Jak přejít na pevnou stravu?

388
23.5.21 15:48

Jak přejít na pevnou stravu?

Zdravím Vás a prosím o radu.

Mám čerstvě roční dítě, které není schopné pozřít pevnou stravu, tj. kousky.
Kojené bylo 6 měsíců, pak jsme začali s příkrmy, klasika… V počátcích jsem připravovala příkrm tak, že jsem ho nemixovala, ale pouze rozmělnila vidličkou. V poradně to radili švagrové, která má o měsíc starší dítě.. To její to takhle bez problémů přijímá a v současnosti jí chleba na rybičky, těstoviny, a vůbec skoro všechno.
Moje holčička se však po podání příkrmu rozmačkaného vidličkou začala dávit, a po druhém soustě ho odmítala. Začala jsem tedy mixovat a mixuji doteď.
Jediné, co je schopná pozřít s kousky, je banán a kaše (např. z ovesných vloček). Jak nic, hlavně ne maso. Nedávno jsem jí rozdrtila lososa na mikrokousky, také to neprošlo, dávila se. Tak nějak nevím, jak dál…
Zkoušela jsem na to jít přes jídlo do ruky, ale bez úspěchu. Do pusy strká vše, co najde, ale jakmile jí dám kousek chleba, křupku apod. a ona zjistí, že se to dá trhat, drobit, rozebírat, okamžitě si s tím začne hrát a do pusy to už nestrčí. Co s tím?
Musím ještě podotknout, že dítě je úžasný jedlík. Jí vše - ovoce, zeleninu, obilné kaše, které jí vařím, maso všeho druhu vč. ryb, luštěniny, jogurty… Prostě všechno.
Děkuju za rady! Samozřejmě jsem si už vyslechla své o dětech, které v jejím věku baštily svíčkovou příborem :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
596
23.5.21 17:02

Pořád nabízet jídlo do ruky. Hra s jídlem je běžná součást tohoto veku. Neudavi se, dřív to vyplivne. Naučí se to. Vytrvejte. Mixovane prikrmy jsou bohužel sem tam zlo. Děti se nenaučí pořádně kousat, čim jsou starší, tím déle jim trvá přechod na pevnou stravu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
23.5.21 17:17

Příkrmy jsem mixovala, ale kdykoli děti projevily zájem, dostaly něco do ruky. Tak nějak přirozeně přešly na normální stravu. Ale to až tehdy, když už měly venku stoličky. Dokud je neměly, často plivaly jídlo, které se v puse nerozmočilo (jablko, okurka, maso…), protože to neuměly bez těch stoliček rozkousat na kaši.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2548
23.5.21 20:45

Kazde dite je jine. Vytrvej a jednou se to zlomi. Treba az bude vic zubu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2992
23.5.21 21:15

@Lojzísek poptala bych se na logopedii, kde se zabyvaji orofacialni stimulaci. Logopedka mych deti ma v peci i miminka, ktera odmitaji kousat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
388
24.5.21 07:57

No jo, píšete kousat… Ale ona má 1 zub, spíš půlku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
24.5.21 08:15
@Lojzísek píše:
No jo, píšete kousat… Ale ona má 1 zub, spíš půlku.

Normálně jí nabízej, ať zkouší. A buď v klidu. Některým dětem žužlání bez zubů nevadí a jiným se z toho zvedá žaludek, když mají polknout kousek. Počkejte na ty stoličky, to zásadně změní situaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat