Jak přejít z MM na UM

1102
15.1.10 08:36

Jak přejít z MM na UM

Ahoj maminky pochlubte se a poraďete jak Uspěšně přejít z MM na MM ..Dáváte Um do lahvičky nebo do Flaštičky.. My kojíme už jen 2×, ale ráda bych malou okolo roka úspěšně odstavila..Zkoušela jsem jí flašku se sunarem.. jak jse se stím poprali když Um Uplně odmítají kolik mléčných výrobků za den?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24320
15.1.10 09:49

Jaký je rozdíl mezi lahvičkou a flaštičkou :mrgreen: ? Zkusila bych už teď nabídnout UM v tom, z čeho normálně pije (čaj..) a uvidíš… U nás to proběhlo úplně hladce, když jsme slavili Majdiny narozky, dala jsem si večer víno a ráno raděj dala UM místo kojení - a Madla měla z té své násosky takovou radost, že už jsme se ke kojení nevrátily. Ale ona už od miminka brala prso jako „nutné zlo“, aby se najedla, nikdy se nechtěla přicucnout jen tak, na uklidnění.
Jo a v té době už jsem kojila jen ráno (večer mlíko nechce), takže už to možná ani pořádně neteklo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.10 11:15

Ahoj, my jsme postupne ustavali kojit a nahrazovali jidlem + caj, az jsem kojila jen 1× denne rano po probuzeni.
Asi tyden jsem soubezne zkousela, aby pil z lahvicky, kdyz nechtel, dostal prso. Akorat, ze my nikdy nepouzivali dudliky-savicky, protoze z nich neumel pit, rovnou jsme meli ty pitka od Aventu (bily, zeleny a ted zluty, dle velikosti ditete). A ty pitka vzdy bez te silikonove zabrany, on proste neumi sat, ani brcko, musi mu to rovnou tect :roll:
Domca je v jidle velkej pohodar, takze prejit na UM z ranniho kojeni trvalo asi tyden a ok :wink:
Ale ani caji/vode moc nikdy nedal, pil max 260 ml za den, to se zlepsilo az ted casem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1102
17.1.10 13:21

Jakej by měl být mléčkný příjem ročního dítěte. POkud bych do ní Um nedostala jak to nahradit jogurt.. Mléčný kaše nechce..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
17.1.10 13:36

Naši kluci ani jeden UM nechtěli. Viditelně se jim z toho navalovalo, a to jsem vyzkoušela několik druhů, i různě ochucený… Ale kaše jim jedou. Takže já dávám na snídani kaši, odpo po spaní jogurt a na večeři zase pořádnou porci kaše. Celkem cca 550ml mlíka denně - jestli to stačí, nevím, ale víc do něj nedostanu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
173
18.1.10 12:27

Synovec odmítal jakékoliv mléčné výrobky, tak to nahrazovali kvalitním sýrem, omáčkami z mléka (koprovka, fazolky na smetaně, zadělávaná zelenina v mléce, bramborová kaše… - vše maximálně řídké, aby do sebe tou omáčkou, kaší apod. dostal aspoň hrnek mléka, zdá se to nereálné, ale prý to šlo). Pak to doplňovali tabletkami. Někdo taky radil meltu, puding s piškotama nebo s vánočkou, s loupákem… nevím, co je malá schopná sníst a co ne, musíš to zkusit. My naštěstí ty kašičky jíme, i jogurty. Jo a synovec prý občas snědl pribinák, to skoro slavili.

Kolik mléka, to tu někde bylo v diskusi, už si to nepamatuju (v roce snad 600-800ml denně???), zkus si to dohledat. Ale známá taky do chlapečka nic mléčnýho nedostala, doktorka jim neporadila žádný doplňující prášky a malý skončil ve 2,5 letech s „rozdrolenýma“ zubama. Až třetí zubařka mu je naštěstí v narkoze dočasně zachránila. Teď jen doufají, že nebudou postižený i druhý zuby.

Moc jsem ti neporadila, spíš tě postrašila, ale jestli máte dobrou doktorku, třeba ti dokáže poradit víc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama