Jak překonat fakt, že partner má již dítě s jinou

Anonymní
17.7.20 17:20

Jak překonat fakt, že partner má již dítě s jinou

Ahoj holky,

najde se mezi Vámi statečná partnerka/manželka, která si nedokázala představit, že by přijala partnerovo dítě z předchozího vztahu a nakonec to zvládla a je to fajn? ????

Můj partner (28) má dceru (9) z předchozího vztahu, já jsem bezdětná (31). Dceru jsem viděla cca třikrát, naposledy před rokem. Od začatku jsem měla velmi nepříjemné pocity co se týče seznamování se ve třech, ale partner na dceři velmi visí a hodně mě do toho tlačil. Byli jsme tedy v parku na hřišti a všechno bylo docela fajn. Pak jsme byli u přítele doma s tím, že budeme koukat na filmy, jenže malá začala brečet, že ležíme s přítelem vedle sebe a začala nás odstrkovat od sebe. Bylo mi v tu chvíli hrozně, tak jsem se tedy zvedla a šla domů. Od té doby mi je velmi nepříjemná situace, když bych se měla s partnerovou dceru znovu setkat.

Další problém pro mě byl, a stále je, že přítel často říká dceři “Miluji tě”. Přiznám se, že pocházím sice z úplné rodiny, ale můj táta mi nikdy neřekl ani to, že mě má rád a možná žiji v tom, že otec dokazuje lásku činy a ne slovy. Taky mi vadí, že přítel mi řekne, že k dceři chová úplně jiný druh lásky než ke mně (otec - dcera), a přes to používá stejná slova, která říká mně.

Další věcí jsou peníze, kdy partner nevydělává příliš peněz a když chceme kamkoliv jít, platím to já. Pak se ale dozvím, že s dcerou byl v kině, na obědě atd. Mně řekne, že chce dceři dopřát a že já peníze vydělávám a tudíž nepotřebuji od něj zvát do restaurací apod. To mi taky vadí.

Na základě výše uvedeného mám pocit, že přítel se nechová tak, abych mezi něj a jeho dceru zapadla a upřímně se už rok, i přes nepříjemné hádky s přítelem, dalšímu trávení společného času ve třech vyhýbám. Vždy, když má přítel mít dceru, není mi vůbec dobře psychicky, naopak velmi trpím a uvažuji o rozchodu, i když mě partner velmi miluje a jsme spolu prakticky neustále (pokud nemá zrovna na hlídání dítě).

Prosím, najde se tu nějaká dívka/žena, co byla ve stejné situaci, zažívala stejně nepříjemné pocity a nakonec si všechno sedlo a bylo to fajn? Prosím matky, které bojují se zlými macechami, jsou zapšklé, protože jim utekl manžel s mladší atd. aby se zdržely zlých komentářů jako obvykle k tomuto tématu.

Děkuji,

E.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

596
17.7.20 17:24

Jediná rada najít si bezdětného. Dcera tam bude pořád

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3202
17.7.20 17:25

Ne nebude to fajn. Nevím proč by dceri nemohl říkat že ji má rád. Nikdo nemůže za to že ti to rodiče říkali. Jinak je zvláštní že přítel tě nikam nepozve. To je smutné. Děti budou vždycky na prvním místě… A je to v poradku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
387
17.7.20 17:27

Tve pocity by mela vetsina zen, v kazde kulture zeny prijmaji dite partnera hure nez muz dite partnerky a vzniklo na toto tema i plno pribehu, pohadek o zlych macechach. :mrgreen:
Me neprijde nic divnyho na chovani toho chlapka a jeho dcery. Proste jses typicka zena, ktera si chce privlastnit muze a jeho zdroje. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
530
17.7.20 17:28

Pokud to nezvládáš, tak se na to vykašli. Přijde
mi, že na dceru žárlíš..že ji říká, že ji miluje? To je normální, říkám to synovi taky..protoże ho prostě miluju. A ano, je to jeho dcera, je normalni, že ji někam zve, platí za ní a chce s ní travit čas. Ty jsi dospělá a vydelavas, tak si to zvládneš zaplatit sama ne 8o :nevim: jak říkám, dej od toho ruce pryč, asi to nebude nic pro tebe :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16889
17.7.20 17:31

Dětného nebrat. A navíc je škrt. Vlastně na tobě parazituje, aby víc zbylo pro dceru. V podobné situaci jsem nebyla a dnes bych si při hledání partnera nemohla moc vybírat. Když je ti jeho dcera nepříjemná, tak se s ním v době, kdy ji hlídá nestýkej. Ale, že tě nikam nepozve, protože „nepotřebuješ“ je od něj dost vyčůrané.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
194
17.7.20 17:32

Jsi mladá, ani o této variantě neuvazuj, pokud ti vadí, co teď vidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16889
17.7.20 17:32

A poznámka, vy fakt říkáte svým dětem miluji tě? 8o 8o Asi jsem z jiné planety, já jim říkám, že je mám ráda. To druhé mám spojené s jinou láskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1219
17.7.20 17:33

Ahoj. Bude hůř, dcera jde do puberty. Jako bezdetna bych do vztahu s mužem s dítětem nešla. V tvém věku je jistě spousta nepouzitych. A to že ti není schopen nic zaplatit? Co kdyby jsi náhodou otěhotněla? Jeho dcera u něj bude vždy na prvním místě. :nevim: co si od toho vztahu dal slibujes?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
530
17.7.20 17:34

@divine woman Ano, říkám. Co je na tom divného? Je to láska, jako láska. Ta má mnoho podob :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14054

Ty peníze vyděláváš, takže je můžeš utrácet i za něj…proč neplatíte napůl, když jdete spolu? A jinak bych si na tvém místě našla bezdětného…tohle nikdy jinak nebude…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8622

Asi nejsi typ, který je schopen přijmout nevlastní dítě.
Je celkem pochopitelné, že dcera je pro něj na prvním místě, to je v pořádku. Ale člověk jeho věku by měl být schopen vydělávat tolik peněz, že by neměl být problém zajít do kina i s tebou. Kdyby to byl nějaký momentální výpadek, tak chápu, ale dlouhodobě. A asi mu to ani není trapné.
Navíc asi neřeší ani to, že tys jeho dceru nepřijala. Abych byla upřímná, já bych třeba s partnerem, který by nebyls chopen přijmout děti nebyla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122

A Ty si dovedes predstavit, co by se muselo stat, aby si to sedlo a bylo to fajn? Holka asi mirne rozmazlena (v 9 letech breci, ze lezite vedle sebe), Ty ovsem reagujes taky prehnane (odchod domu). Taky me zarazi, ze pises, ze partner Te velmi miluje, ale co citis Ty, nepises. Pokud uvazujes o rozchodu, je to asi dobre. Ja nevim, jak bych snasela cizi dite, ale vim, ze bych nechtela byt s chlapem, ktery by kvuli mne svoje dite zanedbaval, nebo dokonce opustil. Najdi si bezdetneho, bude to lepsi pro vsechny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
17.7.20 17:35

Budu v mensine, ale deti/rodice a rikani si “miluju te” nemam rada, nepouzivam to. Vnimam to jako partnersky vyraz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.7.20 17:35

Pokud Ti to vadi uz takhle, tak necekej ze do budoucna to bude lepsi… Prijde mi, ze mozna ani nechces najit nejakou cestu.. ver, ze dite bude vzdy na prvnim miste… Ja mam svoje dite, ted mame spolecne a chlap ma svoji dceru…a i kdyz jsem „macecha“ mame hezky vztah..kolikrat jde nevlastni dcera za mnou, i kdyz meni chlap doma..vetsinou s nimi podnikam neco jen ja.. nemam s tim problem a beru to tak, ze k nemu patri a pres to vlak nejede…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama