Jak prát a sušit péřové bundy?

2929
22.11.15 18:56

Jak prát a sušit péřové bundy?

Ahoj,
syn má péřovou Reima bundu. Po vyprání (šetrný program, bez ždímání) jí švihnu do sušičky a i když se bunda usuší, jsou v každém buřtíčku 1-3 tvrdé hrčy peří a zbytek bundy je bez výplně. Pokaždé musím opravdu půl hodiny sedět a ručně ty hrčy roztrhávat od sebe. Když to udělám a znova přesuším, je bunda úžasně nadýchaná, měkká, prostě super. Letos jsem koupila i dcerce péřový kabát a při představě, že 1× za tři týdny sedím v koupelně a celé odpoledne roztrhávám hrčy peří, tak je mi mírně nevolno.

Co dělám špatně? Jak perete a sušíte péřové bundy? Do čistírny se mi to dávat nechce, bunda je žlutá a kabát světle šedý, opravdu bych to tam musela nosit co 14 dní :(

Díky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

536
22.11.15 19:00

Ahoj, perovky je treba susit v susicce spolu s tenisaky. Mam celkem 3, peru tak nase perovky a dokonce I mensi postare a vzdy jsou nadherne naducane :-))))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.11.15 19:02

Prý dva tenisáky se dávají, že to naducají. Sušila jsem tak manželovo bundu, suším tak i svůj zimní kabát, ale není péřový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1741
22.11.15 19:04

Já jsem prala jen péřové zavinovačky, ale do sušičky jsem přihodila 2 tenisáky a byly vždy pěkně načechrané.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20682
22.11.15 19:06

Jo prodávají se na to míčky, ale tenisáky poslouží stejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2929
22.11.15 19:06

Jako fakt? :D No ty jo, díky moc! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2929
22.11.15 19:08

Já ty míčky do sušičky mám, ale děti mi to neustále tahají ven, takže jsem je tam neměla. Myslíte tedy, že ty sušící míčky poslouží stejně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20682
22.11.15 19:09

@Loll spíš lépe, proto tam jsou :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
22.11.15 19:09
@Loll píše:
Ahoj,
syn má péřovou Reima bundu. Po vyprání (šetrný program, bez ždímání) jí švihnu do sušičky a i když se bunda usuší, jsou v každém buřtíčku 1-3 tvrdé hrčy peří a zbytek bundy je bez výplně. Pokaždé musím opravdu půl hodiny sedět a ručně ty hrčy roztrhávat od sebe. Když to udělám a znova přesuším, je bunda úžasně nadýchaná, měkká, prostě super. Letos jsem koupila i dcerce péřový kabát a při představě, že 1× za tři týdny sedím v koupelně a celé odpoledne roztrhávám hrčy peří, tak je mi mírně nevolno.

Co dělám špatně? Jak perete a sušíte péřové bundy? Do čistírny se mi to dávat nechce, bunda je žlutá a kabát světle šedý, opravdu bych to tam musela nosit co 14 dní :(

Díky :mavam:

peru je na 30 ten program na hodne setrne a jemne prani hodne avivaze ale nedavam do susicky vyvesim ven aby poradne vykapala a pak dosusim vevnitř ;)

• Citovat
  • Upravit
2929
22.11.15 19:14

@Run Já když jsem jí prala poprvé, tak jsem jí vyndala nádherně nadýchanou, to bude asi tím, že jsem tam tenkrát ty míčky měla. Ehm, to snad ani nebudu nikde ventilovat :oops: :mrgreen:, jaký jsem expert :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Republic
22.11.15 19:34

@Loll Ja perovku peru normalne na 40 bez tenisaku, davam normalni prasek na barevne pradlo a pak ji necham vysusit normalne doma na raminku…uschne driv jak bavlnene tricko…a hrcky tam nikdy nejsou tak nevim…nedela to ta susicka? Jinak s tema tenisaka me rikala kamoska, ze takhle pere (ne susi) perove polstare, tak nevim, jestli to nepopletla, nebo jestli na tom neco je…

• Nahlásit
  • Citovat
536
23.11.15 12:39

Hele, obycejny, normalni tenisovy micky :lol: Chodi ke me prat a susit i kamoska a ta je nejakej cimprlich na svoje hadry. Nemuze si to u me vynachvalit.
Takze: normalne vyperu (dle stitku), a pak to hodim se 3 tenisakama do susicky a susim. Zeptej se v cistirne, tam ti reknou, ze pokud perovku nevysusis, nebude mit ty vlastnosti, co ma mit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama