Jak poznat, že má žena o mě zájem?

6
31.7.21 15:43

Jak poznat, že má žena o mě zájem?

Zdravím,

chtěla bych se zeptat – jak poznám, že se líbím ženě?

S dotyčnou nemám bohužel žádný bližší vztah, ale co jsem tak stihla vypozorovat, tak v její přítomnosti vykazuje určité znaky, které by mohly vést k tomu, že se jí líbím nebo ji přinejmenším alespoň trochu zajímám.

Například jsem ji přistihla v situaci, kdy ode mě stála tak 2 metry, já jsem mezitím něco dělala, tudíž jsem ji ani periferně neviděla a v tu chvíli jsem ji nevěnovala žádnou pozornost, zkrátka jsem byla zaneprázdněna, a když jsem upustila od té činnosti, tak jsem se na ni podívala a ona byla natočená mým směrem a zdlouhavě se na mě dívala (asi už několik sekund před tím, než jsem si ji všimla), po chvíli při střetnutí očí odvrátila zrak. Nedokážu říct, jestli se usmívala, měla na obličeji respirátor (holt doba covidová). Také když v místnosti domluví a my si máme něco zapsat / udělat / provést, tak často cítím a vlastně i periferně vidím (otázka, jestli moje periferní vidění funguje tak, jak má :D), že se na mě dívá, ale tak, aby to nebylo zjevné. Paradox poté vidím v tom, že když mluví k více lidem, tak se dívá na všechny kromě mě – doslova v této situaci se mi zrakově vyhýbá. Nebo když s ní mluvím, tak si přisedne naproti mně, přičemž působí celkem nervózně a ne moc sebejistě, tak se začne na židli vrtět (promiňte mi ten výraz), zatímco se mnou komunikuje. Já jako člověk mám problém s udržením očního kontaktu, a když s ní mluvím, tak se dívám střídavě na ni a někam jinam. To ona taky, dokonce se při rozhovoru usmívá, a tak nevypadá, že by ji konverzace se mnou nezajímala, ale u jiných lidí, když s nimi komunikuje, tak jí oční kontakt problém nedělá – říkám si, že by se mohlo jednat o nevědomé zrcadlení. Dává mi také lichotky a chválí mě například za práci, kterou jsem udělala, ačkoli by vůbec nemusela. Také se mi zdá, že se v místnosti plné lidí snaží být nenápadně blízko mě, ale nikdy se přímo nepodívá na mě, na všechny ostatní ano. Když stojí blízko mě, tak si občas dá pomalým pohybem vlasy za ucho, ale vždy na straně, která je blíž ke mně. Těch aspektů je více.

Je možné, že si to celé nalhávám, ale intuice mi zase říká něco jiného. Proto bych se vás chtěla zeptat, co si o této situaci myslíte? Myslíte, že by vykazovala i jiné, daleko více typické znaky zájmu? Popřípadě by mě zajímaly i vaše zkušenosti, pokud jste řešily podobnou situaci.

Děkuji všem za odpovědi!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1031
31.7.21 15:54

Prosím tě ale opravdu prosim, jdi a pozvy ji na rande.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17863
31.7.21 15:57

Prostě se zeptej.

Ano, budeš tím čelit odmítnutí.

Ale to je výrazně lepší varianta, než se zamotat do svých fantazí a paniky. Ve skutečnosti to v součtu bolí méně.

Ale jinak pokud je před tebou svlečená a říká oprcej mě, tak se to dá vyložit jako náznak zájmu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12000
31.7.21 16:05

@NejakTak Řekla bych, že tvoje intuice pracuje naprosto správně, a zájem z její strany tam určitě bude. Nějak jsem ale nikde nepostřehla, že bys měla i ty, zájem o ní? Pokud ano, tak jí pozvi na kafe, a uvidíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14539
31.7.21 16:40

Dle Tvého popisu si myslím, že zájem z její strany je. Zkusila bych ji pozvat na rande :palec: Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
31.7.21 16:42

@Banane18 @Ou Nevím no, myslím si, že je vdaná (soudím podle prstýnku na levém prsteníčku), ale zase se nikdy přímo nezmínila o žádném manželovi ani partnerce. Proto nechápu, kdyby opravdu byla vdaná, proč by vykazovala takovéto znaky. Otázkou zůstává, jestli si to jen nenalhávám. :nevim:

@arinecka Kéž by fungovala správně a já měla opravdu jistotu i bez zeptání, že má zájem, alespoň o přátelství. Měla bych o ni zájem, jinak bych ani nezaložila tuto diskuzi. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
31.7.21 16:47

Zkus ji pozvat na rande. Max. Tě odmítne.. Ale očividně zájem. Má 🤩

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
339
31.7.21 16:50

@NejakTak
A v práci se spolu bavíte, vycházíte spolu? Nějaký ten podtext to může a nemusí mít - třeba si všimáš něčeho, co ani není pravda a bereš to moc subjektivně (jiný by si toho ani nevšiml).
Já na tvém místě, pokud si rozumíte, tak bych jí zkusila pozvat někam ven na kafe na babský pokec. Můžou se z vás stát i fajn kamarádky a nebo se situace vyvine jinak. Záleží, co od toho čekáš nebo neočekáš ty, ale to nůž byste si musely vyjasnit vy dvě.
Můj názor je, že přátelské vztahy se hodí vždycky a ráda poznávám nové lidi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2154
31.7.21 16:50

Nebo ji nezvi na rande, ale pochval jí, že jí to sluší - uvidíš, jak bude na komplimenty reagovat. Když bude vidět, že i ty si všímáš jí, třeba se osmělí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14539
31.7.21 16:54

@NejakTak Zkusila bych ji pozvat na to rande a uvidíš, nebo ji jen pochoval, že má pěkný šaty např. a kde je koupila atd. A když to půjde dobře a bude reagovat tak nějak se zájmem, tak bych zkusila navrhnout např. že půjdete na kafe nebo něco :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34433
31.7.21 17:02

@NejakTak
A ty ji chceš nebo co? Můžeš ji jako kamarádka přece pozvat na kafe. Nebo na nákupy. Jestli má muže, brzo se to dozvíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12381
31.7.21 17:21

Kafčo a cukrárna, nebo víno a něco na zub, když si sednete, tak koupaliště, sauna a tam už snad bude jasné, jestli po Tobě jede, anebo ne.

Nějaké rande je zbytečně riskantní a odhalující. Ženské přece můžou kamarádit dostatečně těsně bez toho, aby to bylo podezřelé a také se dá z toho vždy jednoduše vycouvat, kdyby hrozilo odmítnutí a trapas. Kromě toho, ženským většinou nejde hned a jenom o sex, takže když se nejdříve trochu poznáte a skamarádíte, tak tím nic nezkazíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1031
31.7.21 17:34

@NejakTak
Ty ji a její,,znaky" studuješ jak literaturu, podle mě ti dává dostatečně najevo že se jí líbíš, jestli je vdaná nebo ne, jestli má zájem o víc nebo ne, to se dozvíš jen když se zeptáš.
Taky nosím prstýnek na prstě a opravdu vdaná nejsem, jen se mi tam líbí.
Takže místo lámání hlavy, jdi a mluv :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12381
31.7.21 17:55
@Banane18 píše:
Taky nosím prstýnek na prstě a opravdu vdaná nejsem, jen se mi tam líbí.

Nakonec se tady poznáte a hned si to vyříkáte! :palec: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
31.7.21 18:02

@Wenn.Nox Vycházíme spolu v práci. Můj šestý smysl mi říká, že ji přinejmenším zajímám, ještě když si tak zpětně promítám, jak se ke mně dlouhodobě chová (hezky), což nemusí být vůbec znak zájmu, ale spíš jakési zdvořilosti.

@PenelopaW @kaja00 Já právě ze zaměstnání budu odcházet (ze zdravotních důvodů), a tak bych jí při této příležitosti chtěla udělat radost nějakou maličkostí v podobě bonboniéry. Chtěla bych jí k tomu dát i dopis, kde bych jí za všechno, co pro mě udělala, chtěla poděkovat a třeba jí nějak v tom dopise podhodit nějaký kontakt na mě, ale moc mě nenapadá, jak to tak nenuceně udělat. :nevim: Kdybych nebyla srab, tak se o nějakém kontaktu před ní zmíním ústně. :oops: Zkrátka bych s ní chtěla zůstat v kontaktu i poté, co odejdu ze zaměstnání.

@Russet Chtěla bych jí, ale rozhodně bych na to chtěla jít přes kamarádství, abych ji lépe poznala.

@jege Joo, to by znělo jako fajn nápad, ale v plavkách jsem nebyla tak 3 roky a nevím, jestli bych to na bazéně nebo někde v sauně psychicky zvládla. Mám z těchto dvou míst řekla bych psychický blok. :nevim:

@Banane18 No že joo. Taky si říkám. :) Všechno musím analyzovat a ve všem se piplat. Hlavně ona nenosí žádné jiné šperky, a tak jsem vyvodila, že ten prstýnek na levém prsteníčku odkazuje na rodinný stav. Jako je třeba možné, že ten prstýnek má třeba po mámě a nebo k němu má nějaký vztah, ale opravdu nevím. :D

@jege To by byla sakra velká náhoda. :think: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat