Jak představit rodině svou přítelkyni?

Anonymní
10.7.20 22:07

Jak představit rodině svou přítelkyni?

Dobrý večer. Možná je trochu divné řešit tohle téma na tomhle webu, ale vyhledávač mi tuhle stránku vyhodil, tak jsem si řekla, že to zkusím. Je mi 17 a jsem na holky. Rodičům jsem se s tím svěřila před dvěma lety a nebylo to nic příjemného. Nekřičeli na mě nebo něco podobného, ale prostě mi řekli, že jsem mladá a že mě to přejde. Že je to jen takové období. Tak už jsem s nimi o tom pak nikdy nemluvila a oni dělají jako bych jim nikdy nic neřekla. Po nějaké době se mě zase začali ptát na kluky a vůbec si nechtějí přiznat, že jsem opravdu na holky. Nechávala jsem to být, protože mi bylo hodně nepříjemné se o tom s nimi bavit a s nikým jsem během té doby nebyla, tak to pro mě nebylo tak podstatné. Doufala jsem, že jim to prostě časem dojde a smíří se s tím. Nezměnilo se ale nic. Já mám teď navíc už půl roku přítelkyni. Je jí 29 a několikrát už mi říkala, jak by chtěla poznat moje rodiče. Vždycky jsem se z toho nějak vykroutila, ale vidím jak ji to trápí a myslí si, že se za ní stydím. Takže bych to chtěla konečně nějak vyřešit a představit ji doma. Chtěla bych se ale vyhnout nějakým scénam, tak jsem si řekla, že se takhle zkusím s někým poradit. Jak jim to nějak vysvětlit, když už jsem to jednou zkoušela, ale oni to prostě odmítají přijmout?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

7321
10.7.20 22:12

A přítelkyně ví, jak se k tomu rodiče staví? A proto se ti moc do seznamování nechce..

Příspěvek upraven 10.07.20 v 22:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
10.7.20 22:13

Já bych se teda spíš přítelkyni pokusila vysvětlit, že rodiče se úplně nesmířili s mou orientací. A že případné setkání by nemuselo dopadnout úplně OK.
Pokud je rozumná tak to pochopí. A třeba i ona se pak přestane hrnout do nějakého seznamování.

Co se rodičů týče, můžeš si s nimi znova promluvit a znova jim to říct, s tím, že máš holku a ona je chce poznat.

No a pak by se vidělo no…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
883
10.7.20 22:21

Rekla bych rodičům, že mám přítelkyni a ta je chce poznat a jak to viděj :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.7.20 22:27
@Levandulina píše:
A přítelkyně ví, jak se k tomu rodiče staví? A proto se ti moc do seznamování nechce..Příspěvek upraven 10.07.20 v 22:14

Ani ne, protože vždycky když se k tomu nějak dostaneme, tak já se snažím změnit téma. Její rodiče to totiž vzali úplně úžasně a mě mají moc rádi, no a mně je trapně z toho, jak se chovají ti moji.

• Nahlásit
  • Citovat
2016
10.7.20 22:28

To's jim k ženské partnerce ještě naložila dvanáctiletý rozdíl, aby to přijetí neměli zvlášť usnadněný? :P

Jinak osobně si myslím, že šestiměsíční vztah ještě není nutný představovat na rodinných obědech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4400
10.7.20 22:28

Určitě bych to rodičům nejdřív oznamila sama a až pak bych podle reakce. Možná to budou muset chvíli rozdychat. Ale me by teda jako rodiči vadil spíš ten větší věkový odstup.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.7.20 22:31
@MrsNorris píše:
To's jim k ženské partnerce ještě naložila dvanáctiletý rozdíl, aby to přijetí neměli zvlášť usnadněný? :PJinak osobně si myslím, že šestiměsíční vztah ještě není nutný představovat na rodinných obědech.

To se prostě tak nějak stalo no, naschvál jim to nedělám :sweat_smile:

• Nahlásit
  • Citovat
3962
10.7.20 22:33

Přijdeš mi moc nedospěle když nejsi upřímná… Musíš se poradit s přítelkyní ne tady na emimi. Pravděpodobně budou mít rodiče šok i z věkového rozdílu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
10.7.20 22:36

@JancaS84 Věkový odstup vem čert. Ale pokud jsou „ze staré školy“, nebo mají takové názory, tak přijmout ženskou místo chlapa bude větší ořech, než 12 letý rozdíl.
Beztak se jim honí v hlavě jen to že chtějí vnoučata a „normální“ dceru s „normální“ rodinou.
A jestli jsou věřící tak se jim ve škebli honí ještě další věci, které radši nedomýšlím. Nebo z vesnice 8o. Co asi řeknou místní drbny před kostelem.

Prosím berte to s nadsázkou, ale v okolí mám právě takové lidi, kteří smýšlí přesně takhle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
463
10.7.20 22:47

Na tvém místě bych se toho nebál!!! Mě přijde, že tvá partnerka to má v hlavě srovnaný. Je ji 29, a to už přemýšlí jinak. Chce aby tvoji rodiče viděli, že se jejich dcera nestýká s nějakou feťačkou, s někým kdo vypadá jak z lochu a podobně…
A ze svého okolí vím, že pokud rodiče uvidí, že jste v pohodě, tak to taky skousnou (časem… )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.7.20 22:50

Měla jsem to v 18ti podobný, oznámení rodičům, oni to moc nevzali. Bylo to hodně těžký, ignorace, otázky na kluky, moje „výmluvy“, jejich „výmluvy“, tlačení do toho, co by mělo být správně.., už jsem mnohem starší a mám 13 letý vztah a s partnerkou máme dvě děti. Rodiče nás „berou“, ale vím, že to není stejný jako u mých sourozenců a jejich rodin. Kdybych mohla vzít čas zpátky, udělala bych spoustu věcí jinak. Stála bych si víc za svým, protože nemá cenu chodit kolem horký kaše, kdo se bude trápit budeš nakonec ty. Přítelkyni bych vysvětlila jak se věci mají. Je moc hezké, že chce poznat tvoje rodiče, ale musíte se na to připravit obě strany.

• Nahlásit
  • Citovat
240
10.7.20 22:54
@Anonymní píše:
Ani ne, protože vždycky když se k tomu nějak dostaneme, tak já se snažím změnit téma. Její rodiče to totiž vzali úplně úžasně a mě mají moc rádi, no a mně je trapně z toho, jak se chovají ti moji.

Ve vztazích není vždy vše zalité sluncem, proto je důležité, aby si partneři věřili a mohli mluvit o všem.
Proto má rada zní, nejdříve vše vysvětli své přítelkyni, a že bys ještě ráda se seznamováním počkala. No a doma můžeš začít postupně - například jen prohodit, že jsi potkala úžasnou holku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.7.20 08:13

Je ti 17, vztah trvá teprve půl roku a přítelkyně je o tolik starší než ty. Nepředstavovala bych je navzájem, je velká pravděpodobnost, že se stejně rozejdete. A vůbec nezáleží na tom, jestli to je holka nebo kluk :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7321
11.7.20 08:46

Spíš vysvětli přítelkyni, jak to berou rodiče. Aby ona pochopila, proč se ti do toho seznamování nechce. A teď bych je asi ještě neseznamovala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama