 2943 příspěvků 09.06.19 16:55

Já bych se ho určitě na rozdíl od Leni po měsíci známosti na nic vážného neptala, akorát ho tím vyděsíš.
Na rozdíl od Ou si nemyslím, že by první měsíc byl jen o sexu. Já věděla od první schůzky, že mi je s budoucím manželem dobře a že s ním zůstanu a to jsme spolu ještě nějakou dobu ani nespali.
Když jste spolu, co děláte kromě sexu? Podnikáte něco společně - výlet, kino? Naznačuje něco do budoucna - třeba co byste mohli společně podniknout v létě apod.? Představil tě přátelům?
Uvidíš časem jak se to bude vyvíjet dál, jestli budou schůzky častější, zda se ti víc otevře, jestli bude vztah směřovat k společnému bydlení…ale určitě nechat mu prostor na jeho koníčky a nic teď výslechem nezjišťovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 17:09

Děkuji za názory. Rozhodně mu nechci nic zakazovat a právě ani nechci, aby to vypadalo, že se na něj chci teď hned pověsit a už se mě nezbaví. Na celé situaci mě spíš mrzí to, že ho baví trávit tolik času jen sám se sebou. Můžeme jít spolu na nějakou túru nebo může přece jet i míň km na kole, abych to zvládla s ním taky. Jenže se nechci vnucovat. A právě nevím, jestli je na to už správná situace nebo ne. Zároveň nechci ztrácet drahocenný čas s mužem co si vystačí sám se sebou.
Sex jsme neměli. Poznáváme se. A není kam spěchat. Zatím jsme spolu byli v kině, vinárně, na výstavě, na jedné akci venku. Doposud jsme ani jeden tomu druhému nepredstavili své přátele. Jak říkám, je to teprve v začátku. A ani nebylo tolik příležitosti. Ale začínám mít obavy, že se chova trochu jako starý mládenec. Dlouho byl sám a nemá takové zkušenosti se ženami.
Zakladatelka.

Leni_2019
Kecalka 161 příspěvků 09.06.19 17:14

Vydesis ci ne - ja bych nechtela plytvat casem svym ani jeho.
Neradim nikomu planovat, do kdy ma byt svatba a kolik deti, ale chtela bych vedet, jestli jsou nase predstavy o zivote nejak kompaktibilni.
Mozna se tazatelka dozvi, ze pritel zadnou rodinu neplanuje, a bude mit sanci mu rict neco ve stylu „jsi super, ale ja rodinu vyhledove chci, takze se muzeme klidne schazet dal, ale po vhodnem partnerovi se rozhledneme jinde“.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 17:17
@Leni_2019 píše:
Vydesis ci ne - ja bych nechtela plytvat casem svym ani jeho.
Neradim nikomu planovat, do kdy ma byt svatba a kolik deti, ale chtela bych vedet, jestli jsou nase predstavy o zivote nejak kompaktibilni.
Mozna se tazatelka dozvi, ze pritel zadnou rodinu neplanuje, a bude mit sanci mu rict neco ve stylu „jsi super, ale ja rodinu vyhledove chci, takze se muzeme klidne schazet dal, ale po vhodnem partnerovi se rozhledneme jinde“.

Přesně takhle to myslím :palec: jen nevím, jak takové téma načít?

smutny klaun2
Zasloužilá kecalka 724 příspěvků 09.06.19 17:17

Téma, které s ním chceš probrat, není na všední den, není na obyčejné rande či hezký večer. Takhle důležitému rozhovoru musíš udělat podmínky, atmosféru. Zkus se ho zeptat, jestli by byl pro společný víkend někde…doplň si sama, možností jsou desítky. A všude je hezky, hotelové pobyty nabízejí dokonce i masáže, bazén. A tam už může dojít na vážný rozhovor, co dál. A vůbec se nemusíš ptát na to, jaký cyklista bude dalších x let. Z příjemného rozhovoru-pokud ho nebudeš nikam tlačit a nutit, poznáš úplně vše. Nezapomeň na trošku alkoholu, spustí to stavidla, které si my muži za střízliva většinou velice hlídáme.

Konnny
Závislačka 2943 příspěvků 09.06.19 17:20

To zní dobře co píšeš… Po měsíci bych se ho klidně zeptala, jestli by tě nevzal sebou na kratší túru, že bys to s ním ráda podnikla.To není vnucování se a ani věšení se na něj. Myslím, že to naopak může i ocenit.

Ou
Echt Kelišová 8170 příspěvků 09.06.19 17:21
@Anonymní píše:
Děkuji za názory. Rozhodně mu nechci nic zakazovat a právě ani nechci, aby to vypadalo, že se na něj chci teď hned pověsit a už se mě nezbaví. Na celé situaci mě spíš mrzí to, že ho baví trávit tolik času jen sám se sebou. Můžeme jít spolu na nějakou túru nebo může přece jet i míň km na kole, abych to zvládla s ním taky. Jenže se nechci vnucovat. A právě nevím, jestli je na to už správná situace nebo ne. Zároveň nechci ztrácet drahocenný čas s mužem co si vystačí sám se sebou.
Sex jsme neměli. Poznáváme se. A není kam spěchat. Zatím jsme spolu byli v kině, vinárně, na výstavě, na jedné akci venku. Doposud jsme ani jeden tomu druhému nepredstavili své přátele. Jak říkám, je to teprve v začátku. A ani nebylo tolik příležitosti. Ale začínám mít obavy, že se chova trochu jako starý mládenec. Dlouho byl sám a nemá takové zkušenosti se ženami.
Zakladatelka.

no tak fakt nepoznáš jak to dopadne. Smiř se s nejistotou a věnuj se tomu co je teď. Nespřádej si vzdušné zámky ze kterých pak budeš zničená, když překvapivě na ně partner nebude slyšet.

V tuhle chvíli je potřeba se vzájemně poznávat - nic víc. A vždy je tu možnost, že to nevyjde. S každým.

Russet
Neúnavná pisatelka 17182 příspěvků 09.06.19 17:25
@Anonymní píše:
Přesně takhle to myslím :palec: jen nevím, jak takové téma načít?

Než jsem měla dítě, neměla jsem problém ujet 84 km a to jsem nebyla žádná sportovkyně. Něco jiného je jet lážoplážo po rovinkách a mírných kopcích nebo vyrazit do hor. Když budeš jezdit s ním, určitě se vyjezdíš. Po měsíci bych mu řekla maximálně, že mi je s ním fajn a že bych začala jezdit kratší trasy, abych mu brzo stačila. Je dobré znát postoj protějšku k rodině a plánování budoucnosti, ale vy jste fakt hodně na začátku.

Uživatel je onlineZumpa
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 09.06.19 17:27

Já bych řekl, že na život není připravená hlavně zakladatelka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 17:31

Tak já se zas na děti a podobné věci ptám hned na začátku, nemám čas ztrácet čas, a aby nedošlo k omylu, já už dítě mám a další nechci

Leni_2019
Kecalka 161 příspěvků 09.06.19 17:41
@Anonymní píše:
Přesně takhle to myslím :palec: jen nevím, jak takové téma načít?

Nejspis bych to nechala vyplynout ze situace. Kdyz dojde rec na nekoho z vaseho okoli, kdo se zeni ci vdava nebo ma dite nebo uvidite svatbu nebo vasi pozornost upouta nejake dite, muzes se zkusit zeptat neco ve stylu „ty se chces nekdy zenit“ nebo „chtel bys mit jednou deti“? Odpoved potom nijak moc nerozpitvavat a neptat se dal (ve stylu: „a kdy“, „a kolik“, „a jaka jmena“). Mozna, ze se takto dockas sve odpovedi (pokud jasne rekne ano nebo ne). Pokud se jasne nevyjadri, zeptej se ho nekdy pozdeji konkretneji a bude-li vypadat zaskocene, rekni mu, ze nechces plytvat svym ani jeho casem a chces vedet, jestli s nim mas pocitat jako s kamaradem nebo milencem, nebo jestli spolu muzete mit vztah.

Venetia
Hvězda diskuse 43978 příspěvků 09.06.19 18:01
@Anonymní píše:
Ahoj holky, potřebovala bych radu od starších a zkušenějších. Potkala jsem muže, je mu 34 let. Scházíme se asi měsíc. A nejsem si úplně jistá, jak poznat, že už by se chtěl taky usadit a mít rodinu a děti? Docela často má program sám pro sebe. Rád jezdí na kole. Většinou po práci vyrazí sám někam na výlet. Nebo s kamarády. My se vídáme tak 3× za týden. Na tom kole je schopný ujet 70 - 100km a to bych já nedala. A tak přemýšlím, jestli se mi bude chtít taky přizpůsobit a najdeme i spoustu společných aktivit. Jinak je hodný a pozorný. Ale nejsem si jistá, jestli se toto může změnit nebo už žije takový styl života a já bych to musela tolerovat. Zároveň přemýšlím, kdy je vhodné toto téma probrat. Abych ho tím nevydesila a neodehnala. Protože já už vážně hledám parťáka pro život a nedokážu si představí, že ob den bude pořád někde s kamarády nebo mít svůj vlastní program. Máte s tím některá zkušenosti? Předem děkuji.

Měsíc je málo…za tři měsíce až půl roku zase tolik nedas, a budeš mít lepší představu. Dala bych mu možnost se projevit. A nemej pokaždé čas, když on sám preferuje své zájmy před tebou, ať se musí trochu přizpůsobit on tobě.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama