Jak předejít bolesti krční páteře?

Anonymní
18.10.20 09:33

Jak předejít bolesti krční páteře?

Dobrý den,

od začátku léta často trpím na bolest krční páteře. V létě to došlo do fáze, kdy jsem se v noci při přelehnutí probudila s velkou bolestí a zablokovaným krkem. Nutné byly injekce a dostala jsem Mydocal, Nimesil a límec na krk. Od té doby se mi pravidelně min. 1× měsíčně stane, že mi začne tuhnout pravá strana krku a bolest jde od ucha, přes rameno až do paže. Někdy i prstů, jak třeba teď. Bolest stejná, jako silně natažený sval. Často se pak přidává si silná bolest hlavy, která trvá několik dnů.
Vždy nasadím hned teplo (termofon), nimesil a mydocalm a snažím se lehce rozcvičit. Obvodní mě strašila, že pokud nezačnu denně cvičit, nepřestanu zvedat děti a nezvolním celkově atd. dopracuju to časem až do nemocnice na kapačku a pár denní poležení si tam. Mám dvě malé děti, i když jsem odbourala nošení roční dcery v nosítku, zvedat ji prostě sem tam musím a zvolnit s dětmi a bez pomoci babiček? To bohužel nejde…
Zkusila jsem dát na noc polštář pryč a spát jen na rovném, pár minut denně cvičit cviky, které jsem si našla na internetu a držet se v teple, ale stejně se to neustále vrací. Prosím ty, kteří na tohle trpí, poraďte mi jak tomu ještě předejít. Popř. když už bolest začne, jak si kromě léku a tepla ještě pomoci/zastavit to.

Děkuju za rady a zkušenosti :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
373
18.10.20 10:14

Já jsem si pořídila ke všemu ještě ten masážní polštářek z Lidlu a je to trochu lepší. Masíruji se každý den. Do toho hodně hořčík (poradila mi to i paní v lékárně). Zkouším spát bez polštáře, někdy na tom tvarovaném polštáři, jindy na péřovém. Asi budeme muset i vyměnit matrace. Mně to hodně asi dělá i stres. Držím palce, je to běh na dlouhou trať. Já mám ke všemu hrudní páteř sešroubovanou, takže se mi o to víc ta krční přetěžuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
56
18.10.20 10:16

Ahoj, trpela jsem kdysi velkymi bolestmi krcni patere, neustale jsem predsunovala hlavu dopredu, abych si ulevila… nakonec to vse vyresily pohankove polstarky… odbourala jsem naprosto klasicky polstar, koupila si 3 polstarky s pohankovym vnitrkem a mohu rict, ze dnes se jiz dokazu uspesne vyspat celou noc - predtim chvili co chvili vzhuru… dalsi plus tehlech polstarku je, ze si je muzes nahrat a dat si ho za krk treba vecer u telky, to ty svaly uvolni nebo namrazit, kdyz bys mela zas problem treba s velkym horkem v lete nebo na narazeninu… za me mi pomohlo tohle, denne mi projde rukama 3tuny zbozi a vice, pater dostava celkove velky zahul a jediny polstarky s pohankou mi od toho vazne ulevily :)
Jinak tez na krcni pater cvicim nekolikrat denne a mozna by nebylo spatny, pokud te to nejak nezruinuje treba 1× za tyden masaz zad, ono kolikrat muze byt problem v jine casti zad a do krcni patere se ti to muze jen prenaset… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
732
18.10.20 10:18

Také trpím na krční páteř, k tomu mám i páteř operovanou. Musím cvičit, jinak bych už asi nefungovala jinak, než s každodenními léky. Doma se cvičit nedonutim, a tak chodím 2× týdně do centra (jóga, SM systém, pilates). Jinak když už cítím, že se mi krční páteř začíná rozjíždět, vezmu si prášek (Mydocalm). Ven chodím pouze s šátkem kolem krku. Nic víc pro to asi už dělat nejde :nevim: A jednou za 3 týdny chodím na masáž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.20 10:19

@maky 1993 mohla byste mi prosim poslat odkaz na ten masazni polstarek? Bohuzel jsem nenasla. Moc dekuju.

• Citovat
  • Nahlásit
18794
18.10.20 10:26

Hlavne si nenechat krk ofouknout a taky co nejvic odbourat stres. Aktualne me to taky popadlo, uz nekolikaty den blokly krk, rameno, bolest vystreluje do ruky a bohuzel i hlavy :roll: me uz nezabira ani ten nimesil :zed: no vetsinou mi pomuze to prohrat, poprosim chlapa aby mi to rozmazal a zatnu zuby a rozhejbu to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.10.20 10:39

@Kriss Tina jak to, že na to působí stres? Já si vždy myslela, že jen špatné spaní, chlad a nebo fyzická námaha. Pravda je, že stresu mám v poslední době dost :think:

• Citovat
  • Nahlásit
373
18.10.20 11:13

Byl to tento polštářek, ale asi už je vyprodaný. Já ho kupovala i mamce a potom si ho kupovala i mamky kamarádka, když ho u ní viděla. https://m.heureka.cz/…starek-sije/… Jinak stres právě způsobuje tuhnutí svalů. A u mě je to opravdu znát, když ten stres není. Jen teď je takové na nic období.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
18.10.20 11:15

https://zena.aktualne.cz/…icle:803687/ Třeba tady je to popsané… Já jsem tedy dost úzkostný člověk, takže se toho asi jen tak nezbavím. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
18.10.20 11:48

Stres urcite pusobi. Za me jsem vyzkousela vodni polstar a muzu rict, ze od te doby (cca 6 tydnu), co ho mam, me hlava nebolela. Myslela jsem, ze je to uplna blbost, ale muzu doporucit. Pred tim jsem vyzkousela spoustu drahych polstaru-napr. Tempur asi 3 druhy, ale asi me to nesedlo a bolelo me to vic.
Vadi me na nem splouchani :lol: a je tezsi, nez obyc polstar, ale za me super.
Jinak urcite doporucuju cviceni sm-nejlepsi, co muzes na zada cvicit.
Nedoporucuju masaze-v akutni fazi je to blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
18.10.20 11:54

Jo, a jeste muzes vyzkouset guaracujan-lehce uvolnuje svaly, takze by mohl pomoct. Manzel ho dostal v nemocnici na zada. Jako plus pusobi i na uzkosti, coz se hodi vzdycky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
18.10.20 12:11
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
837
18.10.20 12:47

Zkus kvalitniho fyzio… velmi pravdepodobne je problem nekde jinde v zadech a krk se to snazi takto kompenzovat… zadny fyzio na pojistovnu, ale soukromi… pisu to proto, ze s tim krkem mam osobni zkusenost, a to dokonce nejen krk, ale promitne se to az do ruky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
837
18.10.20 12:50

A kdyz mi doktor rekl netahejte novorozenou dceru, jinak tu ruku musime zasadrovat, tak to samozrejme nejde… jedna navsteva fyzio, metoda,,suche jehly,, a dobry :lol: zadne opichy od Dr. nikdy stejne nepomohly, jen maskuji problem, ale nic neresi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
18.10.20 13:43

@kateka.1 Můžu se zeptat na značku polštáře? Koukala jsem na něj, ale pak jsem to vzdala :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama