Jak předejít nedoplatku za topení - jak šetřit teplo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Grey Sky
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 09.11.14 16:47
Jak predejit nedoplatku za topeni-jak setrit teplo?

Holky.
Zalohu primo na teplo na radiator mam 650,– mesicne. Presto sem obcas topila prosinec az brezen a mela sem nedoplatek 400 kc cca. Letos sem chtela topeni omezit, ale pidemnou nikdo nebydli a nademnou a z jedne strany taky ne a je tu dost zima. Doted jsem topeni zapinala jen kdyz jsem potrebovala aby rychle na nem doschlo pradlo.

Mate nejaky tipy na setreni tepla? Treba jestli se vyplati topit malo ale furt a nebo jestli je financne lepsi kdyz je zima to dat pres vecer na max atd?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 09.11.14 17:01

U nas heslo letosni zimy zni „Je ti zima? Vem si mikinu“. Momentalne mame doma 19, a to jen proto, ze jsem dopoledne na hodinu zatopila. Jinak mame lehce pres 18, ale prostredniho bolelo bricho a byl z toho takovy studeny. Hodlam topit jen v koupelne pred koupanin nebo pokud klesne teplota pod 18. A to jen v obyvakokuchyni a koupelne, v loznicich netopim.
Myslim, ze rozhodne je levnejsi zatopit na hodinu treba vecer nez topit na urcitou hodinu cely den a jeste treba ne kazdy den.

Hanka79
Neúnavná pisatelka 18259 příspěvků 09.11.14 17:03

Tohle je nejhorsi kdyz pod clovekem nikdo nebydli a okolo taky z vetsi casti ne, taky jsme to tak 6 let meli a desny, meli jsme byt i dost veliky 90m2 a nez to clovek vytopil, pod nama sklepy… :roll: nez jsem byla na matersky, tak jsme chodili s manzelem oba do prace a topeni jsme si nastavili aby se nam poustelo treba o hodinu driv nez jsme prijeli z prace, aby se nam to tam trochu ohralo…ale samozrejme se pak topilo na vetsi kule, aby se to vytopilo kdyz tam cely den nikdo nebyl, nez kdyz jsem pak byla na matersky a topila prubezne treba cely den, ono se to pak samo vyplo, kdyz to vytopilo na pozadovanou teplotu…samozrejme jsme projeli a meli vetsi zalohy nez ty nad nama…ted jsme se kvuli praci prestehovali, jsme v 6tem patre a vsude okolo byty a je to nebe a dudy…jeste se topeni nepustilo :)mame tu ted 23stupnu..nekdy trochu vic, kdyz sviti slunicko a varim, pac mame kuchyn s obyvakem dohromady

Grey Sky
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 09.11.14 17:08
@Bibi239 píše:
U nas heslo letosni zimy zni „Je ti zima? Vem si mikinu“. Momentalne mame doma 19, a to jen proto, ze jsem dopoledne na hodinu zatopila. Jinak mame lehce pres 18, ale prostredniho bolelo bricho a byl z toho takovy studeny. Hodlam topit jen v koupelne pred koupanin nebo pokud klesne teplota pod 18. A to jen v obyvakokuchyni a koupelne, v loznicich netopim.
Myslim, ze rozhodne je levnejsi zatopit na hodinu treba vecer nez topit na urcitou hodinu cely den a jeste treba ne kazdy den.

Si to protireci ne?

kaja00
Extra třída :D 13532 příspěvků 09.11.14 17:09

Vyplati se spis zapnout topeni hodinku dve pred prichodem domu a jen dokud se to nevytopi do urcite teploty

Grey Sky
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 09.11.14 17:09
@Hanka79 píše:
Tohle je nejhorsi kdyz pod clovekem nikdo nebydli a okolo taky z vetsi casti ne, taky jsme to tak 6 let meli a desny, meli jsme byt i dost veliky 90m2 a nez to clovek vytopil, pod nama sklepy… :roll: nez jsem byla na matersky, tak jsme chodili s manzelem oba do prace a topeni jsme si nastavili aby se nam poustelo treba o hodinu driv nez jsme prijeli z prace, aby se nam to tam trochu ohralo…ale samozrejme se pak topilo na vetsi kule, aby se to vytopilo kdyz tam cely den nikdo nebyl, nez kdyz jsem pak byla na matersky a topila prubezne treba cely den, ono se to pak samo vyplo, kdyz to vytopilo na pozadovanou teplotu…samozrejme jsme projeli a meli vetsi zalohy nez ty nad nama…ted jsme se kvuli praci prestehovali, jsme v 6tem patre a vsude okolo byty a je to nebe a dudy…jeste se topeni nepustilo :)mame tu ted 23stupnu..nekdy trochu vic, kdyz sviti slunicko a varim, pac mame kuchyn s obyvakem dohromady

Nemuzu si dovolit za dalsi rok doplatit treba 1500 jen za topeni.

Grey Sky
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 09.11.14 17:12
@kaja00 píše:
Vyplati se spis zapnout topeni hodinku dve pred prichodem domu a jen dokud se to nevytopi do urcite teploty

Nemam moznost zapnout na dalku.

Grey Sky
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 09.11.14 17:12
@kaja00 píše:

Nemam moznost zapnout na dalku.

kaja00
Extra třída :D 13532 příspěvků 09.11.14 17:15

A neni to tak, ze si to predvolis?

Hanka79
Neúnavná pisatelka 18259 příspěvků 09.11.14 17:15
@Grey Sky píše:
Nemuzu si dovolit za dalsi rok doplatit treba 1500 jen za topeni.

Ja ti rozumim, ale je to hrozne znat, kdyz proste v okolnich bytech a pod tebou nikdo neni…a moc se s tim bohuzel neudela, vzdycky je na tom clovek hur nez ty ve vyssich patrech.My meli topeni na plyn a meli jsme mesicni zalohu 2tis radsi vic nez min, pak se narodil i malej a pak zacale lez po zemi, tak se proste topilo…To teplo se tam u tebe ani moc neudrzi, kdyz jsou vedlejsi byty studeny…nejlepsi reseni proste je, aby se okolo nastehovali lidi a zacli topit… :nevim:

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 09.11.14 17:16
@Grey Sky píše:
Si to protireci ne?

Topit na urcitou teplotu celodenne :oops: posledni dobou jsem strasne roztrzita :zed:

danik
Ukecaná baba ;) 2350 příspěvků 09.11.14 17:27

Bohužel musíme taky topit za ostatní - pod náma bydlí tcháni, ti za celý byt protopí méně než my jen v obyváku, nad námi střecha - takže zima zespod a teplot utíká nahoru:-(.

Máme 2 malé děti, takže topíme a platíme.

alexxa
Ukecaná baba ;) 1686 příspěvků 09.11.14 17:32

My topime eletrikou a doma se dohadujeme, jak je to lepsi zda nechat pustene cely den aby se to samo vypinalo nebo vytopit vypnout a stale dokola ja rikam nechat bezet… doplatky byli silene jenze jsme pod strechou, dvere netesni, vlhkems e krouti atd atd

Oňulínka
Závislačka 4623 příspěvků 09.11.14 17:33

@Grey Sky My jsme od léta topili asi 4 dny, a to ještě třeba hodinku dopoledne a hodinu odpoledne. Pod námi taky nikdo není a balkonová okna v obýváku silně protahují. Já začínám topit jen když mi je zima i v mikině a pustím topení vždycky jen na chvíli, než se zahřeju a jen v místnosti, ve které zrovna jsem. V kuchyni a ložnici netopíme vůbec - v kuchyň při vaření vytopí sporák a jinak tam nejsme a v noci mám pořád letní tenoučkou deku a je mi dobře. Až nám bude zima, máme péřové deky a topit taky nebudeme. My máme zálohy 1200 na teplo (i s teplou vodou) a vždycky nám peníze vrací.
Takže omezit topení na minimum - začít topit až když je zima i v mikině a teplých ponožkách - nebo si trochu zvýšit měsíční zálohy na topení. Tím pádem bys měla dostat přeplatek :)

Jolynka
Extra třída :D 13634 příspěvků 09.11.14 17:45

V loznici a kuchyni netopime vubec, v loznici tedy minimalne kdyz jsou opravdu uz mrazy. Jinak v detskem pokoji a obyvaku konstantni teplota. Taky zalezi jestli mas termoregulacni ventily, ktere udrzuji tu teplotu a kdyz je, tak topeni zavrou nebo jestli ti to proste topi furt bez ohledu na teplotu v mistnosti.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Falešná sestra Aťky Janouškové na Zindulkově pohřbu: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >

Po olympiádě jsem chtěla se vším seknout, říká veleúspěšná Sáblíková

Sama jsem byla překvapená z toho, jak jsem letos jezdila v pohodě, bez... číst dále >