Jak poznáte, kdy jste byla oplodněná?

47
3.4.20 08:14

Jak poznáte/vite, kdy jste byla oplodnena?

Nebo co znamená DPO? :think: Zkratky mi moc nejdou. Mám 5ty den zpoždění. Ve středu dělané 3 testy a na nich duch. Dnes dělaný opět a je to trochu silnější, mám bolesti v podbřišku, mám to brát, že jsem opravdu těhu? Bylo by to poprvé ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1784
3.4.20 08:21

Ano pozitivní test těhotná jste. Na kontrolu bych doporučovala jít z tak za 3 týdny. At už jde vidět srdce. Nic víc bych teď nezkoumala, krom krvácení případně nějakých šílených bolesti břicha… Pak bych se obrátila na gynekologa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1147
3.4.20 08:23

V prvním těhotenství jsem to poznala hned, asi 2 dny po styku jsem špinila, měla slabé menstruační bolesti a nakonec nějaký hlen, na netu jsem se dočetla, že takový hlen může být právě po oplodnění. :lol: Ve druhém těhotenství absolutně nic, a jelikož bylo neplánované, tak jsem netestovala a těhotenství zjistila, když jsem byla asi až v 5 nebo 6 týdnu (mám dlouhé cykly, klidně 45-50 dní, takže mi nebylo divné, že MS tak dlouho nepřichází)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72
3.4.20 08:24

@Vikji. DPO- den po ovulaci :) já osobně zaručeně poznám ovulaci díky bolestem co ji doprovází. Takže +- vím kdy se zadařilo. Ale ten kdo nepozná ovulaci, nemá pravidelný cyklus, tak neví pokud si nedělá ovu testy. A stejně vlastně nikdy není stoprocentní kdy k tomu došlo. A ano, pravděpodobně jsi těhotná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
3.4.20 08:26

@kavulenka no mám akorát silnější bolesti v tom podbřišku, které mívám když má přijít MS. Ale jak říkám dokonce to není 5,ale 6 dní zpoždění. V práci máme díky bohu volno ještě týden. Nicméně je vhodné, abych do ní chodila když mám 3 směny a občas zvedám nebo tahám těžké věci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
3.4.20 08:29

@Dotty90 děkuji za vysvětlení zkratky. To je právě to, co mi vrtá hlavou, jak poznáte ovulacni dny.. :D já z bolesti maximálně poznala to, že týden na to mi má vždy přijít MS.. :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
3.4.20 08:33

Ja ovulaci poznala podle sledovani bazalni teploty jednu dobu (pri snazeni o prvni), ted tak nejak tusim podle hlenu.

Pozitivni test znamena, ze jsi tehotna. Do prace normalne muzes, zakonik prace vymezuje, co tehotna nesmi, je to uz let co jsem to cetla, ale nevim, jestli tam nebyly nocni smeny :think: Pokud je tvoje prace nevhodna pro tehotnou, musi te zamestnavatel preradit na jinou nebo nechat doma s nahradou mzdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72
3.4.20 08:38

@Vikji. Já mám cyklus 28 dní a ovulaci jsem vždy měla 14 nebo 15 DC (den cyklu). Aji mám aplikaci Můj kalendář, kde si píšu měsíčky a ono ti to ukazuje plodné dny a ovulaci. Mě ta aplikace docela sedí a pro mě je přesná :relaxed:️ a máš rychlý přehled a vše si tam zapisuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
3.4.20 08:43

@beruska9 tak na testu nejsou ty dvě čárky úplně stejně „tučné“. Ta druhá je slabší než ta první. Já ovulaci nikdy nesledovala. S přítelem jsme se začali snažit cca měsíc zpět. Takže je to pro mě šok. :) co se týká práce, těhu nemám potvrzeno doktorem, takže tam asi jen mé slovo stačit nebude. Jenže jak to udělat v téhle krizi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
3.4.20 08:48

@Dotty90 já tu appku používala kdysi s bývalým partnerem, kdy jsme Taky chtěli mimi..ted jsem si ji stáhla znova. Jen jsem těm ovulacnim dnům moc nevěřila, pac já to dlouho měla takové nepravidelné, až poslední rok to bylo pravidelné. Takže cca měsíc zpět jsem stáhla a dala tam všechno info.. :D a jak vidím.. Asi to klaplo :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1784
3.4.20 09:00

@Vikji. Muzu se zeptat co to znamena zvedat tezkou vec? kolik cca kilo? zaprve pokud to delate normalne tak na to telo melo byt zvykle.za druhe jsou tu maminy podruhe tehotne co maji doma 1.dite ktere treba zvdaji atd a dite ma 15-20kg a to vubec neresi…3.stejnak prvni 3m je hop nebo trop…ja chodila doprace vzdy az do 6t pred porodem.Taky jsem obcas neco musela zvednout, ale kdyhz jsem to pak v praci rekla, kolegove pokud tam byli me nic tahat nenechali…v lete jsem sedela u stolu se studenym kyblem a v nem nohy abych dala ty vedra apod.moje rada je pokud nemate problemy do prace normalne chodit, pokud to pujde nechat si pomoc…za 1.penize na vic,2.clovek ma tendenci se pak min pozorovat,3.socialni kontakt
Jako jeste takhle mam znamou bylo ji tyden vic spatne..zvracela 3× denne(za me normál),tak na neschopenku a uz na ni zustala, nepochopila jsem cele jeji těhotenství nsprosto normalni…za me zbytecne, byla prodavacka obleceni.. to ona by nedala…prej…ale sveho 24kg syna tahala normalne…a jeste jako penize na nemocenské nic moc co říkala…kdyz jsem ji rekla ze si myslim ze by mohla normal pracovat..ja to nechapu a bla bla…ted ma 6t mimco a uz ji hrabe jak je.furt doma…ji rikam vidis kdybys mozna chodila dyl do prace neprislo by ti to tak dlouho

Příspěvek upraven 03.04.20 v 09:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
3.4.20 09:07

@kavulenka práce v Hyundai není nic lehkého. Tahám tam vozíky s materiálem. Nebo ten materiál chystám do vozíku. Ne vždy je ten materiál lehký a i když je lehký, ten vozík který musím odtáhnout na své místo lehký není. Nejde mi o to, že bych pracovat nechtěla, ale o to, abych o malé hned nepřišla. Tam to bohužel nefunguje tak, že by mi kolegové pomohli, protože sami mají dost své práce. Je to jak fyzicky tak i psychicky náročné a stresující. Proto se na to ptám, protože vím, že první 3 měsíce jsou „kritické“. A o těch vedrech nemluvím.. Hala absolutně nevetratelna a nohy v kyblu by mi tam opravdu nepovolili mít.. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1784
3.4.20 09:10

@Vikji. Tak dobre je treba zvazit kolik kg to ma no, zeptat se dr.zda by vas to mohlo ohrozit…proto jsem se ptala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
3.4.20 09:14

@kavulenka nemůžu říct kolik přesně kilo to má. Můžu ale říct, že třeba odtahnu za 8h směnu čtvrt tuny.. Počítám materiál plus vozíky nebo bedny dohromady, palety apod..pak taky, že bedny zvedám do nějaké výšky, protože je potřebuji dát do regálu, abych je pak mohla z těch regálů zase brát a chystat do vozíku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
3.4.20 09:19

@kavulenka ptala jsem se na práci taky proto, že nevím jak to udělat s doktorem, když je ta karanténa…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama