Jak přeinstalovat Windows 7 Xpéčkama?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
16884
10.7.12 12:02

Jak přeinstalovat windows 7 Xpéčkama?

Nemůže mi někdo poradit? Mám v notebooku W7 a potřebuju nainstalovat XP… když spustím cd, možnost instalace je šedá a spustit nejde, v biosu jsem si nastavila aby se první spouštělo cd, ale stejně se spustí windows. Jak ho tam dostat??? Moc děkuji za každou radu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
511
10.7.12 12:15

A proc potrebujes ty XP?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
10.7.12 12:17
@monika32 píše:
Nemůže mi někdo poradit? Mám v notebooku W7 a potřebuju nainstalovat XP… když spustím cd, možnost instalace je šedá a spustit nejde, v biosu jsem si nastavila aby se první spouštělo cd, ale stejně se spustí windows. Jak ho tam dostat??? Moc děkuji za každou radu :kytka:
  1. Není problém řešitelný virtualizovanými Windows XP pod Windows 7
  2. Zjisti si jestli existují pro XP ovladače pro tvůj noťas
  3. Pokud 2 je splněno, je potřeba odstranit EFI oblast s Windows 7 z disku, aby instalátor XP nekolaboval (např. pomocí rescue-cd).
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16884
10.7.12 12:20
@maska1 píše:
  1. Není problém řešitelný virtualizovanými Windows XP pod Windows 7
  2. Zjisti si jestli existují pro XP ovladače pro tvůj noťas
  3. Pokud 2 je splněno, je potřeba odstranit EFI oblast s Windows 7 z disku, aby instalátor XP nekolaboval (např. pomocí rescue-cd).

Ovladače k noťasu mám komplet všechny. Ale bod 3 nechápu ani trochu. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16884
10.7.12 12:21

Nebo jak vytvořit oddíl D na který by šly XP nainstalovat:think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
779
10.7.12 12:23

Já bych tam nechala radši tu 7 jsou mnohem lepší…ale pokud to chceš mermomocí přeinstalovat, bylo by asi nejlepší smazat starej a pak až instalovat XP.. protože, zpětně istalovat na lepší systém horší je docela problematický..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
10.7.12 12:23
@monika32 píše:
Nebo jak vytvořit oddíl D na který by šly XP nainstalovat? :think:

A jsou určitě ty ovladače i pro XP?
Ono je to technicky komplikovanější, nevím jak bych to vysvětlil jednoduše, ale v principu pokud existuji některé oblasti disku (Linux, EFI loader) tak se instalace XP dost často sekne.
Rescue-CD je bootovací CD kterým můžeš ty oblasti upravit http://www.sysresccd.org/…eCd_Homepage - nejjednoší je asi všechny které najdeš odstranit a pak nainstalovat XP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16940
10.7.12 12:26

Jednou mi v obchodě s PC produktama řekli, ať si rozmyslím jaké chci Windows, protože pokud si nechám nainstalovat 7,nebo vistu a pak se budu chtít vrátit k XP, že to nepůjde…třeba je na tom něco pravdy :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
10.7.12 12:29
@eseta píše:
Jednou mi v obchodě s PC produktama řekli, ať si rozmyslím jaké chci Windows, protože pokud si nechám nainstalovat 7,nebo vistu a pak se budu chtít vrátit k XP, že to nepůjde…třeba je na tom něco pravdy :nevim:

Maximálně může být problém v licenčním právu, technicky to jde vždy pokud daný počítač XP podporuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Fanousssek
28.10.12 16:23

w7

@ivulk píše:
Já bych tam nechala radši tu 7 jsou mnohem lepší…ale pokud to chceš mermomocí přeinstalovat, bylo by asi nejlepší smazat starej a pak až instalovat XP.. protože, zpětně istalovat na lepší systém horší je docela problematický..

Tato odpovedl postrada vyznam a smysl. Ona se ptala na to jak to ma udelat, ne na to co je lepsi!!!Asi ma svuj vlastni duvod proc to chce udelat ne?? To ze je to problematicke vi uz ted taky z vlastni zkusenpsti, to pro ni neni novina.

• Citovat
  • Nahlásit
23164
17.2.16 16:09

Prosím o radu,
je těžké do PC naistalovat Windows? Máme zatím nelegální, ale koupené legální a pořád čekáme, až si někdo znalý problematiky udělá čas.
Nezvládnu to sama?
Děkuji všem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2668
17.2.16 16:16

Nevím, jaké Win budeš instalovat, ale na netu najdeš návody krok za krokem, když zagooglíš, tak můžeš posoudit sama, jak Ti to připadá náročné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23164
17.2.16 16:18

@entropy Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Nafrněná
17.2.16 16:20

Zvládneš v poho sama :))

• Citovat
  • Nahlásit
2668
17.2.16 16:22

Výhoda je, že když to dělá někdo zkušenější, tak může nastavit Win trochu inteligentněji stran aktualizací atd.

Každopádně si předtím zálohuj data, kdyby něco!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat