Jak přejít z kojení na umělé mléko s příkrmy

8.6.17 12:45

jak přejít z kojení na umělé mléko s příkrmy

Ahoj maminky, potřebovala bych radu. Mám 6m syna a z důvodu operace musím přestat kojit.Ale vůbec nevím jak to udělat, jsme již na příkrmech a kojila jsem na požádání. A teď nevím, abych ho moc nepřecpávala, nebo dávala UM ve správnou dobu. Ráno vstáváme kolem půl 6 kojíme, kolem 8 má svačinku nastrouhané jablíčko, nebo přesnídávku kolem 9 h kojíme a u toho usne pak obědvá kolem půl 12 masozelenivový příkrm kolem půl 1 kojíme a zase u toho usíná. Podle toho kdy se vzbudí mezí obědem a večeří 1 nebo 2× kojíme kolem 6h má kaši a v 8h kojíme a jde spinkat. Většinou spinká až do té půl 6.Někdy se vzbudí v noci nakojíme a spinká dál. A ted nevím co bych mohla dát jako odpolední svačinku a jestli hodinu po svačince můžu dát mlíčko, nebo je to moc brzo. Můžete mi poradit v kolik hodin a jak co dáváte. Moc děkuji za rady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5256
8.6.17 13:26

Operace jistě není důvod k odstavu, lze najít takové léky, které lze při kojení. Hospitalizaci jde zvládnout na nadstandartním pokoji spolu s někým, kdo se o dítko postará, když nebudeš moct, je škoda přestat úplně kojit (jen u zvlášť závažných případů nejde kojit)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2620
8.6.17 13:29

A bere ti flašku? Musíš vyzkoušet pocitem. Taky záleží, jestli opravdu musíš přestat ze dne na den. Tak bych dala flašku po probuzení, kolem 10 svačinku, kolem půl jedné oběd a případně dokrmit ještě z flašky, odpoledne taky flašku a pak kaši. A pokud bude potřebovat, tak ještě mlíko před spaním.

Po umělém mlíku nebude potřebovat tak často jíst, je sytější, ale musíš doplňovat tekutiny ještě čajem nebo vodou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12286
8.6.17 13:29

@Galadriela84 já bych prostě místo kojení v ty časy, co uvádíš, podala UM, akorát budeš muset vypozorovat, kolik toho vypije, abys nedělala málo nebo moc ml :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6135
8.6.17 14:02

@Galadriela84 sedmiměsíční má ráno mlíko, většinou za hodinu na to dostane kaši, pak oběd, před odpoledním spaním mlíko, venku pak ovoce, večer zase mlíko, plus jedno v noci. Vypije 750-litr za den. Kaši jsem dávala večer po příchodu z venku, ale bylo to třeba jen hodinu před spaním a to pak zas nechtel mlíko, takže má kolem páté to ovoce a doma nic, jen Krupku nebo tak a v půl osmé mlíko na spaní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12015
8.6.17 15:33

Záleží za jak dlouho jdeš na operaci a jestli je malý zvyklí pít z láhve.
Jestli máš čas, tak bych mu nabízela UM postupně v době kdy normálně kojíš. Prostě nejdřív UM a pak teprv kojení. Opačný postup než u rozkojení.
Ale jestli je času málo, tak to jde natvrdo. Tady je láhev a nebo příkrm, prso už není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.17 16:30

@Janina81 nemusim prestat ze dne na den, ale protoze je to planovana operale chtela jsem ho na to pomalu pripravit, aby pak neplakal. Zvlast, kdyz to umele mliko nechce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.17 16:35

@Netopirek na operaci jdu za dva mesice a protoze to UM odmita chci postupne, aby si zvyknul.Jen vubec nevim kolik mu toho dat, abych toho do nej necpala moc, kdyz si u kojeni vypije cca 80ml mam mu i tolik udelat toho mlicka? Je docela pucek a nechci ho zase prekrmovat, nebo myslis, ze kdyz bude plny tak toho vic nevypije?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12015
8.6.17 16:42

@Galadriela84 měl by pít jen do sytosti. Já bych začala třeba na 50ml, když by to vypil a chtěl ještě dorazit, tak bych příště udělala víc. Hlavně je důležité u UM dodávat tekutiny. UM dehydratuje. Hlavně rozeznávat kojení=hlad a kojení=utišení. Utěšovat dudlíkem a hlad UM a nebo příkrmem.
Jinak moje holky, starší na UM od cca8m do skoro tří. Mladší dokrm od rok do roku a čtvrt :mrgreen:
A měli každá úplně jinou spotřebu mléka. Starší byla mlíčná, mladší už v tom půl roce se pomalu odstavovala. ;) Takže hlavně pevné nervy. A už teď zvykej malého na toho kdo sním bude až budeš v nemocnici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama